Kolejne nowe wakacyjne połączenia lotnicze z Wrocławia
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
W letnim rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław właśnie pojawiły się dwa nowe połączenia: na Kos i do Barcelony. Wprowadziły je PLL LOT w ramach akcji „Lot na wakacje”. Bilety są już dostępne.
Pierwsza nowość to połączenie na trasie Wrocław – Kos. Będzie ono realizowane w każdą niedzielę w okresie od 20 czerwca do 3 października 2021 roku. Wylot z Wrocławia zaplanowany jest na godzinę 13.30, lądowanie na wyspie Kos o godzinie 17.20 czasu lokalnego (lot trwa 2 godziny i 50 minut). W przeciwnym kierunku: wylot z wyspy Kos o godz. 18.20 czasu lokalnego, lądowanie we Wrocławiu o godzinie 20.15.
Druga nowość to połączenie na trasie Wrocław – Barcelona (lotnisko Barcelona-El Prat). Będzie ono realizowane w każdą sobotę w okresie od 19 czerwca do 2 października 2021 roku. Wylot z Wrocławia zaplanowany jest na godzinę 15.10, lądowanie na lotnisku El Prat w Barcelonie o godzinie 17.55 (lot trwa 2 godziny i 45 minut). W przeciwnym kierunku: wylot z lotniska El Prat w Barcelonie o godz. 11.30, lądowanie we Wrocławiu o godzinie 14.10.
Dzięki współpracy Portu Lotniczego Wrocław z PLL LOT siatka połączeń powiększa się o dwa bardzo atrakcyjne kierunki. W ubiegłym roku „Loty na wakacje” cieszyły się dużym zainteresowaniem. – Bardzo doceniamy kolejne nowości, które na pewno spodobają się pasażerom – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Ubiegłoroczna oferta wakacyjnych lotów PLL LOT z Wrocławia została bardzo dobrze przyjęta i wierzymy, że podobnie będzie w tym roku. Wszyscy jesteśmy spragnieni wakacji, więc każda dodatkowa możliwość jest bardziej niż mile widziana – dodaje.
Zapowiada się lepszy sezon wakacyjny
Rozkład lotów na sezon letni 2021 jest rozbudowany i różnorodny. Składa się z ponad 50 kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, kilku połączeń sieciowych oraz połączeń czarterowych oferowanych przez biura podróży. To oznacza, że w wakacje będzie można polecieć bezpośrednio z Wrocławia do wielu ciepłych i słonecznych krajów: Hiszpanii, Grecji, Włoch, Chorwacji, Bułgarii, Turcji, a nawet dalej – na wyspę Zanzibar na Ocenie Indyjskim. W rozkładzie są również loty na Północ np. na Islandię, na Wyspy Brytyjskie i do Norwegii.
Biorąc pod uwagę atrakcyjną ofertę przewoźników oraz wzrastającą liczbę osób zaszczepionych i ozdrowieńców, Port Lotniczy Wrocław szacuje, że w tym sezonie letnim ruch pasażerski będzie znacznie większy niż w poprzednim. W przyszłość spogląda jednak z umiarkowanym optymizmem, ponieważ dynamika pandemii i ewentualne obostrzenia mogą zmusić linie lotnicze do modyfikacji planów. PLL LOT sytuację ocenia podobnie. – Coraz szybsze tempo szczepień w Europie oraz stopniowe luzowanie obostrzeń przez kraje europejskie pozwala nam na ostrożny optymizm w perspektywie najbliższych miesięcy. Dlatego we współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń, uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty – mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.
Ułatwieniem dla podróżnych jest możliwość wykonywania testów na terenie Portu Lotniczego Wrocław. Wszyscy pasażerowie wylatujący z Wrocławia mają dostęp do szybkich testów antygenowych. Takie testy mogą wykonać na lotnisku także pasażerowie przylatujący zarówno spoza, jak i ze strefy Schengen. Ułatwieniem jest dodatkowo możliwość wykonania genetycznego testu metodą Real Time-qPCR. Punkt diagnostyczny znajduje się przed terminalem – na specjalnie wydzielonym do tego celu parkingu B. Z tych testów może skorzystać każdy, niekoniecznie przed lub po zakończeniu podróży lotniczej.
![Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_227475179,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
![Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?](/files/_uploaded/glownekonf_1785741428,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
![SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl](/files/_uploaded/glownekonf_775734005,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.