Komunikaty PR

Kolory ziemi w jadalni

2024-10-30  |  14:03
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Szkutnik
Practum Consulting

Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl

Jadalnia, do której za dnia wpada dużo naturalnego światła, a wieczorem oświetla ją lampa sufitowa, będzie idealnym sprzymierzeńcem na miesiące szarugi. W takim pomieszczeniu sprawdzą się jasne ściany pomalowane łagodnym beżem w odcieniu X459 z palety Tikkurila. W scenerię zgrabnie wkomponują się meble i wyposażenie z naturalnych surowców,  jak drewniane krzesła i parapety czy pleciony klosz, by stworzyć harmonijne wnętrze w barwach ziemi. Niezwykłą dekoracją ocieplającą wystrój będzie ceglany kominek, który także dosłownie zapewni ciepło w chłodne dni. Duże zielone rośliny doniczkowe zapobiegną kolorystycznej monotonii.

Miłośnikom nowoczesnych przestrzeni może spodobać się jadalnia, w której spokojne naturalne faktury i kolory ziemi łączą się z designerskimi dodatkami oraz odważnymi wzorami. Taką aranżację można wykreować np. łącząc metal i drewno na tle eleganckiej szarości w odcieniu 1937 farby Tikkurila Optiva Satin Matt 7. Stół oraz ławka z grubego drewna i drewniane deski kuchenne jako dekoracje ścienne będą stanowiły przeciwwagę dla sufitowych lamp o modernistycznym designie, stalowej ramy siedziska czy dywanu w geometryczne kształty. Gustownym dodatkiem będą metalowe latarnie, zaznaczające industrialny styl aranżacji. 

Jeszcze innym pomysłem na jadalnię w kolorach ziemi będzie sięgniecie po ciepłe nasycone barwy, jak np. ceglasty Nude in Nizza z kolekcji Tikkurila Color Now 2024. Na tle ściany pomalowanej tym zgaszonym, ale pełnym miękkości kolorem, korzystnie zaprezentują się stylizowane krzeseła w rzeźbionej ramie. Jesienne kwiaty w wazonie na stole przykrytym białym obrusem w subtelny sposób udekorują jadalnię, tworząc kompozycję godną XIX-wiecznych mistrzów pędzla.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Practum Consulting
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.