Komfort w stylu japandi. Wnętrza projektu Interiorsy
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Łączący skandynawską prostotę z japońskim minimalizmem styl japandi cieszy się coraz większą popularnością. Poszukując wewnętrznego spokoju i harmonii z otoczeniem chcemy bowiem, by nasza przestrzeń do życia sprzyjała wyciszeniu, zapewniając komfort na co dzień. Doskonale zdają sobie z tego sprawę architekci z pracowni Interiorsy, którzy projektując wnętrza domu w Konstancinie postawili właśnie na ten styl aranżacyjny.
Otwarta, pozbawiona sztucznych podziałów przestrzeń, jasne, dobrze doświetlone wnętrza oraz aranżacyjny ład i porządek. Tak prezentują się wnętrza domu w Konstancinie, za którego projekt odpowiadają architekci z pracowni Interiorsy - Marta Iglewska i Radosław Wójcik. Znani z realizacji doskonale wpisujących się w potrzeby i styl życia swoich klientów, tym razem postawili na harmonijny styl japandi.
- W 2024 roku we wnętrzach nadal królować będzie, niosąca spokój i wprowadzająca w nasze życie równowagę, natura. Stąd możemy się spodziewać, że na liście modnych stylów aranżacyjnych swą wysoką pozycję utrzyma japandi, łączący to co najlepsze w skandynawskim designie i japońskim minimalizmie. Wsłuchując się w potrzeby inwestorów i dążąc do tego, by ich dom stał się prawdziwą oazą spokoju, zaproponowaliśmy projekt wnętrz właśnie w tym stylu - mówi architekt Radosław Wójcik.
Stąd wnętrza zdominowały naturalne materiały, stosowane z niezwykłym wyczuciem estetycznego ładu. Ubrane w designerskie, inspirowane światem przyrody formy doskonale wpisują się w założenia stylistyki japandi. Ta bowiem łączy to co najlepsze w stylu skandynawskim z zasadami aranżacji wnętrz rodem z Japonii. Prostota i minimalizm, ład i porządek współgrają z jasną, stonowaną kolorystyką, która wprowadza spokój i harmonię. Wnętrza rozświetlają zaś duże przeszklenia, wpuszczające do środka sporą dawkę naturalnego światła. Jego źródła uzupełniono niezwykle dekoracyjnymi w formie lampami o organicznych kształtach. Poprowadzone na całą wysokość pomieszczeń okna otwierają także wnętrza na otaczającą przyrodę, której nieregularne, obłe formy powtarza starannie dobrane wyposażenie. Natura odgrywa tu bowiem pierwszoplanową rolę, a jej wpływu na wystrój całego domu nie sposób przecenić.
- Lniane tkaniny, jasne, neutralne kolory, naturalne drewno oraz kamień pozwalają tworzyć harmonijne tło dla obłych, nieregularnych w formie mebli inspirowanych światem przyrody. To wszystko w towarzystwie roślin zielonych, które przywołują na myśl powrót na łono natury, wprowadzając atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi i relaksacji w domowym zaciszu - dodaje Marta Iglewska.
Kojącą moc natury możemy w pełni poczuć w otwartej strefie dziennej. Tworzy ona jednolitą stylistycznie przestrzeń, w której granice między poszczególnymi strefami użytkowymi wyznaczają jedynie ich funkcje. Całość jest bowiem niezwykle spójna wizualnie. To zasługa jednolitej kolorystyki, konsekwentnie stosowanych materiałów oraz utrzymanych w tej samej konwencji mebli i dodatków. Mimo to funkcje poszczególnych pomieszczeń nie przenikają się, co zapewnia komfortowe korzystanie z każdego z nich.
Strefę salonową organizuje duża, narożna sofa w jasnym kolorze. Jej obłe, mocno zaokrąglone kształty zachęcają do wypoczynku po długim, męczącym dniu. Z kolei pozbawiona szafek górnych część kuchenna, choć reprezentacyjna i elegancka, zapewnia ergonomię podczas wykonywania codziennych prac. Na granicy obu stref urządzona została jadalnia, którą organizuje duży drewniany stół. Przy nim ustawiono gięte krzesła z charakterystyczną plecionką wiedeńską.
Zbędne w stylu japandi dekoracje zastępują tu bowiem przyciągające wzrok i uwagę designerskie meble i oświetlenie. Ubrane w naturalne materiały swym wzornictwem sięgają w głąb natury, która gra tu pierwsze skrzypce. Najlepiej o tym świadczy będące integralną częścią domu? drzewo. Łączy ono wnętrze domu z otaczającą go przyrodą, ale też wizualnie domyka część dzienną, zapraszając do nieco bardziej wyrazistych w odbiorze pomieszczeń. Ulokowana także na parterze domowa biblioteczka w strefie wejścia wprowadza ciemniejsze tonacje kolorystyczne, które do pełnego głosu dochodzą w sypialni i łazience.
Pomieszczenia prywatne mają bowiem bardziej zdecydowany charakter niż części wspólne. W łazience dominuje kamień o ciemnoszarym wybarwieniu, a w sypialni główny element wyposażenia stanowi utrzymane w ciemnym drewnie łóżko (także z plecionką wiedeńską). Nie znaczy to jednak, że stylistycznie odbiegają od przyjętych tu wyznaczników stylu japandi. Wręcz przeciwnie! To bowiem, co stanowi clou japońskiego minimalizmu to umiejętne łączenie przeciwieństw. Stąd jasne i ciemne kolory, niczym yin i yang, tworzą spójną, harmonijną całość. Nieprzeładowana, minimalistyczna, a przy tym elegancka buduje nastrój, który sprzyja wypoczynkowi, wyciszeniu i kontemplacji natury.
O pracowni:
Biuro projektowe Interiorsy to Marta Iglewska i Radosław Wójcik - dwójka architektów wnętrz z wykształceniem inżynierskim. Zajmuje się ono kompleksowym wykończeniem wnętrz prywatnych i komercyjnych, tworząc przemyślane przestrzenie z funkcjonalnym, angażującym i pięknym wystrojem, w których każdy poczuje się dobrze. Na swoim koncie mają wiele lat doświadczenia w znanych warszawskich pracowniach. Marta współpracowała m.in. z Marta Czerkies Home Designer oraz Studio projektowym Doroty Szelągowskiej. Z kolei Radek poza wieloma własnymi indywidualnymi projektami, pracował w biurze Karol Smagacz Interior Designer znanym m.in. z programu Design Dream Polsatu.
Więcej: https://www.interiorsy.pl/
Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Jestem dumny z tego, jaki teraz jestem. Mam przy boku osobę, która ma na mnie bardzo dobry wpływ
Były piłkarz przyznaje, że po narodzinach córki Antosi w jego życiu dużo się zmieniło. Wszystko, co teraz robi, jest bowiem podporządkowane potrzebom i rozwojowi córeczki. Kilka miesięcy temu Jakub Rzeźniczak i jego żona Paulina podjęli decyzję o przeprowadzce z Kołobrzegu do Warszawy. Teraz natomiast planują imprezę urodzinową dziewczynki. Sportowiec podkreśla, że rodzina jest jego azylem. Przeszłość oddziela grubą kreską i zrobi wszystko, by nie popełnić już tych samych błędów.
Transport
Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.
Edukacja
Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.