Komunikaty PR

Kominek narożny – zabudowa, która doda mu uroku i funkcjonalności

2021-02-05  |  13:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP Unico ( 0.76 MB )

Kominek narożny doda ciepła i uroku niemal każdemu pomieszczeniu. Jedną z jego zalet jest to, że zajmuje mniej miejsca niż kominek tradycyjny, z przeszkleniem jednostronnym. O czym warto pamiętać, decydując się na kominek narożny? Zabudowa ma kluczowe znaczenie. Może nadać wnętrzu zupełnie nowego wyrazu. Oprócz aspektów estetycznych, ma też ogromny wpływ na dystrybucję ciepła.

Kominek narożny należy do najbardziej wszechstronnych ze wszystkich projektów kominków. Świetnie się prezentuje zarówno w niewielkim pomieszczeniu, jak i zaaranżowany na dużej powierzchni. Gdziekolwiek jest, pozwala stworzyć stylową i funkcjonalną przestrzeń do rozmów. Jak zaprojektować swój kominek narożny? Zabudowa może sprawić, że kominek z powodzeniem będzie stanowił centralny element wystroju. Z drugiej strony, dzięki odpowiedniej aranżacji, może dyskretnie „zniknąć” w tle, pozwalając się wyróżnić np. części wypoczynkowej. Dbając o stylistykę pomieszczenia z kominkiem narożnym, nie zapominajmy jednak o funkcjonalności. Pomoże w tym wybór odpowiedniej zabudowy.

Kominek narożny – zabudowa ciepła czy zimna?

Chyba nie ma osoby, której kominek kojarzy się inaczej, niż z przyjemnym ciepłem. Jednak decydując się na kominek narożny, zabudowa ciepła lub zimna zależy od sposobu wykonania, a ten z kolei – od naszych oczekiwań. Obudowa zimna ma za zadanie nie nagrzewać się i nie wypuszczać ciepła z kominka na zewnątrz. Musi więc być wykonana z odpowiednich materiałów izolujących promieniowanie cieplne. Obudowa ciepła z kolei, jak sugeruje nazwa, jest ciepła w dotyku. Tak skonstruowany kominek oddaje ciepło do pomieszczenia, w którym stoi i jednocześnie jest w stanie magazynować energię w zabudowie, a następnie ją „oddawać”. Będzie więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które planują ogrzewać salon. Wówczas pomieszczenie ogrzewane będzie zarówno podczas spalania drewna we wkładzie kominkowym, jak i po wygaszeniu kominka. W takim wariancie należy wykonać obudowę z materiału, który doskonale kumuluje ciepło, a następnie oddaje je długo i powoli.

Różnicę stanowi jakość

Idealnym rozwiązaniem dla współcześnie budowanych domów energooszczędnych jest przemyślane połączenie bezrusztowych wkładów kominkowych z betonem akumulacyjnym. - Zaawansowana konstrukcja wkładów pozwala znacznie wydłużyć proces spalania drewna, a betonowa zabudowa akumuluje ciepło, oddając je stopniowo, jeszcze długo po wygaśnięciu kominka. – podpowiada Bartosz Wuczyński z firmy Unico, zajmującej się dystrybucją i produkcją wkładów kominkowych od ponad 20 lat. Oprócz betonu podobnymi właściwościami cechuje się ceramika. Wyłożenie wnętrza paleniska płytami szamotowymi tworzy warstwę chroniącą korpus i polepsza jakość spalania drewna. Jak wygląda wówczas kominek narożny? Zabudowa ceramiczna stanowi dodatkowo element dekoracyjny. - Produkty Unico wykładane są szamotem bądź ceramiką typu Refrabox, która jest naszym autorskim rozwiązaniem - całkowicie odpornym na ogień i produkty spalania oraz na udary mechaniczne. Zdolności akumulacyjne ceramiki Refrabox sprawiają, że ciepło może być szybciej przekazywane na ściany i otoczenie. Ponadto, wkłady wyłożone tym materiałem są bardziej odporne na zmiany temperatur. – dodaje przedstawiciel Unico. Warto pamiętać, że wybór kominka to istotna decyzja. Trudniej będzie go wymienić, niż np. stół czy sofę. O nowoczesności kominka decydują więc przede wszystkim materiały użyte do jego budowy, a nie sam wygląd.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.