Koncert Rity Ory
Rita Ora, jedna z najpopularniejszych i najbardziej ekstrawaganckich gwiazd brytyjskiego popu, wystąpi na darmowej muzycznej imprezie w Wilnie. Już po raz trzeci, 25 lipca, miasto świętować będzie wydarzenie „Młode jak Wilno”, podczas którego pojawią się również wyjątkowe duety czy wirtuozi muzyki klasycznej. Koncerty odbywać się będą na scenie zielonego parku Zakret. To doskonała okazja na zorganizowanie city breaku do tego tętniącego życiem miasta.
Międzynarodowa gwiazda na wileńskiej scenie
Bilety na koncert artystki tej klasy, jaką jest Rita Ora, kosztują niemało. Wizyta w Wilnie to okazja na udział w darmowym show wokalistki, a dodatkowo zasmakowanie nocnego życia miasta, poznanie ciekawych osób i spróbowania lokalnej kuchni.
Od czasu, gdy w 2012 roku została wydana debiutancka płyta „Ora”, kariera Rity wybiła się na wyższy poziom. Album zajął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście albumów, a hity „Hot Right Now”, „How We Do (Party)” i „R.I.P.” osiągnęły pierwsze miejsca na brytyjskiej liście singli. Wydanie drugiego albumu „Phoenix”, na którym znalazły się takie hity jak „Anywhere” i „Let You Love Me”, ugruntowały jej status głównej artystki popowej, zdobywając uznanie krytyków i sukces komercyjny.
W ciągu dziesięciu lat Rita Ora sprzedała na całym świecie ponad 20 milionów egzemplarzy singli i nie planuje rezygnować z kariery. W 2023 roku wydała swój trzeci album studyjny „You & I”, który zebrał pozytywne recenzje krytyków. Niedawno do fanów dotarła radosna wiadomość, że piosenkarka wraca na scenę po prawie trzyletniej przerwie. Artystka ponownie organizuje swoje największe koncerty i pojawia się na festiwalach muzycznych.
W swojej karierze Rita Ora współpracowała z takimi gwiazdami światowej klasy jak Ed Sheeran, Avicii, Fatboy Slim, Charli XCX czy Cardi B.
Choć jest dobrze znana w świecie muzycznym, Rita zyskała sławę także w telewizji i kinie. Była jurorką w popularnych programach typu talent show, takich jak „The Voice UK” i „The X Factor”, a także zagrała w znanym filmie „Pięćdziesiąt twarzy Greya” i jego sequelach. Okrzyknięta przez prasę ikoną mody, piosenkarkę można zobaczyć na najważniejszych wydarzeniach w Hollywood.
Wydarzenie przyciąga coraz więcej słuchaczy
Wilno obchodzi urodziny dwa razy do roku – 25 stycznia, kiedy zostało ono po raz pierwszy wspomniane w źródłach historycznych, oraz 25 lipca, kiedy swój dzień obchodzi patron stolicy, św. Krzysztof. Z tej okazji, już trzeci rok z rzędu, przygotowywane jest wyjątkowe wydarzenie.
Jak mówi Dovilė Aleksandravičienė, szefowa wileńskiej agencji turystyki i rozwoju biznesu „Go Vilnius”, „Młode jak Wilno” rozrasta się i z roku na rok gromadzi coraz więcej mieszkańców, ale też gości z zagranicy.
„Wileński park Zakret to centrum atrakcji dla wszystkich: od dzieci po seniorów, od mieszkańców Wilna po melomanów mieszkających w regionie i gości z zagranicy. Organizowana już trzeci rok z rzędu impreza okazała się bardzo udana, oferując szeroką gamę muzyki odpowiadającej gustom każdego: orkiestra Litewskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu pod dyrekcją Ričardasa Šumiły zachwyci fanów muzyki klasycznej, miłośnicy muzyki popularnej doczekają się niespodziewanych duetów znanych i ulubionych wykonawców, a już po zmroku będziemy cieszyć się występem jednej z najwybitniejszych artystek współczesnych na świecie – Rity Ory”.
Pierwsze wydarzenie przyciągnęło ponad 45 tys. widzów, a w ubiegłym roku odwiedziło go już 70 tys. uczestników.
# # #
GO VILNIUS to oficjalna agencja rozwoju turystyki i biznesu miasta Wilna. Agencja dostarcza odwiedzającym, inwestorom i przedsiębiorcom wszystkich niezbędnych informacji o stolicy Litwy.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.