Konferencja Manufacturing Brighter Future
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jak będziemy budować teraz i w przyszłości? Czy istnieje sposób na projektowanie i dostarczanie budynków, które mogą naprawdę sprostać wyzwaniom naszych czasów? Jakie technologie można wykorzystać, aby przyspieszyć ten krytyczny światowy wysiłek? Na te i inne pytania poznamy odpowiedzi podczas konferencji Manufacturing Brighter Future, która odbędzie się w dniach 25-27 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Firma Geberit jest jednym ze sponsorów wydarzenia.
W obliczu zbliżającego się załamania klimatu i wyzwań związanych z pracą przymusową w łańcuchu dostaw materiałów, musimy ponownie rozważyć sposób, w jaki zdecydowaliśmy się zbudować nasz świat. Musimy budować mądrze i bardzo szybko - przy absolutnym minimum wpływu na emisję dwutlenku węgla do atmosfery i w humanitarny sposób.
Krakowski Oddział Polskiej Akademii Nauk we współpracy z nowojorską pracownią architektoniczną SHoP Architects, Yale Center for Ecosystems and Architecture oraz School of Architecture and Design New York Institute of Technology organizuje serię wykładów i dyskusji panelowych ,,Manufacturing Brighter Future”, które odbędą się w dniach 25-27 marca 2024 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Wśród uczestników znajdą się znani architekci i inżynierowie, producenci i technolodzy. Manufacturing Architecture podejmie globalne wyzwania, przed którymi stoimy, poprzez kompleksowe przeobrażenie sposobu, w jaki projektujemy, dostarczamy i zamieszkujemy budynki, dziś i jutro.
Podczas wydarzenia swoje wykłady poprowadzą kluczowi prelegenci:
Anna Dyson - Profesor w Yale School of Architecture (YSoA) and Environment (YSE), Dyrektor Yale Center for Ecosystems in Architecture (Yale CEA)
Christopher Sharples - Dyrektor SHoP Architects (Nowy Jork)
John DeFazio - wykładowca w School of Architecture and Design New York Institute of Technology
Wszystkie wykłady i prezentacje podczas konferencji MBF będą prowadzone w języku angielskim. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja: http://www.mbf-conference.com/
Organizatorzy: Komisja Urbanistyki i Architektury Oddziału PAN w Krakowie, Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki, Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, School of Architecture and Design New York Institute of Technology
Sponsorzy i Partnerzy: Geberit, Architektura & Biznes, Aluprof, DMDmodular, Modular Building Institute
Mostostal Kraków S.A., Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, Pulaski Association of Business and Professional Men, Saint-Gobain, SARP Oddział Kraków
www.geberit.pl
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Jestem dumny z tego, jaki teraz jestem. Mam przy boku osobę, która ma na mnie bardzo dobry wpływ
Były piłkarz przyznaje, że po narodzinach córki Antosi w jego życiu dużo się zmieniło. Wszystko, co teraz robi, jest bowiem podporządkowane potrzebom i rozwojowi córeczki. Kilka miesięcy temu Jakub Rzeźniczak i jego żona Paulina podjęli decyzję o przeprowadzce z Kołobrzegu do Warszawy. Teraz natomiast planują imprezę urodzinową dziewczynki. Sportowiec podkreśla, że rodzina jest jego azylem. Przeszłość oddziela grubą kreską i zrobi wszystko, by nie popełnić już tych samych błędów.
Transport
Rekordowy wzrost sprzedaży samochodów Mercedes-Benz. Rośnie zainteresowanie przede wszystkim autami niskoemisyjnymi
Pod względem liczby rejestracji nowych aut osobowych 2024 rok był drugim najlepszym wynikiem w historii. To był sprzedażowo dobry rok także dla koncernu Mercedes-Benz. Na polskim rynku sprzedaż wyniosła 26,3 tys. samochodów osobowych, co oznacza 38-proc. wzrost w ciągu roku. Mercedes jest też wśród liderów dostaw aut elektrycznych. Ze względu na rosnącą popularność tego segmentu producent w tym roku wprowadzi na rynek nowość – w pełni elektryczny model CLA.
Edukacja
Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
Większa interoperacyjność między medycyną cywilną i medycyną pola walki oraz kształtowanie gotowości do podejmowania szybkich decyzji w kryzysowych sytuacjach to jedne z fundamentów nowego modelu kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych. Ministerstwo Obrony Narodowej patronuje projektowi, w ramach którego model ten będzie wdrażany we współpracy między wojskiem, środowiskiem medycznym i uczelniami. Potrzeba zmian w tym zakresie jest dyktowana dynamiczną sytuacją geopolityczną.