Komunikaty PR

Konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach” 2023

2024-01-07  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Zięba
Instytut Konfucjusza w Krakowie

Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/

Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza miłośników fotografowania do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „W Chinach i o Chinach”.

Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich, którzy byli w Chinach lub znaleźli chińskie inspiracje w innych krajach i chcą zdobyć atrakcyjne nagrody!

Prace wraz z formularzem konkursowym można nadsyłać w dniach: od 18 grudnia 2023, do 15 stycznia 2024 na adres e-mail: konkursy.instytut.konfucjusza@uj.edu.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości ponad 9000 zł oraz wystawę, której wernisaż odbędzie się 22 stycznia 2024 w siedzibie Ośrodka „Instytutu Konfucjusza w Krakowie”.

Zdjęcia można nadsyłać w następujących w kategoriach:

A) Człowiek w Chinach.

B) Chiński krajobraz.

C) Chińskie inspiracje.

D) Polska oczami Chińczyków.

 

Warunki techniczne:

Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 4 fotografie, przy czym w jednej kategorii można zgłosić tylko jedno zdjęcie. Aby fotografia mogła być dopuszczona do konkursu, musi zostać przesłana w formie elektronicznej w formacie pliku JPG. Rozmiar jednego pliku nie może być większy niż 3 megabajty. Obowiązujący format fotografii: pliki cyfrowe bez kompresji, rozdzielczość 300 dpi, długość krótszego boku nie mniejsza niż 2000 pikseli. Fotografie zgłoszone do konkursu muszą być opisane w sposób wskazany w regulaminie. Fotografie zgłoszone do konkursu nie mogą być przetworzone cyfrowo, poza regulacją kontrastu, jasności oraz nasycenia obejmujących całe zdjęcie. Dopuszcza się kadrowanie, jeśli obejmie ono nie więcej niż 50% powierzchni zdjęcia.

 

Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem.

 

Więcej informacji: https://instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.