Konkurs fotograficzny „W Chinach i o Chinach” 2023
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie” zaprasza miłośników fotografowania do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „W Chinach i o Chinach”.
Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich, którzy byli w Chinach lub znaleźli chińskie inspiracje w innych krajach i chcą zdobyć atrakcyjne nagrody!
Prace wraz z formularzem konkursowym można nadsyłać w dniach: od 18 grudnia 2023, do 15 stycznia 2024 na adres e-mail: konkursy.instytut.konfucjusza@uj.edu.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny.
Dla najlepszych Instytut przygotował nagrody o łącznej wartości ponad 9000 zł oraz wystawę, której wernisaż odbędzie się 22 stycznia 2024 w siedzibie Ośrodka „Instytutu Konfucjusza w Krakowie”.
Zdjęcia można nadsyłać w następujących w kategoriach:
A) Człowiek w Chinach.
B) Chiński krajobraz.
C) Chińskie inspiracje.
D) Polska oczami Chińczyków.
Warunki techniczne:
Na konkurs każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 4 fotografie, przy czym w jednej kategorii można zgłosić tylko jedno zdjęcie. Aby fotografia mogła być dopuszczona do konkursu, musi zostać przesłana w formie elektronicznej w formacie pliku JPG. Rozmiar jednego pliku nie może być większy niż 3 megabajty. Obowiązujący format fotografii: pliki cyfrowe bez kompresji, rozdzielczość 300 dpi, długość krótszego boku nie mniejsza niż 2000 pikseli. Fotografie zgłoszone do konkursu muszą być opisane w sposób wskazany w regulaminie. Fotografie zgłoszone do konkursu nie mogą być przetworzone cyfrowo, poza regulacją kontrastu, jasności oraz nasycenia obejmujących całe zdjęcie. Dopuszcza się kadrowanie, jeśli obejmie ono nie więcej niż 50% powierzchni zdjęcia.
Przed przystąpieniem do konkursu należy zapoznać się z regulaminem.
Więcej informacji: https://instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.
![Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie! Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_227475179,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Malediwy drogie? Tak, ale tylko w resorcie!
![Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?](/files/_uploaded/glownekonf_1785741428,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Święta na stoku: dlaczego Polacy wybierają Austrię i Włochy?
![SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl](/files/_uploaded/glownekonf_775734005,w_225,wo_300,ho_169,_small.jpg)
SUN & SNOW dołącza do partnerów sieci handlowej Lidl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.