Konserwacja drewnianych mebli ogrodowych po sezonie
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Drewniane meble ogrodowe mogą służyć nam przez długie lata, pod warunkiem jednak, że zadbamy o ich regularną pielęgnację. Drobne naprawy wykonamy przy pomocy wodoodpornego kleju do drewna 66A firmy Soudal.
Sezon letni za nami, a to oznacza, że nadszedł czas na przeniesienie drewnianych mebli ogrodowych do pomieszczenia, w którym nie będą narażone na niekorzystne działanie częstych opadów i bardzo niskich temperatur. Zanim jednak umieścimy je w piwnicy czy garażu – dokonajmy niezbędnego przeglądu. Usterki w postaci np. odłamanych elementów możemy szybko usunąć, sięgając po klej do drewna 66A z portfolio marki Soudal.
Klej 66A jest klejem poliuretanowym, który odznacza się ekstremalnie mocną spoiną. Został opracowany z myślą o klejeniu drewna litego wszelkiego rodzaju – miękkiego i twardego, w tym egzotycznego. Jako klej o najwyższej klasie wodoodporności D4, który ma perfekcyjną przyczepność także do wilgotnych podłoży, jest odpowiedni zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych (aplikacje zewnętrzne wymagają przy tym zabezpieczenia spoiny powłoką ochronną). Z powodzeniem możemy go użyć do klejenia drewnianych mebli, altan czy pergoli. Nierozerwalnie łączy ze sobą elementy drewniane oraz drewno z innymi materiałami, np. z metalem, betonem i ceramiką. Co istotne, preparat ten spienia się podczas utwardzania, wypełniając niewielkie ubytki w podłożu. W rezultacie jest niezawodnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy zachodzi potrzeba połączenia elementów niedokładnie dopasowanych.
Do zalet kleju 66A należy ponadto łatwa aplikacja. Preparat jest gotowy do użycia, a nakłada się go pędzlem lub szpachlą na dokładnie oczyszczoną i odtłuszczoną powierzchnię jednego z klejonych elementów. Jeżeli kleimy drewno suche lub materiały porowate, to zalecane jest lekkie zwilżenie podłoża – dzięki temu preparat szybciej się utwardzi i będzie miał wyższą wytrzymałość końcową. Spajane elementy należy połączyć ze sobą w przeciągu 15 minut (w tym czasie mamy również możliwość ewentualnej korekty ich położenia), a następnie skręcić na około 3 godziny.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić
Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Inwestycje
Rynek domów prefabrykowanych może do 2030 roku być wart 7 mld zł. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.