Krakowiacy i Górale w nowej odsłonie. Drugie życie zabytkowej kamienicy
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Mokotowska to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy, która skupia projektantów, marki modowe oraz luksusowe lokale usługowe oraz zapewnia łatwy dostęp do centrum miasta. Właśnie tu, w jednej z najbardziej charakterystycznych warszawskich kamienic, powstaje inwestycja, która przywróci budynkowi dawny blask.
Kamienica “Krakowiacy i Górale” powstała u progu XX stulecia dla hrabiego Rodryga Mroczkowskiego. Budynek niemal niezniszczony przetrwał wojnę i zachował swój charakter aż do dnia dzisiejszego. Obecnie zyskał drugie życie dzięki inwestycji Mesmolite Company Sp. Z o. o. W kamienicy powstały luksusowe apartamenty zaprojektowane przez pracownię Tremend, odpowiedzialną także za project management realizacji. Autorkami projektu są Magdalena Federowicz-Boule, Kama Kowacz oraz Martyna Wojtasik.
Podróż w czasie
Budynek dla hrabiego zaprojektował Zygmunt Binduchowski. Kamienica szczęśliwie przetrwała wojnę - sąsiedni budynek został zniszczony, natomiast pod numerem 57 ucierpiały jedynie oficyny. Dobrze zachowane historyczne elementy podnoszą prestiż miejsca. Wizytówką budynku są rzeźbione postacie Krakowiaków oraz Górali w strojach ludowych, podtrzymujące loggie. Narożniki bramy zdobią zaś żeliwne odboje w formie krasnali.
Genius loci
Na prestiż inwestycji wpływa nie tylko lokalizacja, ale także wysoki standard wykończenia wnętrz. Nawiązują one do historii miejsca i podkreślają to, co najlepsze.
-Bardzo cenimy sobie możliwość przywracania dawnej świetności zabytkom. To dla nas nie tylko wyzwanie, ale także podróż w czasie i źródło ogromnej satysfakcji. Cenimy ducha dawnej architektury, ale wzbogacamy go o nowoczesne rozwiązania. Podobnie było w przypadku realizacji w kamienicy Krakowiacy i Górale. Budynek po latach ponownie cieszy wszystkich, którzy go odwiedzają – opowiada o projekcie architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.
Apartamenty zostały zaaranżowane klasycznie, z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości. Wpływ klasyki przejawia się w subtelnych sztukateriach, podłodze ułożonej w jodełkę oraz stonowanej kolorystyce. Nowoczesną nutkę wprowadzają minimalistyczne aneksy kuchenne oraz eleganckie łazienki. Niektóre lokale są już dostępne do wynajęcia.
Więcej na: http://tremend.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.