KRION – więcej możliwości aranżacji
Kompozyty, czyli materiały składające się z minerałów połączonych twardymi żywicami coraz częściej pojawiają się w propozycjach architektów i projektach wnętrz. Dlaczego? Bo łączą w sobie walory różnych materiałów.
- Kompozyty są twarde jak kamień, ale znacznie łatwiejsze w pielęgnacji niż marmury i granity i nie tak wrażliwe na działanie kwasów owocowych. Między innymi dlatego świetnie sprawdzają się np. jako blaty. Są ciepłe jak drewno, ale odporne na działanie wilgoci i wody. Mogą być więc stosowane w przestrzeniach mokrych np. łazienkach. Występują w równie bogatej palecie kolorystycznej jak płyty laminowane, ale są znacznie szlachetniejsze i bardziej eleganckie, a do tego łatwe w obróbce i formowaniu, co pozwala na tworzenie fantazyjnych form i brył. – wyjaśnia Agnieszka Sobocińska, Dyrektor Marketingu firmy REJS, która jest wyłącznym dystrybutorem należącej do Grupy Porcelanosa marki KRION.
A to nie wszystko!
Wiele zastosowań – do kuchni, łazienki, biura i recepcji
Kompozyty KRION można wykorzystać w najróżniejszych przestrzeniach i zastosowaniach. Kojarzymy je głównie z kuchnią. Tu często pojawiają się jako blaty w niewidoczny sposób połączone ze zlewozmywakami (służą do tego specjalne kleje), a także jako okładziny ścienne między szafkami górnymi i dolnymi. Są bardzo higieniczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. I mowa tu nie tylko o powierzchownych zabrudzeniach. W przypadku zarysowania czy przypalenia kompozyt można łatwo zeszlifować przywracając mu pierwotny wygląd. Można również wtopić w niego oświetlenie ledowe, a przez to zapewnić sobie wyjątkowy efekt estetyczny.
Równie chętnie Solid Surface KRION wykorzystywany jest w łazienkach. Można z niego wykonać brodziki i kabiny prysznicowe, ale również zupełnie odporne na wodę blaty przy umywalkach. Ultra gładka, pozbawiona porów powierzchnia sprawia, że kompozyty są materiałem antyseptycznym. Nie rozwijają się na nich ani bakterie, ani grzyby, więc chętnie wykorzystuje się je w hotelach, obiektach medycznych, gabinetach kosmetycznych i odnowy. Tu pojawiają się na ladach recepcyjnych, ale też w gabinetach zabiegowych czy toaletach.
Na ściany szczególnie polecane są proponowane przez KRION panele mineralne Fitwall. Doskonale naśladując naturalne drewno, beton, tkaniny i skały zapewniają niesamowity efekt estetyczny, a jednocześnie pozwalają szybko (montaż jest bardzo prosty) odmienić wnętrze. Oferta paneli obejmuje: 4 serie dekorów i 9 wzorów w kilku odcieniach.
Jeszcze ładniej, jeszcze bezpieczniej
Warto dodać, że kompozyty KRION są uznawane za trudnopalne i mają właściwości samogaszenia. Sklasyfikowane zgodnie z UNE-EN 13501 w Euroklasie B-s1-d0, spełniają wymagania normy USA Class A, więc z powodzeniem mogę być stosowane w obiektach użyteczności publicznej.
Proponowane są w szerokiej i bogatej palecie kolorystycznej. Są wśród niej wzory jednobarwne, ale też odcienie perłowe i z delikatnymi deseniami. Co ważne, w odróżnieniu od płyt drewnopochodnych, materiały kompozytowe są uznawane za przyjazne dla środowiska. Składają się w 2/3 z naturalnych minerałów połączonych niewielką ilością żywicy. Można je poddawać recyklingowi i wielokrotnie odnawiać, a więc przedłużać ich żywotność bez konieczności wymiany i tworzenia niepotrzebnych odpadów.
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.
Problemy społeczne
Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
Choroby mózgu nie są zbyt rozpowszechnionym tematem wśród Polaków. Znacznie więcej wiedzą o zdrowiu ogólnie czy otyłości. Tym samym trudno im wskazać konkretne choroby, a tym bardziej powiedzieć coś o związanej z nimi profilaktyce. O tzw. higienie mózgu słyszał tylko co trzeci badany, a 13 proc. rozumie, czym ona jest. Dlatego też eksperci wskazują na większą potrzebę edukacji w tym zakresie.
Film
Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA
Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Związku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.