Krok w przyszłość
Choć jego korzenie sięgają lat 60. XX wieku, współczesne aranżacje wnętrz nadal chętnie czerpią inspirację z tego stylu, który w unikalny sposób łączy przeszłość z przyszłością. Dziś Grupa Tubądzin pokazuje, jak przenieść ten styl do własnych wnętrz.
Retrofuturyzm to synteza przeszłości i przyszłości. Charakterystyczne są w nim miękkie, zaokrąglone formy, a także wyraziste kolory i wzory, które tworzą eklektyczną przestrzeń pełną życia. Łukowate krzywizny, zaokrąglone sylwetki nadają przestrzeniom wyjątkowy klimat. Metaliczne akcenty, błyszczące powierzchnie oraz ich połączenie z miękkimi tapicerkami w organicznych kształtach, tworzą niepowtarzalny efekt wizualny. W retrofuturyzmie oświetlenie odgrywa kluczową rolę. Oprawy przyjmują rzeźbiarskie i stylowe formy, inspirowane kosmicznymi motywami przywołując skojarzenia z futurystycznymi wizjami statków kosmicznych.
Kluczowym elementem retrofuturystycznych wnętrz jest odpowiednia baza, która podkreśli i wyeksponuje charakterystyczne detale. Płyty ceramiczne od Grupy Tubądzin, dzięki swojej różnorodności i unikalnym wzorom, tworzą więc doskonałe tło dla tego typu aranżacji.
Kolekcja Liberte oferuje przytulną harmonię wzorów, która doskonale wpisuje się w estetykę retrofuturyzmu. Nazwa „lamele” odwołuje się do regularności, którą często można zaobserwować w przyrodzie. Wzór pionowych deseczek tworzy efekt głębi i trójwymiaru, który harmonijnie łączy orzechowy odcień drewna z surowością kamienia i subtelnym kwiatowym dekoracyjnym motywem. Płytki z tej kolekcji, inspirowane estetyką lat 70., stanowią doskonałą bazę dla aranżacji retrofuturystycznych.
Moor to esencja futurystycznych wizji miejskiej oazy z lat 60. Witalna zieleń, która króluje w tej kolekcji, sprawia, że przestrzeń staje się bardziej naturalna i pełna życia. Delikatny wzór na dużych płytach dodaje wnętrzom subtelności, podczas gdy roślinne zdobienia przypominają metaliczne elementy, które pięknie odbijają światło, dodając przestrzeniom unikalnego charakteru. Kolekcja Moor jest idealną bazą do aranżacji “przyszłość”, w której przyroda odważnie anektuje przestrzeń.
Podstawą każdego retrofuturystycznego wnętrza jest światło, a kolekcja Onice pomoże wydobyć i podkreślić piękno aranżacji. Onyks, który stanowi inspirację dla tej kolekcji, to kamień o niezwykłej kunsztowności, który zachwyca różnorodnymi odcieniami różu i bieli. Jego struktura i wielowarstwowość tworzą niesamowite efekty wizualne, które zmieniają się pod wpływem światła, tworząc iluzję nieskończoności. Kolekcja Onice oddziałuje na zmysły i pobudza wyobraźnię, tworząc przestrzenie pełne eterycznej lekkości i futurystycznej wizji.
Retrofuturyzm to niezwykła podróż w czasie, która pozwala połączyć to, co najlepsze z przeszłości, z odważnymi wizjami przyszłości. Płyty od Grupy Tubądzin, oferują nieograniczone możliwości aranżacyjne, które sprawią, że każde wnętrze stanie się unikalnym wyrazem tego stylu, tworząc niepowtarzalny klimat na miarę nowej ery.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Dom i ogród

Eliza Gwiazda: Bez chemii naprawdę można wysprzątać mieszkanie na błysk. Wiele rzeczy da się doczyścić na przykład sodą
Influencerka lubi, gdy w jej domu wszystko lśni, i ma swoje sprawdzone metody sprzątania bez używania chemii. Popularne składniki, które można znaleźć w każdej kuchni, takie jak soda, ocet czy kwasek cytrynowy, okazują się bowiem równie skuteczne i wydajne jak detergenty. Eliza Gwiazda zaznacza, że naturalne metody sprzątania i czyszczenia różnych powierzchni są przyjazne dla środowiska oraz bezpieczne dla domowników i zwierząt.
Handel
Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.
Moda
Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.