Komunikaty PR

KRWIOBUS W SWARZĘDZU – oddaj krew dla potrzebujących!

2021-03-25  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Zdrowie jest najważniejsze – potwierdzają to ostatnie miesiące. Wiele osób potrzebuje kropli naszej pomocy, aby móc się nim cieszyć. Warto przyjść w najbliższą sobotę 27 marca do ETC Swarzędz i podzielić się tym, co najcenniejsze – krwią dla potrzebujących. Specjalny krwiobus będzie czekał na parkingu centrum handlowego w godzinach 09:00-14:00.

Epidemia COVID-19 sprawiła, że liczba krwiodawców znacznie spadła, co stanowi realne zagrożenie  dla wszystkich, którzy wymagają pomocy. Warto więc wziąć sprawy w swoje ręce i wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Tym bardziej, że wspomnianej pomocy może potrzebować każdy z nas.

 

W sobotę 27 marca w godzinach 9:00-14:00 niemal każdy będzie mógł zrobić dobry uczynek i oddać krew. Co ważne - trzeba być osobą pełnoletnią, która nie przekroczyła 65 roku życia o dobrym stanie zdrowia. Poza tym, na zabieg warto przyjść wypoczętym, po posiłku i odpowiednio nawodnionym. Najlepiej wypić wcześniej 1-1,5 litra płynów. Do krwiobusa należy wziąć też dokument potwierdzający tożsamość zawierający numer PESEL i zdjęcie.

 

To naprawdę nie boli, trwa około 5 minut, jest w pełni bezpieczne i może uratować wiele osób!

 

„Świąteczna ZBIÓRKA KRWI” organizowana jest przez Leroy Merlin i ETC Swarzędz we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe
2025-02-05 | 06:00

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale skorygować. Najwięcej obaw pacjentów dotyczących tych
Zdrowie Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
2025-01-15 | 14:00

Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji

Jednym z Twoich postanowień na nowy rok jest to, aby bardziej o siebie zadbać? Nic prostszego! Dzięki wysokiej jakości suplementom diety nie będziesz musiała podejmować
Zdrowie Filary pielęgnacji skóry atopowej
2024-12-30 | 09:00

Filary pielęgnacji skóry atopowej

Atopowe Zapalenie Skóry jest przewlekłą chorobą cywilizacyjną. Do jej objawów należą przesuszenie skóry, zaczerwienienie, podrażnienie i dotkliwy świąd, które

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.