Które z popularnych wśród milionerów hobby pasuje do Ciebie?
Kolekcjonowanie dzieł sztuki? A może zagraniczne podróże? Ekstremalne sporty? Czy wędkowanie w najdalszych zakątkach świata? Hobby milionerów mogą przyprawiać o zawrót głowy. Gdy nie ograniczają nas środki finansowe, świat stoi otworem. Majątek daje możliwości uprawiania hobby niedostępnego dla przeciętnie zarabiającej osoby. Czy aby na pewno? Przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych hobby wśród milionerów.
Od początku pandemii COVID-19 majątek dziesięciu najbogatszych osób na świecie urósł łącznie dwukrotnie. Co ciekawe, w tym okresie niemal codziennie pojawiał się nowy milioner[1]. W gronie kazusów znajdują się m.in.: Elon Musk, Jeff Bezos, Bernard Arnault, Mark Zuckerberg, Steve Ballmer czy Warren Buffett. Oprócz zarabiania pieniędzy doceniają także wartość wolnego czasu, który spędzają tak jak lubią.
Milionerzy kochają ekskluzywny sport
Narciarstwo to ulubiona rozrywka bogatych i sławnych. Zamożne osoby najczęściej posiadają własne domy w znanych górskich kurortach. Kto kocha narciarstwo? To m.in. osobowość telewizyjna i brytyjski pisarz kulinarny Heston Blumentha czy Bruce Springsteen – amerykański kompozytor, gitarzysta i piosenkarz.
Zamożne osoby wybierają także lekcje latania samolotem lub helikopterem. To jedno z ulubionych hobby amerykańskiego biznesmena, filantropa i sportowca – Williama Barrona Hiltona.
Bill Gates i aktor Clint Eastwood lubują się w rozgrywkach golfowych. Część potentatów wybiera wędkowanie.
– Hobby powinno być relaksujące i zapewniać spokój ducha. Takie właśnie jest wędkowanie. Umożliwia odpoczynek, skupienie się na jednej czynności i koncentrację na chwili obecnej. Wędkowanie daje możliwość spotkań w niewielkim gronie i kameralnych rozmów – mówi Remigiusz Kopiej, właściciel Corona Fishing. – Na rynku nie brakuje sprzętu z górnej półki, docenianego przez prawdziwych koneserów. Dostępne są m.in. ręcznie robione przez rękodzielników wędki. Ekskluzywne i nietypowe gadżety przyciągają hobbystów. Do ich produkcji stosowane są komponenty znanych światowych marek – dodaje.
W Polsce wśród prominentów nie brakuje miłośników łowienia ryb. Wśród nich można znaleźć byłego prezydenta Polski Lecha Wałęsę, czy dobrze znanych aktorów Andrzeja Grabarczyka i Olafa Lubaszenkę.
Sporty wodne na topie
Zamożni konsumenci często oddają się sportom wodnym. Według TheRichest wypożyczenie jednego jachtu może przynieść do 5000 dolarów dziennie. Forbes wskazuje natomiast, że jednorazowy zakup sporej wielkości jachtu może kosztować nawet 50 milionów dolarów.
Co ciekawe, aż 38 proc. zamożnych osób posiada łódź i używa jej do cotygodniowych wycieczek, zwykle z rodziną, ale także z przyjaciółmi i współpracownikami. 68 proc. używało swoich łodzi do różnych sportów wodnych, takich jak: narty wodne, trampoliny wodne, wędkarstwo, pływanie lub żeglarstwo[2].
– Dane pokazują, że wędkarstwo jest popularnym hobby wśród zamożnych osób na całym świecie. Jednakże Polacy także kochają wyjazdy do rodzimych kurortów, gdzie w ciszy i spokoju mogą oddać się relaksowi – twierdzi Remigiusz Kopiej, właściciel Corona Fishing. – Zauważamy też zwiększony popyt na ręcznie wyrabiane wędki z dodatkowymi zdobieniami czy inicjałami – dodaje.
Jakie jeszcze hobby cenią zamożni ludzie? Kolekcjonowanie dzieł sztuki. Obrazy sprzedawane są na aukcjach nawet po kilkaset milionów dolarów. Do znanych miłośników dzieł należą m.in. amerykański aktor Leonardo DiCaprio czy królowa pop Madonna. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby niektóre z tych hobby, np. wędkarstwo, stało się także naszym. A może już jest?
[1] Raport Oxfam
[2] https://www.businessinsider.com/rich-people-leisure-fun-2014-9?IR=T

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych
Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Dom i ogród
Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.