Komunikaty PR

Kuchnia rodem z filmu science fiction

2020-06-08  |  09:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP Solgaz ( 1.69 MB )

Wielu z nas, oglądając filmy science fiction, nie raz myślało „jak dobrze byłoby mieć takie urządzenie…”. Jak się okazuje, niektóre z rozwiązań zostało już przeniesionych z filmowego ekranu do codziennego życia, a dokładniej do kuchni. Pomieszczenie kiedyś używane jedynie do przygotowywania posiłków stało się teraz centrum domu. W związku z tym, że zmieniło się nasze korzystanie z kuchni, zastosowana w niej technologia musiała dostosować się do naszych potrzeb. Sprawdźcie, jakie rozwiązania rodem z filmów science fiction możecie znaleźć na rynku!

Nowe podejście do kuchenek gazowych - kuchenka gazowa gaz pod szkłem

Kuchenka gazowa gaz pod szkłem to jedno z rozwiązań, które łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesny design. Co ciekawe to polski wynalazek, który jak się okazuje, cieszy się dużym zainteresowaniem także za granicą. Kuchenka gazowa gaz pod szkłem działa na każdym rodzaju gazu, a poprzez akumulację ciepła przez płytę grzejną, pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Warto wspomnieć także o bonusie – „darmowym polu”, które wykorzystuje ciepło spalin uchodzących z palników. Ale to nie wszystko! Od niedawna na rynku dostępna jest najnowsza linia kuchenek, w których zastosowano żarniki (płyty Innova). A jak to przekłada się na użytkowanie? Podczas uruchamiania palnika nie słychać tzw. cykania. To unikatowe rozwiązanie, które po raz kolejny zostało wymyślone właśnie przez polską firmę. Dużą zaletą jest również fakt, że minimalny pobór prądu oraz jak pokazują wyniki badań przeprowadzone na zlecenie Solgaz przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza Głównego Instytutu Górnictwa - do 50% mniejsze zużycie gazu niż w tradycyjnych kuchenkach, pozwalają dodatkowo na realne oszczędności. Ważna informacja dla osób, które wciąż uczą się gotować – w kuchence istnieje możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury, dzięki czemu odtworzenie dokładnych zaleceń z książek kulinarnych będzie o wiele prostsze.

Nowoczesny okap kuchenny – Twój pomocnik w… gotowaniu!

Okapy są nieodłącznym wyposażeniem większości kuchni. Zazwyczaj działają jedynie w momencie przygotowywania potraw na kuchence i pomagają zwiększyć wydajność wentylacji pomieszczenia kuchni „tu i teraz”. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy obydwie ręce mamy zajęte lub ubrudzone, a istnieje potrzeba szybkiego włączenia wyciągu? Odpowiedź jest prosta… nic! Obecnie na rynku dostępne są modele, które wśród swoich funkcji mają automatyczne wykrywanie gotowania (np. inteligentny okap Lamiera sterowany gestem). Nowoczesny okap kuchenny wykrywa, kiedy jest potrzebny i samodzielnie się uruchomia, a po zakończeniu gotowania wyłączy się. Jak to możliwe? Zamontowany czujnik rozpoczyna wentylację w momencie, gdy wyczuje zmianę wilgotności powietrza, temperatury i spalania gazu.

- Urządzenia AGD wciąż muszą być funkcjonalne i łatwe w obsłudze – mówi Tomasz Pałosz z firmy Solgaz. - Jednak potrzeby użytkowników związane z konkretnymi funkcjami uległy zmianie. Właśnie dlatego kluczowym elementem strategii wielu producentów jest ciągły rozwój innowacyjnych i przemyślanych rozwiązań opartych na spostrzeżeniach użytkowników końcowych – dodaje przedstawiciel Solgaz.

Kuchnia rodem z filmu science fiction

A jakie inne urządzenia niebawem mogą trafić na rynek? Poniżej kilka ciekawych przykładów:

  • Domowy generator wody z powietrza
  • Inteligentne urządzenie do kompostowania odpadów w mieszkaniu
  • Roboty, które będą ułatwiać wykonywanie czynności kuchennych starszym osobom
  • Drukarka 3D żywności
  • Wielozadaniowy kran wodny dostarczy schłodzoną, wrzącą i gazowaną wodę.

Choć nikt nie wie, jak będą wyglądać nasze kuchnie za 20, 30 lat to wraz z postępem technologicznym możliwości stają się coraz większe. Kuchenka gazowa gaz pod szkłem, nowoczesny okap, który uruchamia się, gdy „wyczuwa” gotowanie – to tylko niektóre z urządzenia rodem z filmu science fiction, które już funkcjonują na rynku. A czym jeszcze zaskoczą nas producenci w najbliższym czasie? Sami jesteśmy ciekawi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań
2025-04-24 | 14:00

Czym stresują się Polacy? Finanse i obowiązki domowe w czołówce. Wyniki badań

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane
Dom Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.

Muzyka

Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.