Kuchnia w ceglanej scenerii

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Kuchnia kocha cegłę, ponieważ jej urok jest ponadczasowy a design uniwersalny. Cegła na kuchennej ścianie dobrze komponuje się zarówno z zabudową meblową w klasycznym stylu, jak i nowoczesnymi aranżacjami. Wygląda efektownie w tradycyjnym czerwonym kolorze, świeżej bieli czy wyrazistych, modnych wybarwieniach. Do jakich aranżacji pasuje ściana wyłożona cegłą?
Cegła jako wykończenie ściany to niezmiennie jeden z ulubionych motywów aranżacyjnych. W urządzaniu kuchni cenimy proste formy mebli, lubimy ją jednak ozdabiać swojskimi elementami, które ocieplają jej wizerunek i wprowadzają niepowtarzalny klimat. Dzięki dekoracyjnemu charakterowi cegła wygląda bardzo efektownie i nadaje wnętrzu charakteru.
Ten popularny sposób dekorowania powierzchni nad blatem kuchennym lub całej ściany wydaje się nie mieć „terminu ważności” i wymyka się wszelkim próbom przyporządkowania do konkretnego stylu. Ściana wyłożona cegłą lub nowoczesnymi panelami, które ją naśladują, dobrze komponuje się z meblami w stylu klasycznym czy zabudową inspirowaną nostalgicznym klimatem retro. Będzie również doskonałym tłem dla nowoczesnych i prostych zabudów meblowych lub industrialnych kuchni we wnętrzach loftowych.
- Przestrzeń nad blatem roboczym lub w większym formacie – cała ściana ozdobiona cegłą to wyrazisty, przyciągający wzrok akcent dekoracyjny, dlatego dla równowagi aranżacyjnej, będzie dobrym tłem dla prostej, stonowanej zabudowy meblowej – doradza Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych ze Spółki Meblowej KAM. – Motyw ceglany efektownie komponuje się z dekorami drewna i frontami w jasnych kolorach. Dobrze prezentuje się w połączeniu z powierzchniami matowymi.
Cegła w naturalnym wybarwieniu, świeżej bieli lub w bardziej odważnych, wyrazistych kolorach, które można dopasować do stylistyki wnętrza, może być ozdobą całej ściany kuchennej bądź pasa nad blatem roboczym pomiędzy szafkami dolnej i górnej zabudowy. Do wyboru mamy kilka odmian: począwszy od tradycyjnie wypalanej ceramiki po okładzinę z płytek z gładkiego klinkieru. Decydując się na surową cegłę, należy pamiętać o jej zabezpieczeniu przed tłuszczem, brudem i wilgocią za pomocą specjalistycznych impregnatów.

„Biały miesiąc” – czas styczniowych promocji
Beckers: stylowa kuchnia na rodzinne spotkania

Budynek spełniający normy regulacji WT 2021
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Maciej Miecznikowski: Kiedy to wszystko się skończy, to będziemy dalej grali. Bezpośredni kontakt z artystą jest o wiele lepszy niż ten przez internet
Muzyk przyznaje, że bardzo tęskni za koncertami na żywo. Chciałby już jak najszybciej poczuć energię publiczności i porwać ją do wspólnego śpiewania. Liczy na to, że będzie to możliwe jeszcze w tym roku. Kiedy skończy się lockdown, planuje też rodzinną wycieczkę po Polsce, spływ kajakowy i spacery w pięknych okolicznościach przyrody.
Sport
Ponad 60 proc. Polaków odczuwa negatywne skutki pracy zdalnej. Skuteczniej radzą sobie z nimi pracownicy aktywni fizycznie

Prawie 2/3 Polaków pracujących zdalnie w pandemii odczuwa negatywne skutki home office. Są to przede wszystkim stres, problemy ze zdrowym odżywianiem oraz spadek efektywności – wynika z badania MultiSport Index 2020. Znacznie rzadziej z negatywnymi konsekwencjami pracy zdalnej zmagają się pracownicy, którzy mimo pandemii i ograniczeń pozostają aktywni fizycznie – już 4 na 10 zatrudnionych deklaruje, że sport łagodzi stres związany z pandemią. W obecnej sytuacji wsparcie aktywności fizycznej pracowników przez firmę jest skutecznym rozwiązaniem, umożliwiającym zachowanie dobrego samopoczucia i wyższej efektywności.
Problemy społeczne
dr Michał Sutkowski: Jesteśmy w trudnym momencie pandemii. Musimy wytrzymać jeszcze kilka miesięcy

Rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski podkreśla, że Polska jest w tej chwili w trudnym momencie pandemii i społeczeństwo musi utrzymać reżim sanitarny jeszcze przez kilka miesięcy, aż akcja masowych szczepień nabierze tempa. Wskaźniki zakażeń i rozwój sytuacji epidemiologicznej w kolejnych tygodniach będą też w dużej mierze uzależnione od powrotu uczniów do szkół. Według oficjalnych danych Ministerstwa Zdrowia od początku pandemii w Polsce na COVID-19 zachorowało ponad 1,39 mln osób, a prawie 31,3 tys. chorych zmarło.