Komunikaty PR

Kuchnia z długim terminem atrakcyjnego wyglądu

2021-05-14  |  09:20
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Duety ( 0.51 MB )

Meble w modnym kolorze czy może jednak uniwersalne dekory drewna? Jedno nie musi wykluczać drugiego! Nie masz pomysłu na aranżację kuchni? Połącz oba dekory. Będzie gustownie, z klasą, a co najważniejsze – pięknie i ponadczasowo. 

 

Dekory drewna nadają kuchni przytulności i naturalnego piękna, ale to kolory odgrywają w niej istotną rolę. Zdecydowanie wychodzą na pierwszy plan aranżacji – od nich zależy jej styl i wygląd. Połączenie niepowtarzalnego uroku rysunku drewna i dekoracyjności koloru stworzy harmonijną i zachwycającą kompozycję, która spodoba się każdemu.

Bezpiecznym rozwiązaniem jest paleta barw neutralnych, może jednak pora na bardziej odważne wybory. Modne w tym sezonie czerń, granat czy mniej jeszcze upowszechniony, ale tak samo urzekający intensywnością barwy – bazalt, wyglądają niezwykle atrakcyjnie na matowych powierzchniach kuchennych frontów. Zabudowa meblowa prezentuje się elegancko, a dzięki oprawie drewna zyskuje ciepła i ponadczasowy charakter, dzięki czemu będzie cieszyć oko przez kolejne sezony.

Nie wiesz jaki kolor wybrać? Może nowoczesny bazalt? Podobnie jak czerń jest efektowny i nadaje kuchennej aranżacji wyrazistości. Obie barwy korzystnie wypadają w duecie z drewnem, które zrównoważy wystrój kuchni i nie będzie wydawała się surowa. Szykowna czerń i oryginalny bazalt podkreślą luksusowy charakter zabudowy meblowej, będą również dobrym wyborem do wnętrz nowoczesnych i urządzonych w stylu loftowym.

- Kuchnia z meblami w kolorze czerni czy ciekawego bazaltu wygląda zjawiskowo i potrafi wywrzeć ogromne wrażenie, dlatego nie bójmy się siły koloru. W połączeniu z dekorami drewna, które wprowadza ciepłą atmosferę, unikniemy efektu przytłoczenia czy wrażenia, że wnętrze jest ponure – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Ponieważ atutem takiej zabudowy jest kolor, to on przede wszystkim ma przyciągać wzrok, warto zrównoważyć ją prostą formą mebli.

W przypadku bardziej klasycznej zabudowy meblowej również można zdecydować się na wyrazisty kolor – doskonale sprawdzi się tutaj granat. Chociaż kolor ten nawiązuje do najnowszych trendów wzorniczych, idealnie odda ducha kuchni stylizowanych, co warto dodatkowo zaakcentować dekoracyjnymi frezowaniami na powierzchni frontów. Wyjątkowy urok intensywnej tonacji granatu podkreślą dekory drewna w jasnych, kontrastowych wybarwieniach. Takie połączenie pozwoli skomponować harmonijne, ciepłe w odbiorze i zachwycające wnętrze. Efekt będzie bardziej interesujący, jeżeli dodatkowo wzbogacimy je dodatkami w kolorze szlachetnego złota.

W kuchni w tym sezonie zdecydowanie dominują ciemne kolory. Jeżeli jednak przywiązaliśmy się do bieli, która z sukcesem opiera się dyktatom trendów wzorniczych i nadal jest jednym z najpopularniejszych kolorów wybieranych do urządzania kuchni, połączmy ją z dekorami drewna. Wnętrze będzie się prezentowało świeżo, jasno i przestronnie, ponieważ biel powiększy je optycznie, nie będzie jednak zbyt monotonne. Akcenty drewna ocieplą kuchnię i dodadzą jej przytulnego charakteru.

Motywy drewna warto wprowadzić również w kuchniach, w których główny ton nadają szarości. Ta spokojna barwa zyska na atrakcyjności w połączeniu z drewnem, które urozmaici stonowany charakter mebli.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.