Kunszt rzemiosła w ruchu: Mazda i Homo Faber łączą siły
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
We wrześniu tego roku Mazda dołączy jako partner międzynarodowego festiwalu Homo Faber 2024, by celebrować sztukę rzemiosła pod hasłem „Podróż życia”. Goście festiwalu będą mogli zobaczyć starannie wyselekcjonowane eksponaty oraz uczestniczyć w praktycznych warsztatach, doświadczając naturalnego połączenia mistrzostwa rzemiosła artystycznego i projektowania specyficznego dla sektora motoryzacji.
Homo Faber to odbywające się co dwa lata prestiżowe wydarzenie poświęcone celebracji sztuki rzemiosła, skupione na refleksji nad ludzkim życiem przez pryzmat umiejętności rzemieślniczych. Kierując się filmową wizją reżysera Luki Guadagnino i poczuciem architektonicznej estetyki Nicolò Rosmariniego, ta edycja obiecuje urzekającą podróż od narodzin do życia pozagrobowego, wyrażoną poprzez wykwintny kunszt. Zaangażowanie Mazdy w tegoroczną edycję Homo Faber koncentruje się na motywie podróży przez etapy ludzkiego życia i odzwierciedla głęboki szacunek marki dla tradycyjnej twórczości w połączeniu z innowacyjnym podejściem do projektowania. Mazda, znana ze swojej filozofii „Crafted in Japan”, od ponad wieku kultywuje tradycję opartą na szacunku rzemieślników Takumi dla perfekcji i znaczenia dotyku ludzkich rąk w procesie kreacji nowego samochodu.
Warsztaty
Poznaj rzemieślników: Pamiątka wykonana dzięki talentom i staranności odzwierciedla istotę niezwykłej podróży. Podczas Homo Faber 2024 Mazda inspiruje odwiedzających, aby sami stali się rzemieślnikami: pod okiem mistrzów papiernictwa mogą stworzyć własne pamiątki z podróży.
Japońskie introligatorstwo: Założone pod koniec lat 60. butikowe atelier Antica Legatoria Ofer zlokalizowane w Padwie i Wenecji, specjalizuje się w historycznych technikach introligatorskich, mających swój rodowód w dawnych opactwach Santa Giustina i Praglia, a także w sztuce marmurkowania papieru w stylu zachodnim, japońskim i tureckim. Ich rzemieślnicy poprowadzą odwiedzających przez etapy tworzenia własnego dziennika podróży, będącego doskonałym połączeniem japońskiej estetyki i starożytnych technik introligatorskich.
Kieszonkowy globus: Leonardo Frigo jest pełen pasji, innowacji i kreatywności. Łączy swoją miłość do muzyki z pracą przy odnawianiu obiektów z kamienia i drewna. Od ponad dekady tworzy zdobione malunkami instrumenty smyczkowe, które zdobyły uznanie na całym świecie. Podczas festiwalu Homo Faber 2024 Frigo i Mazda zapraszają odwiedzających do wydrukowania własnych map i stworzenia globusa, który zainspiruje ich do kolejnej podróży, łącząc tradycyjne rzemiosło z indywidualną kreatywnością uczestników.
„Jest coś magicznego w tworzeniu wyjątkowych przedmiotów własnymi rękami” - mówi Leonardo Frigo, oddając istotę festiwalu Homo Faber. Frigo występuje również w najnowszym odcinku #MazdaDiscovers, serii dostępnej na platformie YouTube, w której twórcy wyruszają w podróż, aby spotkać lokalnych rzemieślników i opowiedzieć ich historie. Prezentowane są również przedmioty z poprzednich podróży, aby podkreślić zaangażowanie Mazdy w rzemiosło, w którym innowacja spotyka się z tradycją, tworząc doświadczenia, które głęboko rezonują zarówno z globalnymi artystami sztuki rzemiosła, jak i odbiorcami ich sztuki.
Crafted in Japan: dążenie Mazdy do perfekcji
„Perfekcja” często kojarzy się z bezduszną, maszynową precyzją. Jednak mistrzowie rzemiosła Takumi Mazdy dążą do innego rodzaju perfekcji. Poświęcają dziesięciolecia na dopracowanie każdego etapu procesu tworzenia i angażują całą swoją energię w każdy tworzony przez siebie obiekt. Rezultat? Perfekcja pełna serca, duszy i ludzkiego dotyku. W swoich poszukiwaniach inspiracji do zdefiniowania przyszłych projektów Mazdy, projektanci eksperymentują z różnymi materiałami, a także rozmaitymi narzędziami i metodami, a efekty ich twórczych poszukiwań przyjmują formę rzeźb. Jeden z tych obiektów można znaleźć na miejscu: „Momentum” wyraża ruch i emocje, nawet w zastygłej statycznie formie. Obrazuje eksplozję energii, którą jest naładowana, w subtelnej i jednocześnie wyrafinowanej formie. Ekspresja artystyczna jest następnie przekładana na projekt bryły samochodu.
Dołącz do Mazda podczas Homo Faber 2024
Dołącz do Mazdy podczas Homo Faber 2024 od 1 do 30 września w Wenecji, gdzie harmonia formy i funkcji rozwija się dzięki wprawnym rękom mistrzów rzemiosła. Dowiedz się więcej o podróży Mazdy do korzeni sztuki rzemiosła i zarezerwuj bilety już dziś.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.