Komunikaty PR

Laboratorium czystości Batmaid: „Lśnienie” w kuchni i w łazience.

2022-06-06  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Laboratorium czystości Batmaid: „Lśnienie” w kuchni i w łazience.

 

Laboratorium czystości Batmaid to cykl poradników duetu profesjonalistek z najnowocześniejszej w Polsce firmy usług czystości. Ujawnią swoje praktyczne sposoby, tajniki i triki, dzięki którym szybko i skutecznie potrafią wysprzątać na błysk wszystkie pomieszczenia i sprzęty w naszych domach – nawet te najbardziej oporne. Na pierwszy ogień: kuchnia i łazienka.

 

Cel jest prosty: sprzątanie nie może zmieniać się w horror. I nie musi – trzeba je jedynie dobrze wyreżyserować. A do tego potrzebne są przede wszystkim odpowiednie techniki.

 

Tatsiana Malcheuskaya

- Po profesjonalnych porządkach łazienka i kuchnia muszą lśnić czystością. Sztuka jednak polega na tym, by osiągnąć to dzięki jak najlepszej organizacji działania, a nie kosztem mnóstwa czasu i koszmarnego zmęczenia– mówi Tatsiana Malcheuskaya, działająca w Warszawie gwiazda Batmaid, szwajcarskiej firmy oferującej usługi sprzątania rezerwowane za pomocą aplikacji na smartfona lub strony internetowej. Od lat Batmaid prowadzi w Polsce swoje centrum technologiczne, a od ubiegłego roku oferuje także w większych miastach świetnie oceniane przez klientów usługi czystości.

 

Magdalena Narbutowicz

-Żadnej straconej minuty, żadnej zbędnej kropli potu. Jeśli nie chcemy wykonywać pracy podwójnie, trzeba przyjąć odpowiednią taktykę, uwzględniającą przede wszystkim optymalną kolejność działań, dobór produktów i narzędzi oraz czas reakcji zabrudzeń na zastosowane środki czystości– dodaje Magdalena Narbutowicz, profesjonalistka Batmaid, zajmująca się dbaniem o czystość mieszkańców Poznania.

 

Zaczynamy od kuchni i łazienki – dwóch miejsc, które ze względu na specyfikę zabrudzeń, potrafią przysporzyć najwięcej pracy.

 

Łazienka, która sama się umyje

…a przynajmniej umyje się łatwo. To możliwe. Kluczowa jest tu właściwa kolejność. Dlaczego? Bo w czasie, gdy zajmujemy się jedną powierzchnią, substancje aktywne w detergentach robią już swoją robotę i oczyszczają poprzednią. Akcja start.

 

1. Na początku wlewamy odkamieniacz do toalety. To on średnio potrzebuje najwięcej czasu, by skutecznie rozpuścić zabrudzenia.

 

2. Przechodzimy do wanny, umywalki i kabiny prysznicowej. Ich powierzchnie oraz armaturę należy pokryć środkami czyszczącymi, które zredukują osad. Tu wskazana jest duża dokładność, żeby nie trzeba było potem poświęcać czasu na powtarzanie procesu.

 

3. Wtedy wracamy do toalety i zmywamy muszlę. Idzie szybko, bo zaaplikowany środek powinien do tego czasu usunąć część zanieczyszczenia i osłabić wolę oporu tych bardziej uporczywych.

 

4. Przepłukaną, świeżą gąbką czyścimy wannę, umywalkę i kabinę. Szmatką przecieramy do sucha armaturę, aby pozostała błyszcząca. Jeśli wcześniej dobrze wykonaliśmy punkt nr 2 – mamy to z głowy.

 

5. Myjemy lustra – nawet, jeśli mgiełka opadnie na podłogę, zajmiemy się tym w dalszych krokach.

 

6. Wieszamy nowe ręczniki, wymieniamy zapach, uzupełniamy mydło, jeśli to potrzebne.

 

7. Na sam koniec odkurzamy pomieszczenie, usuwając brud, który opadł podczas sprzątania (np. włosy, papierki).

 

8. Finał: zmywamy na mokro podłogę.

 

Scena finałowa: łazienka lśni. W roli głównej wystąpiła XY z Batmaid, a bohaterowie drugiego planu to mop, gąbka i widoczny już od pierwszych kadrów odkamieniacz.

 

Schnięcie podłogi pomijamy i przenosimy się do kuchni.

 

Sprzątanie bez przypadku w kuchni

Tutaj zmierzymy się z innymi przeciwnikami niż w łazience. Okruszki, pozostałości jedzenia, zaschnięte plamy, uciążliwe zatłuszczenia - to główne kuchenne wyzwania. Przeciwko nim najlepiej sprawdzi się „z góry na dół”. I ponownie znaczenie ma kolejność.

 

1. Najpierw warto spryskać detergentem armaturę oraz kuchenkę, a następnie umyć brudne naczynia. W trakcie sprzątania substancje zyskają wystarczająco czasu, by rozpuścić tłuszcze.

 

2. W czasie gdy substancje aktywne pracują, przecieramy wilgotną szmatką wszystkie wysokie miejsca, gdzie mógł zgromadzić się kurz: okapy, wysokie szafki.

 

3. Dalej myjemy półki, w kolejności od najwyższej do najniższej. Dzięki temu unikniemy opadania pozostałości jedzenia na czyste już powierzchnie. To pozornie oczywiste, ale obserwacje wskazują, że wiele osób zaczyna od łatwiej dostępnych niższych powierzchni.

 

4. Czyścimy wewnątrz lodówkę.

 

5. Przecieramy na sucho stoły i blaty. Następnie zmywamy je na mokro i w ten sposób docieramy do powierzchni, które wcześniej pokryliśmy środkami usuwającymi tłuszcz (zlewu, płyty indukcyjnej lub kuchenki).

 

6. Wyciągamy stare worki ze śmieciami i zastępujemy je nowymi. Nawet jeśli coś się wysypie lub nakapie, nie pobrudzi żadnej z wcześniej umytych powierzchni.

 

7. Ostatni etap czyszczenia kuchni to odkurzenie i umycie podłogi. Najlepiej robić to od najdalszych ścian w kierunku drzwi – nie ,,zadepczemy’’ wtedy efektów swojej pracy

 

​8. Happy end!

 

Sprzątanie ,,z góry na dół” to wyjątkowo skuteczna technika, by szybko osiągnąć widoczne efekty. Nawet, jeśli kuchnia od dawna nie widziała porządków, możemy w ten sposób sprawnie pozbyć się brudu i resztek. Tym razem przez meandry sprzątania kuchni przeprowadziła nas YZ, a wspierały ją subtelna w swojej roli ściereczka oraz detergent, zdecydowanie usuwający tłuszcz.

 

- Takimi metodami sprzątamy około 20 łazienek i kuchni w miesiącu. Gwarantuję, że to najlepszy możliwy sposób – mówi Magdalena Narbutowicz.

 

Jeśli chcielibyście zobaczyć „Lśnienie według Batmaid” na żywo - firma działa w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Trójmieście. Sprzątanie można zamówić online lub poprzez aplikację na smartfon – wystarczy na to kilka minut, bo także na tym etapie Batmaid wprowadził algorytmy oferujące maksymalną efektywność i oszczędność czasu.  Happy end gwarantowany.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.