Lakierowanie mebli drewnianych krok po kroku
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Lakierowanie, np. Lakierem do mebli Drewnochron, to popularny sposób zabezpieczania drewnianych elementów domowego wyposażenia. Tworzy on dekoracyjną, nieżółknącą powłokę, która jest odporna na działanie środków myjących. Posiada on również wysoką odporność mechaniczną na zarysowania i uderzenia oraz jest odporny na tworzenie się plam w wyniku oddziaływania wody. Lakier nadaje przy tym meblom piękny efekt dekoracyjny, zapewniając wykończenie w połysku lub półmacie i podkreślając naturalny kolor oraz strukturę drewna.
Instrukcja lakierowania mebli
Jak lakierować meble, aby je skutecznie zabezpieczyć? Po pierwsze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie powierzchni. Przeznaczone do malowania drewno powinno być czyste i gładkie. Najlepiej przeszlifować je papierem ściernym o ziarnistości 180-220, a następnie oczyścić z pyłu. Stare powłoki, które nie nadają się do malowania lub gdy chcemy uzyskać efekt widocznego surowego drewna, trzeba całkowicie usunąć. Dopiero po tych działaniach można przystąpić do malowania.
Zawsze wskazane jest też, by zapoznać się z instrukcją stosowania konkretnego produktu, co pozwoli uniknąć ewentulanych błędów w jego aplikacji. Lakier do mebli Drewnochron nie wymaga rozcieńczania, po dokładnym wymieszaniu jest gotowy do użycia w formie, w jakiej został zakupiony. Lakierowanie najlepiej przeprowadzać w temperaturze 15-25°C. Lakier nanosi się pędzlem, co zapewnia najlepszy efekt dekoracyjny, lub wałkiem wzdłuż słojów drewna do uzyskania jednolitej powłoki. Zanim nałożymy kolejną warstwę produktu, polakierowaną powierzchnię trzeba delikatnie zmatowić papierem ściernym o ziarnistości 180-200, a następnie ją starannie odpylić. W trakcie i po zakończeniu prac dobrze jest wywietrzyć pomieszczenie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.