Lakierowanie mebli drewnianych krok po kroku
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Lakierowanie, np. Lakierem do mebli Drewnochron, to popularny sposób zabezpieczania drewnianych elementów domowego wyposażenia. Tworzy on dekoracyjną, nieżółknącą powłokę, która jest odporna na działanie środków myjących. Posiada on również wysoką odporność mechaniczną na zarysowania i uderzenia oraz jest odporny na tworzenie się plam w wyniku oddziaływania wody. Lakier nadaje przy tym meblom piękny efekt dekoracyjny, zapewniając wykończenie w połysku lub półmacie i podkreślając naturalny kolor oraz strukturę drewna.
Instrukcja lakierowania mebli
Jak lakierować meble, aby je skutecznie zabezpieczyć? Po pierwsze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac warto poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie powierzchni. Przeznaczone do malowania drewno powinno być czyste i gładkie. Najlepiej przeszlifować je papierem ściernym o ziarnistości 180-220, a następnie oczyścić z pyłu. Stare powłoki, które nie nadają się do malowania lub gdy chcemy uzyskać efekt widocznego surowego drewna, trzeba całkowicie usunąć. Dopiero po tych działaniach można przystąpić do malowania.
Zawsze wskazane jest też, by zapoznać się z instrukcją stosowania konkretnego produktu, co pozwoli uniknąć ewentulanych błędów w jego aplikacji. Lakier do mebli Drewnochron nie wymaga rozcieńczania, po dokładnym wymieszaniu jest gotowy do użycia w formie, w jakiej został zakupiony. Lakierowanie najlepiej przeprowadzać w temperaturze 15-25°C. Lakier nanosi się pędzlem, co zapewnia najlepszy efekt dekoracyjny, lub wałkiem wzdłuż słojów drewna do uzyskania jednolitej powłoki. Zanim nałożymy kolejną warstwę produktu, polakierowaną powierzchnię trzeba delikatnie zmatowić papierem ściernym o ziarnistości 180-200, a następnie ją starannie odpylić. W trakcie i po zakończeniu prac dobrze jest wywietrzyć pomieszczenie.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.