Lampiony z dyń: Stwórz w 5 krokach własną dynię na Halloween z Victorinox.

Bartłomiej Pałubicki
Rebell Concept
Mokotowska 43/206
00-551 Warszawa
bartlomiej|rebellconcept.pl| |bartlomiej|rebellconcept.pl
888467071
www.rebellconcept.pl
Pomarańczowa dynia niezaprzeczalnie kojarzy się z jesienią, nie tylko z gotowaniem, ale też elementem wystroju wnętrz. To znak rozpoznawczy i zarazem dekoracja, która jest chętnie wykorzystywana podczas Halloween, który przypada w tym roku na 31 października. Marka Victorinox przygotowała przydatną instrukcję jak wykonać własną świecącą dynię. W prostych kilku krokach wykonasz ozdobę, która rozświetli wnętrze Twojego mieszkania w pochmurne wieczory. Zachowaj szczególną ostrożność podczas krojenia i wycinania wzorów na dyni.
Okrągła, pomarańczowa dynia
- Duży nóż do krojenia z ostrym zakończeniem lub do rzeźbienia
- Nóż do krojenia warzyw
- Duża łyżka stołowa
- Marker / flamaster
- Miska na miąższ
- Deska do krojenia, gazeta lub inne zabezpieczenie blatu roboczego
- Świeczka lub lampka na baterie
Krok 1:
Oczyść dynię z piasku, zanieczyszczeń. Wytnij dużą dziurę na górze dyni, staraj się nie uszkodzić łodygi. Zanim zaczniesz ciąć upewnij się, że masz suche ręce i nóż nie wyślizgnie Ci się z dłoni. Podważ wyciętą część, która będzie użyta jako przykrywka dyni.
Krok 2:
Wydrąż dynię przy pomocy łyżki - wyjmij nasiona i żylasty miąższ. Wyskrob ścianki dyni tak, aby usunąć miękkie części warzywa. Nie wyrzucaj nasion - upiecz je z masłem i solą przez 45 min w 180 stopniach. Smacznego!
Krok 3:
Zaprojektuj swoją dynie! Po zewnętrznej stronie dyni narysuj cienkim flamastrem projekt, który zaplanowałaś. Wyznacz miejsca, z których rozpoczniesz wycinanie kształtów.
Krok 4:
To moment na który czekałaś - rzeźbienie! Tnij powierzchnię od góry w dół. Trzymaj się wyznaczonych linii. Zacznij od wycinania mniejszych elementów, by przejść do skomplikowanych kształtów. Pamiętaj, nóż jest ostry trzymaj go całą dłonią!
Krok 5:
Latarnia dyniowa gotowa! Do środka włóż świeczkę lub lampkę na baterię (będziesz mieć pewność, że płomień nie zostanie zdmuchnięty). Postaw dynię na parapecie w towarzystwie jesiennego bukietu kwiatów w odcieniach złotobrązowych.
Udanej zabawy !

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.