Land Cruiser 200 Heritage Edition, czyli jak Toyota dba o swoją terenową legendę
Od ponad 60 lat Land Cruiser jest jednym z fundamentów gamy Toyoty. Samochód znalazł już ponad 10 mln odbiorców we wszystkich regionach świata. W USA dostępna jest limitowana edycja, która łączy najlepsze cechy wprost z XXI wieku z wieloletnią tradycją - Toyota Land Cruiser 200 Heritage Edition.
Jakość, trwałość, niezawodność - to filary legendy Land Cruisera, który sprawdził się na każdym kontynencie i w każdym klimacie. Wykorzystywany był zarówno jako wół roboczy, jak i reprezentacyjny środek transportu. W jego CV nie brakuje sukcesów sportowych z seryjnymi zwycięstwami w Rajdzie Dakar - to chyba najlepsze potwierdzenie tego, jak sprawdzona jest to konstrukcja.
Na rynku amerykańskim dostępna jest specjalna i limitowana wersja, która łączy w sobie wszystko to, co w historii Land Cruisera było najlepsze. Model Land Cruiser 200 Heritage Edition dostępny jest zarówno z dwoma jak i trzema rzędami siedzeń. Samochód oferowany jest w czterech wyjątkowo eleganckich kolorach nadwozia (biała perła oraz metaliczna czerń, szarość i grafit), ma grill z czarnego chromu i dostępne tylko w tej wersji 18-calowe felgi BBS w kolorze brązowym. Całość uzupełniają emblematy w stylu retro, nawiązujące do tradycji Land Cruisera.
Żaden teren nie straszny
Wytworne dodatki nie wpłynęły na zdolności terenowe Land Cruisera 200. Pod maską znajdziemy potężny, wolnossący silnik V8 o pojemności 5,7 litra, który generuje 381 KM i 401 Nm momentu obrotowego. 8-biegowa skrzynia automatyczna, napęd na cztery koła, centralna blokada mechanizmu różnicowego, reduktor - to auto naprawdę poradzi sobie w trudnych warunkach. Do tego dochodzi konstrukcja oparta o ramę i zestaw elektronicznych systemów pomocniczych z kamerą 360-stopni włącznie, które ułatwiają poruszanie się w terenie. Nie trzeba się obawiać zjeżdżania z głównej drogi - auto ma zamontowane osłony najważniejszych podzespołów.
Komfort z najwyższej półki
W środku zadbano o najwyższy komfort i wyrafinowanie. Wnętrze wykończono czarną skórą i miękkimi obiciami, a brązowa nitka nawiązująca do koloru felg BBS dodaje wnętrzu wyjątkowego charakteru. Podgrzewane i wentylowane fotele przednie, podgrzewana kierownica, 9-calowy wyświetlacz systemu inforozrywki, 14-głośnikowy system audio Premium JBL, czterostrefowa klimatyzacja, panoramiczny dach - w takich warunkach miło spędzić czas. Do tego o bezpieczeństwo dbają systemy Toyota Safety Sense P.
Wydawać by się mogło, że Land Cruiser ze swoim eleganckim wyglądem i nowoczesnym wyposażeniem daleko odjechał od swojego pierwowzoru. Model Land Cruiser 200 Heritage Edition udowadnia, że Toyota nie zapomina o korzeniach swojego kultowego modelu.

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Nowego Mercedesa zamówisz w kolorze „Beczki” swojego dziadka albo wymarzonego klasyka

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.