Lato z planszówkami w CH Reduta! Odwiedź centrum i dołącz do gry!
Warszawskie centrum handlowe Reduta zaprasza na Wakacyjny Maraton Gier Planszowych! Organizatorzy przygotowali mnóstwo emocjonujących tytułów i fantastycznych rozgrywek. Wpadnijcie do galerii w letnie soboty i podejmijcie nowe wyzwania!
Planszówki to doskonała forma spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi i z rodziną. Gry nie tylko rozładowują napięcie i zmniejszają poziom stresu, ale także pomagają w budowaniu i utrwalaniu relacji międzyludzkich. Uczą również uczciwości, cierpliwości i empatii.
Do wspólnych rozgrywek i międzypokoleniowej rozrywki zaprasza centrum handlowe Reduta, zlokalizowane na warszawskiej Ochocie. W prawie wszystkie soboty w lipcu i sierpniu, galeria organizuje Wakacyjny Maraton Gier Planszowych. Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko zagrać w najpopularniejsze gry towarzyskie, ale również poznać zasady planszówek, których wcześniej nie znali.
Do dyspozycji graczy będą tytuły takie jak Jenga XXL, bilard holenderski, KLASK 4, szachy turniejowe, Taboo, Dixit, Wystrzałowe Katapulty i wiele, wiele innych! By wziąć udział w rozgrywkach wystarczy odwiedzić galerię w sobotę godzinach 12:30 – 16:30 w sobotę. Maraton odbędzie się 6, 13, 20 i 27 lipca oraz 3, 10, 17 i 31 sierpnia.
Choć w ostatnich latach możemy mówić o renesansie gier planszowych, ta forma rozrywki była bliska ludziom od tysięcy lat! Tradycja wywodzi się jeszcze z czasów prehistorycznych, a komplet jednej z najstarszych gier, odnaleziony na terenach dawnej Mezopotamii, datuje się na 2600 r. p.n.e. „Złota era” planszówek miała jednak miejsce na przełomie XIX i XX wieku na terenie Stanów Zjednoczonych, kiedy to powstały wtedy tytuły takie, jak Monopoly, Scrabble czy Gra w życie.
Mimo, że planszówki mają przede wszystkim wartość rozrywkową, wiele badań podkreśla także ich dobroczynny wpływ na ludzki umysł. Przeprowadzone przez psychologów analizy wykazały, że osoby, które regularnie grały w analogowe gry osiągały lepsze wyniki w testach pamięci i myślenia w wieku 70 lat. Miały także mniejszą skłonność do chorób takich jak demencja. Pozytywny wpływ planszówek widoczny jest także u najmłodszych. Zdaniem naukowców, dzieci wybierające tę formę rozrywki mają lepiej rozwinięte funkcje poznawcze mózgu oraz większą zdolność logicznego, analitycznego myślenia. Często przejawiają także ponadprzeciętne zdolności matematyczne.
Pełną listę dostępnych tytułów, a także więcej informacji nt. harmonogramu wydarzeń i aktualnej oferty centrum handlowego Reduta można znaleźć na stronie internetowej galerii.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.