Legendarny sterowiec Goodyear Blimp zawita do Polski!
Biuro Prasowe Goodyear Polska
Przy Bażantarni 13
02-793 Warszawa
goodyear|alertmedia.pl| |goodyear|alertmedia.pl
609 329 385
https://news.goodyear.eu/pl-pl/
- Sterowiec Goodyear ponownie pojawi się na europejskim niebie po zeszłorocznym powrocie na Stary Kontynent.
- Sterowiec zapewni relacje z powietrza z najważniejszych imprez motorsportowych, w tym m.in. wyścigów WTCR na torze Nürburgring, PURE ETCR i BTCC oraz 24-godzinnych zmagań na torze Le Mans.
- 7 lokalizacji w Europie, w tym loty nad Londynem, Mediolanem i w okolicach Wrocławia.
W zeszłym roku sterowiec Goodyear Blimp powrócił na europejskie niebo. W tym roku będzie go można zobaczyć w jeszcze większej liczbie miejsc, w tym nad legendarnym torem Nürburgring, gdzie z powietrza będzie nadawać relację z wyścigów WTCR – Pucharu Świata FIA Samochodów Turystycznych. Sterowiec pojawi się również nad Londynem, Le Mans i w bliskich okolicach Wrocławia. Legendarna ikona Goodyear zagości w pobliżu stolicy Dolnego Śląska aż przez trzy dni.
Latający nad Europą sterowiec Goodyear Blimp to półsztywny Zeppelin NT, który jest największym tego typu modelem na świecie. Ten międzynarodowy symbol, widoczny w przestworzach od 1910 r. jako ambasador marki Goodyear, nie tylko zapewnia niepowtarzalne wrażenia, ale jest także wykorzystywany do relacjonowania najważniejszych imprez sportowych, w tym 24-godzinnego wyścigu Le Mans.
W 2021 roku sterowiec Goodyear Blimp odwiedzi wiele miast i imprez wyścigowych, dzięki czemu fani motorsportu w całej Europie będą mogli go zobaczyć na niebie. Podobną szansę dostaną też mieszkańcy miast znajdujących się na trasie lotów transferowych do kultowych miejsc, takich jak Londyn, Mediolan i Wrocław. Na czas tournée sterowca po Europie, w wybranych miejscach zaplanowano szereg specjalnych wydarzeń, aby uczcić jego przybycie.
Po raz pierwszy sterowiec Goodyear Blimp pojawi się na europejskim niebie już 5 czerwca na torze Nürburgring, gdzie będzie transmitował z powietrza wyścigi WTCR – relacja do obejrzenia na kanale Eurosport. Goodyear został oficjalnym dostawcą opon dla WTCR w zeszłym roku. Następnie, w dniach 24-25 czerwca, sterowiec poleci z Bonn do Londynu, gdzie weźmie udział w rundzie Brytyjskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych (BTCC) na torze Brands Hatch. Podczas tego wydarzenia również zapewni transmisję telewizyjną z powietrza, dzięki czemu fani motorsportu będą mogli obejrzeć wyścig z nowej perspektywy. Dodatkową atrakcją będzie możliwość uczestnictwa w niezapomnianych lotach pasażerskich nad brytyjską stolicą.
W lipcu legendarny symbol Goodyear odwiedzi Mediolan, gdzie będzie towarzyszył 6-godzinnemu wyścigowi na torze Monza w ramach Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC), rozgrywanemu w dniach 16-18 lipca. Następnie odwiedzi słoweńską stolicę Lublanę (21 lipca), a także okolice Wrocławia, mijając po drodze czeską Pragę (30 lipca - 2 sierpnia). Sterowiec Goodyear pojawi się także w Kopenhadze, gdzie będzie towarzyszył odbywającym się tam zmaganiom w pełni elektrycznych samochodów turystycznych wielu marek z serii PURE ETCR. Ostatnim przystankiem na trasie przelotów będzie 24-godzinny wyścig Le Mans (21-22 sierpnia), podczas którego sterowiec Goodyear zapewni obszerną relację telewizyjną na żywo nadawaną przez Eurosport.
Piotr Nagalski, dyrektor marketingu Goodyear w Europie, powiedział: „Pasja odkrywania to istotny aspekt marki Goodyear. Po spektakularnym powrocie na europejskie niebo w 2020 r., w tym sezonie sterowiec Goodyear poleci do większej liczby miast i odwiedzi więcej wydarzeń, mijając po drodze światowej sławy zabytki. Loty w Niemczech, Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Danii i Słowenii będą wspierały ducha Goodyear wyrażonego hasłem Go Further.”
Pełna trasa przelotu sterowca Goodyear Blimp w 2021
Data | Miasto/wydarzenie | Mijane miasta |
5 czerwca | WTCR Nürburgring | 3 czerwca Friedrichshafen, Stuttgart, Mannheim, Wiesbaden, Koblenz, Bonn |
26 - 30 czerwca | Londyn i BTCC na Brands Hatch | 24 - 25 czerwca Friedrichshafen, Bonn, Aachen, Waterloo, Kortrijk, Calais, Folkestone, Ashford, Rochester |
16 - 18 lipca | Mediolan i 6-godzinny wyścig na torze Monza (WEC) | 13 - 15 lipca Friedrichshafen, Bazylea, Besançon, Dole, Chalons-sur-Saône, Lyon, Valence, Avignon, Nîmes, Marsylia, Cannes, Monaco, Genua |
21 lipca | Lublana | 20 lipca Werona, Padwa, Wenecja, Triest 22-23 lipca Graz, Wiener Neustadt, Wels, Monachium, Memmingen |
31 lipca - 2 sierpnia | Wrocław | 29-30 lipca Memminger, Augsburg, Regensburg, Pilzno, Praga, Trutnow |
6 - 8 sierpnia | Kopenhaga i PURE ETCR | 3-4 sierpnia Grünberg, Frankfurt nad Odrą, Berlin, Schwerin, Lubeka, Fehmarn 9-10 sierpnia Fehmarn, Lubeka, Hamburg, Hildesheim, Kassel, Frankfurt, Mannheim, Stuttgart |

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.