Komunikaty PR

Lekkie wnętrza pełne życia

2024-05-27  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Wnętrza pełne lekkości i życia to przestrzeń, która sprzyja dobremu samopoczuciu i inspiruje nas do pełnego korzystania z życia. Jakie elementy tworzą wnętrza pełne lekkości? Co zaliczamy do najczęstszych błędów podczas tego rodzaju aranżacji? Na te pytania odpowiadają ekspertki wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR.

Dążenie ku tworzeniu harmonijnych przestrzeni, które charakteryzują się lekkością i ładem, stanowi odzwierciedlenie zmieniających się potrzeb i aspiracji współczesnego społeczeństwa. Takie aranżacje są odpowiedzią na chęć utrzymania równowagi oraz tworzenia otoczenia sprzyjającego zdrowiu emocjonalnemu.

- Wnętrza lekkie i pełne życia to takie, w których czujemy się swobodni i szczęśliwi. Odzwierciedlają nasze osobowości, zawierając elementy bliskie naszym sercom i gustom. Unikamy w nich katalogowych, wystawowych aranżacji, które sprawiają, że boimy się wręcz korzystać z danej przestrzeni. Minimalizujemy w nich chaos, wybierając jedno miejsce do eksponowania pamiątek, a także dbamy o harmonię w aranżacji przestrzeni – zwraca uwagę Aldona Mioduszewska, Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR.

Ekspertka dodaje, że w lekkich przestrzeniach unikamy przytłaczającej masywności poprzez zastosowanie subtelnych i delikatnych elementów aranżacyjnych. Rezygnacja z nadmiernie dużych, ciężkich mebli oraz stosowanie otwartych konstrukcji pozwala zachować przestrzeń otwartą wizualnie i sprawia, że wnętrza wydają się bardziej przestronne oraz przyjazne dla użytkowników.

Maksymalne wykorzystanie światła receptą na lekkość

Charakterystyczną cechą wnętrz pełnych lekkości i życia jest dobrze doświetlona przestrzeń. Zgodnie z sugestią architektki Galerii Wnętrz DOMAR, ważne jest, aby nie zasłaniać okien i nie ograniczać dostępu do światła dziennego. Możemy to osiągnąć poprzez unikanie nadmiernych podziałów okien oraz korzystanie z dużych tafli szkła, a także stosowanie lekkich firan lub rolet. Dobrze dobrane zasłony czy tkaniny dekoracyjne mogą dodać lekkości i elegancji wnętrzu, dlatego warto postawić na delikatne, jasne tkaniny lub te z subtelnym połyskiem.

W przypadku braku wystarczającej ilości promieni słonecznych, warto rozbudować system oświetlenia sztucznego. Zamiast jednej lampy na środku pomieszczenia, rozważmy rozmieszczenie wielu punktów świetlnych, w tym na przykład fragmentarycznie poukrywane światła w suficie. Istotne jest również ustawienia lamp stojących w różnych miejscach, co pozwala na tworzenie odmiennych scen oświetleniowych w pomieszczeniu. Dodatkowo, dodanie do aranżacji świeczek czy lampionów może nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Pamiętajmy o roślinności

Lekkie wnętrza pełne życia to również przestrzeń, w której istotną rolę odgrywają rośliny. Możemy je potraktować wertykalnie, co oznacza wykorzystanie różnorodnych stojaków oraz kwietników – na przykład przyczepianych do sufitu.

- Poprzez umieszczenie roślin na różnych poziomach, zarówno na podłodze, jak i nad naszymi głowami, możemy stworzyć efektowną "ścianę zieleni", która nie tylko ozdobi przestrzeń, ale także stworzy przyjemną atmosferę. Dzięki zastosowaniu różnych stojaków oraz systemów do zawieszania roślin, wyeksponujemy zieleń w sposób atrakcyjny i funkcjonalny, nadając pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Pamiętajmy przy tym, że tak zaaranżowany może być tylko jeden fragment pomieszczenia. Rośliny niekoniecznie muszą być bowiem poustawiane wszędzie – lepiej je zgrupować w jednej przestrzeni, od podłogi do sufitu – mówi Sylwia Gulewicz-Wysocka.

Lekkie umeblowanie

A jakie meble nadadzą wnętrzu lekkości? Mogą to być na przykład meble ażurowe, takie jak regały w stylu ścian działowych. Pozwalają one na zachowanie przestrzenności i wyeksponowanie wybranych elementów. Co ważne, tego rodzaju wyposażenia nie traktujemy jako „miejsca odstawczego”, służącego do bezmyślnego magazynowania. Pokażmy w nich wyłącznie wybrane rzeczy, które są dla nas wyjątkowo atrakcyjne.

Jak wskazuje architektka Galerii Wnętrz DOMAR – Sylwia Gulewicz-Wysocka – zamiast korzystać z gotowych zestawów meblowych, warto wybierać z nich pojedyncze moduły. Pozwala to na uzyskanie efektu lekkości poprzez zróżnicowanie:

- „Rodzinne” kolekcje mebli, składające się z takich samych elementów jak stół, krzesła, komoda, szafa oraz szafka RTV, mogą wydawać się przytłaczające. Osobiście wyznaję zasadę unikania gotowych zestawów. Zamiast trzymać się kurczowo jednej rodziny mebli, warto rozważyć wybór różnych modułów, co pozwoli nam stworzyć wnętrze bardziej oryginalne i lekkie. Unikanie monotonii jest kluczem do stworzenia przyjemnej aranżacji w pomieszczeniu. Jeżeli wszystkie meble posiadają identyczne detale, całość może sprawiać wrażenie ciężkiej i nudnej. Stąd warto eksperymentować z różnymi elementami, na przykład z karbowanymi czy frezowanymi wzorami. Dzięki temu wnętrze nabierze energii i charakteru. Nie bójmy się zróżnicowania! Nawet wybór fotela może wpłynąć na ostateczny efekt - modele na krótkich nóżkach lub z siedziskiem z ratanu mogą dodać lekkości i oryginalności całej przestrzeni.

Ekspertka Galerii Wnętrz DOMAR dodaje, że wszelkie szafki, na przykład te RTV, możemy także zawiesić na ścianie. Możemy także zdecydować się na meble o delikatnych nóżkach – na przykład o większej, dwudziestocentymetrowej wysokości, zamiast tych niższych, pięciocentymetrowych.

Lekkie wnętrza bez błędów

Jednym z najczęstszych błędów, który pozbawia naszego wnętrza lekkości jest nadmierne zacienienie wnętrza za pomocą ciężkich osłon okiennych oraz masywnych zestawów meblowych. Kolejnym błędem jest zbytnie podzielenie przestrzeni, co tworzy labirynt pomieszczeń zamiast jednolitej, przestrzennej atmosfery. Warto również unikać ciemnych kolorów, które mogą przytłaczać. Zamiast tego, warto postawić na jasne barwy, które dodadzą lekkości i optycznie powiększą pomieszczenie. Istotne jest także wykorzystanie elementów, które odzwierciedlają naszą osobowość - jednak pamiętajmy, że duże nagromadzenie pamiątek czy dekoracji może prowadzić do chaosu.

Lekkie wnętrza pełne życia to nie tylko modny trend, ale także sposób na tworzenie przestrzeni sprzyjającej dobremu samopoczuciu i inspirującej nas do pełni życia. Poprzez odpowiednie dobranie mebli, kolorów, oświetlenia i akcesoriów możemy stworzyć harmonijną przestrzeń, która odzwierciedla naszą osobowość i zapewnia komfortowe warunki do codziennego życia. A o poradę w tej kwestii i dobór odpowiednich mebli i dekoracji warto udać się do Galerii Wnętrz DOMAR, gdzie eksperci służą profesjonalną pomocą, dobierając poszczególne elementy do lekkich i pełnych życia aranżacji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Ciepła podłoga o każdej porze roku Biuro prasowe
2024-07-24 | 11:00

Ciepła podłoga o każdej porze roku

Jakość to nie jest efekt końcowy. O jakości trzeba myśleć od początku, już na etapie planowania, a potem wybierania każdego materiału i każdego produktu. Jest to tym bardziej ważne,
Dom Konkurs Simon Living Places pod auspicjami Fundacji Miesa van der Rohe
2024-07-23 | 13:00

Konkurs Simon Living Places pod auspicjami Fundacji Miesa van der Rohe

Firma Simon, we współpracy z Fundacją im. Miesa van der Rohe, ogłosiła kolejną edycję znanego na całym świecie konkursu architektonicznego Simon Living Places. Konkurs, ustanowiony
Dom Megaporcja inspiracji z katalogiem Galerii Wnętrz DOMAR
2024-07-23 | 09:00

Megaporcja inspiracji z katalogiem Galerii Wnętrz DOMAR

Planowanie przestrzeni w naszym mieszkaniu to proces, wymagający zarówno wiedzy na temat aktualnych trendów, jak i sporej dawki inspiracji. Z kolei poświęcenie wielu godzin na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.