Letnie bujanie na tarasie
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Letnie upały zachęcają do leniuchowania i bujania w obłokach. Nic bardziej nie pomaga w oddawaniu się tym przyjemnościom niż ogrodowa huśtawka. Oto kilka pomysłów, jak stworzyć niebanalne otoczenie, w którym wakacyjny relaks na tarasie będzie działać wyjątkowo odprężająco.
Prosty drewniany taras w otoczeniu zieleni zapewni stylowe miejsce wypoczynku, jeśli staną na nim wygodne rattanowe meble wyłożone poduchami z naturalnych materiałów. Doskonale skomponuje się z nimi hamakowe siedzisko na stelażu, które można będzie swobodnie przestawić, w zależności od pory dnia. Bez wątpienia stanie się ono nie tylko główną ozdobą tarasu, ale też obiektem pożądania wszystkich zażywających relaksu przed domem. Przytulności i stylu dodadzą plecione kosze czy komponujący się kolorystycznie dywan.
Kto dysponuje pergolą, może pokusić się o wiszącą huśtawkę. W tej roli sprawdzi się nawet zwykła deska zawieszona na linach. Zabezpieczona Tikkurila Valtti Opaque w kolorze ecru Q690 stworzy wyjątkowo urzekającą kompozycję z jasnymi poduszkami, dodając kolorytu otaczającym ją ciepłym odcieniom drewna.
Posiadacze przeszklonego, zadaszonego tarasu mogą cieszyć się z posiadania huśtawki właściwie przez cały rok. Podwieszone u sufitu kosze z powodzeniem zastąpią fotele i pozwolą relaksować się nie tylko przy książce, ale także przy kawie czy herbacie. W każdym przypadku, by w pełni delektować się komfortem tarasowego bujania, warto regularnie dbać o drewnianą podłogę. Deski zabezpieczone wysokojakościowym olejem Tikkurila Valtti Plus Wood Oil zapewnią naturalny komfort pod bosymi stopami i pozwolą cieszyć się pięknem drewna przez długie lata.
Więcej inspiracji na letnie aranżacje wokół domu znajduje się stronie https://tikkurila.pl/pomysly/w-ogrodzie

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.