Liczy się każda kropla. Magnolia Park wznawia akcję krwiodawstwa
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Już 6 czerwca można oddać krew pod Magnolia Park, by uzupełnić bank centrum krwiodawstwa we Wrocławiu. Organizatorzy zapewniają w pełni bezpieczne warunki. To pierwsza z pięciu zaplanowanych zbiórek.
Magnolia Park przez cały okres trwania epidemii pomaga potrzebującym. Teraz organizuje zbiórkę krwi, żeby wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
Najbliższa okazja do pomocy nadarza się 6 czerwca (w sobotę) na parkingu pod Magnolia Park przy wejściu od ul. Legnickiej, gdzie zaparkuje krwiobus RCKiK. Krew można oddawać w godzinach od 10.00 do 14.00. Nowością będzie namiot do wstępnej kwalifikacji medycznej, który stanie obok autobusu. W namiocie przeprowadzony zostanie pomiar temperatury i wywiad medyczny w formie ankiety – to wszystko w ramach zachowania nowych zasad bezpieczeństwa podczas zbiórek. – Takie akcje są dla nas ważne, ponieważ zdarzają się okresy, kiedy do centrum krwiodawstwa przychodzi mniej dawców. Tak było w pierwszych tygodniach epidemii i tak zapewne będzie w wakacje – wyjaśnia Monika Kopeć, specjalista ds. promocji z RCKiK. – Po przerwie szpitale znów przeprowadzają operacje i planowe zabiegi. Zebrana krew jest potrzebna do ratowania życia, leczenia poważnych chorób np. onkologicznych, czy pomocy osobom po wypadkach drogowych – dodaje.
W czasie jednej akcji wyjazdowej pod Magnolia Park udaje się zebrać nawet kilkanaście litrów. Kolejne zbiórki zaplanowano na 9 i 23 lipca oraz na 13 i 26 sierpnia. – Cieszymy się, że krwiobus znów zaparkuje pod naszym centrum. Wszystkie grupy krwi są tak samo potrzebne, a każda kropla jest dziś na wagę złota – mówi Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park. – W czasie kwarantanny już niejednokrotnie pokazaliśmy, że mamy wielkie i otwarte serca. Udowodniliśmy, że jesteśmy skłonni do wzajemnej pomocy, dlatego zachęcamy do włączenia się do akcji – podsumowuje.
Oprócz RCKiK w organizacji zbiórki udział bierze Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.
www.magnoliapark.pl

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.