Liczy się każda kropla. Magnolia Park wznawia akcję krwiodawstwa
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Już 6 czerwca można oddać krew pod Magnolia Park, by uzupełnić bank centrum krwiodawstwa we Wrocławiu. Organizatorzy zapewniają w pełni bezpieczne warunki. To pierwsza z pięciu zaplanowanych zbiórek.
Magnolia Park przez cały okres trwania epidemii pomaga potrzebującym. Teraz organizuje zbiórkę krwi, żeby wesprzeć Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
Najbliższa okazja do pomocy nadarza się 6 czerwca (w sobotę) na parkingu pod Magnolia Park przy wejściu od ul. Legnickiej, gdzie zaparkuje krwiobus RCKiK. Krew można oddawać w godzinach od 10.00 do 14.00. Nowością będzie namiot do wstępnej kwalifikacji medycznej, który stanie obok autobusu. W namiocie przeprowadzony zostanie pomiar temperatury i wywiad medyczny w formie ankiety – to wszystko w ramach zachowania nowych zasad bezpieczeństwa podczas zbiórek. – Takie akcje są dla nas ważne, ponieważ zdarzają się okresy, kiedy do centrum krwiodawstwa przychodzi mniej dawców. Tak było w pierwszych tygodniach epidemii i tak zapewne będzie w wakacje – wyjaśnia Monika Kopeć, specjalista ds. promocji z RCKiK. – Po przerwie szpitale znów przeprowadzają operacje i planowe zabiegi. Zebrana krew jest potrzebna do ratowania życia, leczenia poważnych chorób np. onkologicznych, czy pomocy osobom po wypadkach drogowych – dodaje.
W czasie jednej akcji wyjazdowej pod Magnolia Park udaje się zebrać nawet kilkanaście litrów. Kolejne zbiórki zaplanowano na 9 i 23 lipca oraz na 13 i 26 sierpnia. – Cieszymy się, że krwiobus znów zaparkuje pod naszym centrum. Wszystkie grupy krwi są tak samo potrzebne, a każda kropla jest dziś na wagę złota – mówi Marta Kocik, manager ds. marketingu i PR w Magnolia Park. – W czasie kwarantanny już niejednokrotnie pokazaliśmy, że mamy wielkie i otwarte serca. Udowodniliśmy, że jesteśmy skłonni do wzajemnej pomocy, dlatego zachęcamy do włączenia się do akcji – podsumowuje.
Oprócz RCKiK w organizacji zbiórki udział bierze Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.
www.magnoliapark.pl

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.
Muzyka
Wiktor Dyduła: Produkcja płyt i nagrywanie teledysków są niezwykle kosztowne. Jeśli nie ma pomocy wytwórni fonograficznej, można założyć zbiórkę na ten cel

Wokalista przyznaje, że często na barkach artystów jest nie tylko przygotowanie materiału na płytę, ale także zebranie pieniędzy na jej nagranie, produkcję i wszelkie działania promocyjne. To wszystko sporo kosztuje. On sam może w tej kwestii liczyć na wsparcie wytwórni fonograficznej, więc jest mu łatwiej, natomiast ci, którzy są zdani sami na siebie, mają twardy orzech do zgryzienia. Dlatego też Wiktor Duduła pochwala chociażby zakładanie publicznych zbiórek na taki cel.