Komunikaty PR

Lika i Antek Smykiewicz we wspólnym utworze

2022-11-30  |  17:30
Biuro prasowe
Kontakt
Pracownia Artystyczna




pr.artystyczna|gmail.com| |pr.artystyczna|gmail.com
+48609194985
brak

„Piosenka „Nie pytaj” powstała już dawno, ale ciągle czekała na swój moment. Początkowo nagrałam ją sama, ale czułam, że czegoś mi w tej formie brakuje. Po rozmowie z producentem, doszliśmy do wniosku, że ta piosenka to idealny materiał na duet - na rozmowę dwóch osób i najlepiej, żeby ten drugi głos był głosem męskim. Antkowi utwór spodobał się od razu i przystąpiliśmy do wspólnych sesji nagraniowych, które poszły bardzo sprawnie, bo Antek to naprawdę świetny wokalista obdarzony bardzo mocnym głosem. Do tego jest fajnym człowiekiem. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się w końcu coś razem nagrać.”  - tak o genezie powstania piosenki opowiada jej autorka i kompozytorka – Angelika Wdowczyk (LIKA). 

 

Utwór „Nie pytaj” opowiada o tych momentach, w których stajemy na rozstaju dróg i zastanawiamy się, co dalej. Czy mamy w sobie odwagę na zmiany? Czy wierzymy, że coś dobrego czai się za rogiem? „Chciałam tą piosenką dodać zarówno sobie jak i słuchaczom więcej optymizmu i wiary w siebie. Oczywiście, zasadniczo każdej zmianie towarzyszy strach i jest to zupełnie normalne zjawisko. Niemniej, żaden strach nie powinien nas blokować, szczególnie kiedy intuicyjnie czujemy, że zmiany są konieczne. Myślę, że ten utwór jest taką swoistą rozmową, którą niejeden z nas prowadzi sam z sobą.”

 

https://youtu.be/aFIaktbLv9M

 

LIKA (Angelika Wdowczyk) jest laureatką programu TVP2 „Szansa na Sukces” i Muzycznej Rebelii Radia Dla Ciebie. Ukończyła z wyróżnieniem klasę wokalną Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej I i II stopnia w Warszawie pod patronatem Akademii Muzycznej w Katowicach. Pod koniec 2020 r. przy pomocy Agencji Muzycznej Polskiego Radia wydała swoją debiutancką płytę: „LIKA”. Na płycie znalazło się 10 utworów, z których znany jest m. in. singiel „Błysk”, napisany we współpracy z Markiem Kościkiewiczem. Z tym utworem we wrześniu 2020 LIKA wystąpiła w Konkursie Debiuty na 57 KFPP w Opolu, gdzie zdobyła nagrodę dla najciekawszej osobowości konkursu! 

W 2021 r. wydała EP-kę „Inaczej”, którą promował singiel „Nie tego chcę” (Wytwórnia Soul Records). 

We wrześniu 2021 r. wzięła udział w Festiwalu Carpathia na deskach Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, zdobywając wyróżnienie jury konkursowego. W kwietniu 2022 r. zaprezentowała kolejny utwór pt.: „Państwu dziękujemy”, który powstał w ponownej kolaboracji z Markiem Kościkiewiczem. 

 

***

Angelika Wdowczyk to również członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych z siedzibą w Warszawie i absolwentka międzynarodowych studiów Master of Laws LL.M. International Law. 


https://cutt.ly/LikaMusic

https://www.facebook.com/LIKAwdowczyk/

https://www.instagram.com/lika_official

 

Antek Smykiewicz to popularny wokalista, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najciekawszych na naszej rodzimej scenie głosów młodego pokolenia. Laureat drugiego miejsca w pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7 edycji programu Must Be The Music. Laureat Żelaznej Twojej Twarzy w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Jego debiutancki singiel „Pomimo Burz” na trzy miesiące po premierze uplasował się na pierwszym miejscu na oficjalnej liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych (BMAT)! Otrzymał status DIAMENTOWEJ PŁYTY w kategorii „Muzyka Rozrywkowa”. Teledysk do singla odnotował oszałamiająca liczbę ponad 30 MILIONÓW wyświetleń. W 2016 r. miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Antka Smykiewicza „Nasz Film”. W dniu 21 października 2016 roku ukazała się reedycja albumu „NASZ FILM DELUXE EDITION”, którą promuje singiel „Cud”. Krążek zawiera dodatkowe utwory, które nie zmieściły się na debiutanckiej płycie, a także wersje akustyczne najpopularniejszych piosenek. W 2019 roku artysta został zaproszony do współpracy przez światowej klasy producenta Yoada Nevo (Bryan Adams, Sia, Pet Shop Boys, Morcheeba, Dave Gahan, …). W rezultacie, 24 lipca 2019 roku ukazał się nowy singiel, „Neony”. Tuż po nim powstały kolejne piosenki na drugą płytę artysty. Niestety w 2020 roku, pandemia wirusa Covid-19 zastała artystę podczas podróży poślubnej na jednej z wysp Kambodży. Antek zmuszony został do 111-to dniowej izolacji poza krajem, a dalsze wydarzenia uniemożliwiły dokończenie płyty oraz jej planowaną premierę. W grudniu 2020 roku miała miejsce premiera płyty "Wigilia", zawierającej najbardziej znane piosenki świąteczne i kolędy w wykonaniu Antka, a także dwa autorskie utwory. W 2021 roku, 14 maja wydał singiel „Nie pieprz, nie sól”. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Trwa Manu Summer Jazz Sundays Biuro prasowe
2024-08-08 | 10:00

Trwa Manu Summer Jazz Sundays

W sierpniowe niedziele na rynek Manufaktury powróciły lubiane przez łodzian jazzowe koncerty w ramach cyklu Manu Summer Jazz Sundays. Od 15 lat wydarzenie umila lato w mieście. Co
Muzyka Klasyka w szortach: Filmowo-rozrywkowy wieczór z kwartetem
2024-08-05 | 15:10

Klasyka w szortach: Filmowo-rozrywkowy wieczór z kwartetem

W programie koncertu połączyli swoje sympatie do muzyki rozrywkowej i miłość do kina. W ramach cyklu koncertowego „Klasyka w szortach” usłyszymy muzykę z klasycznych już
Muzyka Irena Santor gościem honorowym 3. edycji „Vistula Sounds” w Ciechocinku
2024-08-03 | 11:00

Irena Santor gościem honorowym 3. edycji „Vistula Sounds” w Ciechocinku

Tegoroczna edycja festiwalu „Vistula Sounds” ponownie zawita do nadwiślańskiego Ciechocinka. Okrzyknięte „Małą Eurowizją” wydarzenie przyciąga coraz liczniejsze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.