Komunikaty PR

Lista TOP 7 travel hacków, o których warto wiedzieć szukając tanich lotów

2022-05-25  |  12:00

Wakacje za pasem. Niezależnie od tego, czy szukasz najszybszej, najtańszej, najbardziej bezpośrednie trasy, tej z najdogodniejszym czasem wylotu, czy też z dłuższą przesiadką w miejscu, które chciałbyś przy okazji zobaczyć, Kiwi.com podpowiada, jak znaleźć to, czego szukamy. Marzy Ci się monumentalny Stambuł, ale Twój budżet nie pozwala na wydatek rzędu 270 EUR, by dostać się tam najszybciej i bez przesiadek? Skomponuj własną trasę, złożoną z lotów, a także hybryd lotniczo-lądowych, które pozwolą tam dotrzeć za 150 EUR. Sam zdecyduj ile chcesz mieć przesiadek, ile czasu zamierzasz spędzić w podróży, z którym przewoźnikiem chcesz podróżować, a które kraje chcesz wykluczyć z miejsca transferu. Kiwi.com podpowiada co warto wiedzieć, by znaleźć najtańsze połączenia do wymarzonego celu: transfer we własnym zakresie, ukryte miasto, bilet w 2 strony zamiast w jedną i wiele innych.

Aplikacja Kiwi.com w tegorocznym rankingu Frommer’s zajęła 2 pozycję na liście najlepszych stron do wyszukiwania tanich podróży w 2022, wyprzedzając znanych światowych graczy. Aplikację wyróżniono za zdolność wyszukiwania najtańszych ofert, a także “zaawansowane filtrowanie’ oraz podróżnicze hacki.

 

1. Wolność wyboru, czyli transfer we własnym zakresie

To niezwykle skuteczny hack podróżniczy, o którym warto pamiętać. Kiwi.com pokazuje, że transfer we własnym zakresie sprawia, że nie jesteśmy zdani jedynie na opcje połączeń, które wybierają dla nas linie lotnicze - sami decydujemy gdzie i kiedy się przesiądziemy oraz jak będziemy kontynuować swoją podróż.

  • Każdy lot należy potraktować indywidualnie  - tak, jakby się przesiadać np. z pociągu do taksówki. Po każdym odbytym locie należy odebrać bagaż, a następnie ponownie odprawić się, by kontynuować podróż. Co można zyskać?
  • Wolność wyboru - sami decydujemy, jak chcemy kontynuować podróż: samolotem, pociągiem a może autobusem?
  • Decydując się na samolot mamy możliwość opuszczenia lotniska - nie musimy pozostawać w strefie tranzytowej, aby czekać na następny lot. Nie jesteśmy ograniczeni przepisami przewoźnika, więc śmiało możemy udać się na zwiedzanie miasta, w którym się przesiadamy. 

Transfer we własnym zakresie to możliwość wyboru tras obsługiwanych przez różne linie lotnicze, a to znacznie ułatwia tworzenie idealnego planu podróży, w znacznie niższej cenie.  

2. Bilet w dwie strony zamiast w jedną?

Bilet w jedną stronę jest zwykle droższy niż w obydwie. Dlatego, jeśli wybieramy się w podróż w jedną stronę, lub na jednym odcinku lotu warto skorzystać z drugiego travel hacka, jakim jest kupno biletu w dwie strony, zamiast tylko w jedną.

Jeśli wyniki wyszukiwania pokażą, że bilet na lot w jedną stronę jest droższy niż lot w obydwie strony zarezerwuj bilet i wybierz dowolną datę powrotu - i tak nie masz zamiaru z niego skorzystać.

3. Ukryte miasta

Bardzo często  popularne wśród turystów trasy są droższe od tych rzadziej wybieranych. Oznacza to, że bilet lotniczy na przykład na transie Londyn - Nowy Jork może być znacznie droższy niż  na trasie  Londyn - Toronto przez Nowy Jork. Choć brzmi to absurdalnie, nie jest to rzadkością. W tej konfiguracji ukrytym miastem jest Nowy Jork, do którego dużo taniej podróżujemy kiedy jest miastem przesiadkowym na dłuższej trasie, niż miastem docelowym na jednej z najbardziej popularnych tras.

  • Postaw na lekki bagaż, najlepiej podręczny i miej przy sobie pozwolenie na wjazd do kraju/wizę

Jeśli z natury lubisz podróżować z lekkim bagażem korzystanie z hacka “ukryte miasta” może stać się Twoim ulubionym sposobem na rezerwację lotów. Jeśli z kolei lubisz mieć przy sobie w podróży kolekcję ubrań i stylizacje na każdy dzień będzie to znacznie trudniejsze. Z travel hackiem „ukryte miasto” zapomnij o zabraniu ze sobą bagażu rejestrowanego - nie ma możliwości odebrania go w punkcie przesiadkowym/transferu, który jest Twoim miejscem docelowym. Dlatego możemy podróżować jedynie z bagażem podręcznym.

Dodatkowo, warto pamiętać, że podróżując do niektórych krajów, jak np. USA czy Kanada należy posiadać pozwolenie na wjazd. Pamiętajmy, że w przypadku przykładowego biletu z Londynu do Toronto przez Nowy Jork, przy odprawie zostaniemy poproszeni o okazanie pozwolenia wjazdu do kraju docelowego - mimo, że wcale się tam nie wybieramy. Zarówno w przypadku USA czy Kanady posiadanie pozwolenia na wjazd będzie konieczne.

4. Opcja wyszukiwania Nomad - niezbędnik globtrotera

W wyszukiwarce Kiwi.com znajduje się opcja wyszukiwania Nomad. To unikatowa opcja wyszukiwania, która umożliwia podróż do wielu wymarzonych miejsc w super niskich cenach. Wpisz w wyszukiwarce miejsce docelowe, do którego chcesz się udać oraz liczbę dni, jaką masz zamiar spędzić na miejscu (zamiast konkretnych dat Twojej podróży, jak ma to miejsce w przypadku innych wyszukiwarek). Kiwi.com przetasuje wszystkie możliwe połączenia i zaoferuje najtańsze bilety, jakie można dostać.

5. Multicity

Funkcja wyszukiwania Multicity, czyli wielu miast na raz, pozwala określić kolejność, termin odjazdu i przyjazdu do każdego z nich. To bardzo przydatna opcja wyszukiwania, zwłaszcza jeśli w trakcie swojej podróży musisz pojawić się w określonych miejscach o określonej godzinie i w określonej kolejności.

6. Połączenia hybrydowe

Hybrydy, czyli połączenia złożone z różnych środków transportu. Dodając pociągi lub autobusy do wyszukiwania na Kiwi.com, możesz utworzyć jeszcze więcej dogodnych i niedrogich połączeń, urozmaicić motyw drogi, który dla wielu jest jednym z najlepszych etapów podróży i zapłacić mniej niż za loty bezpośrednie. Poniżej kilka przykładowych połączeń hybrydowych:

Warszawa - Tivat: 150 EURO- tyle zapłacisz za najtańsze hybrydowe połączenie - najszybsze połączenie lotnicze to koszt około 380 EUR.

Warszawa-Stambuł: 157 EURO - to monumentalnego Stambułu najtaniej dotrzemy samolotem i autobusem - podczas gdy najszybsza i bezpośrednia trasa to koszt rzędu 520 EUR.

7. Kiwi.com Deals

Chcesz podróżować z ograniczonym budżetem, ale nie możesz zdecydować, gdzie? Kiwi.com posiada specjalne narzędzie do wyszukiwania atrakcyjnych cen lotów ze zniżką,  pobranych z Twojego lotniska macierzystego i na podstawie kalkulacji km/ceny. Gdy algorytm znajdzie najtańsze trasy, pojawią się one w sekcji Oferty, co oznacza, że nowe oferty mogą być dostępne w każdej chwili, dając Ci stały dostęp do niewiarygodnie tanich biletów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże 10 najciekawszych faktów o Korei Południowej Biuro prasowe
2024-04-24 | 17:00

10 najciekawszych faktów o Korei Południowej

Korea Południowa to kraj pełen fascynującej historii, bogatej kultury i dynamicznego rozwoju. To kraj pełen kontrastów, który oferuje odwiedzającym niezapomniane doświadczenia
Podróże Atrium Kasztanowa z kolejnym biurem podróży
2024-04-24 | 11:40

Atrium Kasztanowa z kolejnym biurem podróży

Pod koniec kwietnia do Atrium Kasztanowa wprowadzi się nowy najemca - TUI. To drugie biuro podróży po Itace, otwarte w pilskiej galerii w tak krótkim odstępie czasu, i trzecie,
Podróże 10 najciekawszych faktów o Korei Południowej
2024-04-24 | 11:00

10 najciekawszych faktów o Korei Południowej

Korea Południowa to kraj pełen fascynującej historii, bogatej kultury i dynamicznego rozwoju. To kraj pełen kontrastów, który oferuje odwiedzającym niezapomniane doświadczenia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.