Loft za miastem? Tak!
Nowicki PR
ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril@nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com
Styl loftowy na trwałe już wpisał się w kanon urządzania wnętrz. Ale czy loft może powstać na przedmieściach? Okazuje się, że tak. Taki charakter ma dom pod Konstancinem.
Moda na lofty przywędrowała zza oceanu. Opuszczone hale fabryczne w Nowym Jorku zajmowali artyści przyciągnięci niskimi czynszami i przestrzenią. Swego czasu w lofcie na Manhattanie mieszkał papież pop artu Andy Warhol. O takim wnętrzu marzyła para z dwójką chłopców, która ma do dyspozycji dom nieopodal Warszawy. Wysokośc salonu na dwie kondygnacje, ogromne okna, przypominające te fabryczne i wiele elementów wykonanych przez rzemiślników na zamówienie – jak drzwi z fabrycznymi szprosami, poręcze antresoli metalowa obudowa kominka, czy surowy stół z metalową podstawą – jednoznacznie kojarzą się ze stylem postndustrialnym. Marzenie inwestorki o zamkniętej kuchni nie do końca podobało się mężowi. Poszli więc na kompromis. Kuchnię od części wypoczynkowej oddziela ciekawy ażurowy mebl o metalowej konstrukcji. Industrialna w klimacie jest także podłoga, zamiast parkietu, wybrano szary beton. Wnętrze definiuje otwarta przestrzeń, wypełniona światłem. A w palecie wykończeń przewija się biel, czerń i szarość, nieco ocieplone surowym drewnem.
Część dzienna łączy funkcje salonu i jadalni. Spory metraż pozwala na wykorzystanie gabarytowych mebli. Swoje miejsce znalazł tu narożnik Cushion polskiej marki Nobonobo, który tworzy wygodną wyspę relaksu dla całej rodziny. Sekretem niezwykłej miękkości siedzisk i oparć sofy jest wypełnienie SoftLayers, innowacyjne połączenie pianki poliuretanowej z naturalnym pierzem. – Ta sofa idealnie nadawała się do tego miejsca. Wyjątkowo miękka, pięknie ociepli otwartą wysoką przestrzeń. Dzięki niewysokiemu zagłówkowi przyroda za oknem będzie widoczna i niczym niezasłonięta. Dodatkowo Cushions ma modułową konstrukcję, dlatego model łatwo jest dopasować do własnych potrzeb – zachwalają mebel autorki projektu, architektki Magdalena Grycz i Marlena Graczyk z Mallumo Architektura Wnętrz. www.nobonobo.pl

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.