Luksus, który nie przytłacza
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Styl quiet luxury to elegancja w najbardziej subtelnej, wysmakowanej formie. Nie znajdziemy tu krzykliwych wzorów, przesadnego przepychu ani trendów, które przemijają z sezonu na sezon. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę architekt wnętrz Weronika Budzichowska z pracowni To Be Design, która projektując wnętrza prezentowanego domu, odsłoniła dyskretne oblicze luksusu.
To wnętrze, które emanują spokojem, harmonią i ponadczasowym luksusem, opartym na jakości. Nie jest na pokaz. Kluczową rolę odgrywają tu naturalne, wyselekcjonowane materiały, które ubrane zostały w stonowane kolory o neutralnym charakterze. Dominują odcienie beżu, szarości, bieli, kości słoniowej oraz subtelne akcenty ziemistych tonów, które działają kojąco, wprowadzając poczucie spokoju i równowagi. To tło, które pozwala wyeksponować jakość materiałów i formę mebli.
- Styl quiet luxury to coś więcej niż tylko estetyka – to podejście do życia. Jest wyrazem świadomego wyboru jakości nad ilością, harmonii nad chaosem i trwałości nad tym, co ulotne. Wnętrze w tym stylu ma być miejscem odpoczynku i regeneracji, w którym każda rzecz ma swoje miejsce i wartość – mówi Weronika Budzichowska z pracowni To Be Design.
Stąd w projekcie pojawiają się drewniane podłogi w delikatnych odcieniach, jedwabne zasłony, kaszmirowe koce czy wełniane dywany. Są one nie tylko elementem wystroju, ale i wyrazem dbałości projektantki o szczegóły. Także kamień - marmur i trawertyn dyskretnie przewijają się przez wnętrza, pojawiają się w detalach takich jak blaty, stoły, a nawet fronty mebli, nadając wnętrzom subtelnej elegancji. Wszystko jest tu wyważone – tekstury i materiały współgrają ze sobą, tworząc atmosferę luksusu, który nie przytłacza.
Również meble i zabudowy stałe zostały starannie przemyślane i ograniczone do minimum. Utrzymane w stonowanej kolorystyce, przyciągają wzrok swą łagodną, obłą formą i wysokiej jakości wykonaniem. Wygodna kanapa w salonie o płynnym, zaokrąglonym kształcie tapicerowana w jasnej, strukturalnej tkaninie, okrągłe pufy czy stoliki z litego drewna i kamienia o organicznej formie to elementy, które doskonale wpisują się w estetykę quiet luxury. Ważne są także detale – dyskretne uchwyty, perfekcyjnie wykonane szwy czy subtelne przeszycia. Wnętrza ożywiają miękkie, ciepłe światła, które tworzą nastrojowy klimat.
- Wybierając meble w stylu quiet luxury, warto postawić na minimalistyczne formy i ponadczasowy design. Zaś dodatki to nie ilość, a jakość. Zamiast wielu dekoracji, wybieram kilka unikalnych przedmiotów. Kluczową rolę odgrywa także oświetlenie, które nie tylko buduje sprzyjający relaksacji i wypoczynkowi klimat, ale w dyskretnych formach uzupełnia całość aranżacji, podkreślając piękno materiałów i detali – tłumaczy Weronika Budzichowska.
O tym, jak ważna jest siła detali przekonuje wprowadzona do wnętrz czerń, która niczym lejtmotyw przewija się w postaci zdecydowanych akcentów przez wszystkie pomieszczenia. Czarne szprosy w przeszkleniach, listwy sufitowe, czy elementy zdobne mebli i wyposażenia dodają pazura, nie zakłócając przy tym panującej tu harmonii. To przestrzeń, która nie krzyczy, ale subtelnie mówi o dobrym guście i miłości do piękna w najbardziej wysmakowanej formie.
Projekt wnętrza jest obecnie wystawiony na sprzedaż jako Dom diamentowy. Więcej szczegółów na: https://www.instagram.com/to_bedesign_studio
Projekt: To Be Design Weronika Budzichowska (www.tobedesign.pl)
O pracowni:
Założycielką pracowni To Be Design jest Weronika Budzichowska, absolwentka studiów magisterskich w ASP w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Projektantka ukończyła również studia podyplomowe w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, Design Management. Pracownię To Be Design prowadzi od 2014 r. – Cenię sobie ponadczasowy klasyczny styl i elegancję. Najważniejsze w procesie twórczym jest dla mnie połączenie potrzeb klienta z estetycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Realizujemy projekty w skali indywidualnych przestrzeni prywatnych jak i obiektów publicznych – pisze na swojej stronie architektka.

Światło dzienne – naturalny energetyk, który zmieni Twoje życie

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Proste przyjemności na zimowe wieczory
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Malwina Wędzikowska: W moim środowisku pracy nieraz byłam zdradzona i oszukana. Teraz wystrzegam się zbyt miłych ludzi, od których za chwilę można dostać cios w plecy
Prezenterka przyznaje, że show-biznes rządzi się swoimi prawami i trzeba mieć na uwadze to, że pozory mogą mylić. Nie brakuje bowiem osób, które za wszelką cenę chcą osiągnąć sukces i dbają o swoje interesy kosztem innych. Po dwóch dekadach pracy w świecie mediów i rozrywki, w różnych środowiskach i z różnymi ludźmi, Malwina Wędzikowska potrafi już rozpoznać tych, którzy nie mają wobec niej dobrych intencji.
Problemy społeczne
Wrocław najczęściej wskazywanym miejscem na ewentualną przeprowadzkę. To przekłada się na potencjał gospodarczy

40 proc. Polaków planujących w najbliższych latach przeprowadzkę wybrałoby Wrocław – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Stolica Dolnego Śląska jest postrzegana jako miejsce, w którym można znaleźć dobrą pracę i mieszkanie, a komunikacja miejska działa w satysfakcjonujący sposób. Miasto jest również doceniane za walory turystyczne i chętnie odwiedzane przez podróżujących. Postrzeganie miasta przez mieszkańców i pracowników przekłada się również na potencjał inwestycyjny i zainteresowanie biznesu.
Firma
Trzy czwarte Zetek chce pracować na etacie. Elastyczny czas pracy nie jest dla nich istotny

Najmłodsze pokolenie wchodzące teraz na rynek pracy najbardziej ceni sobie stabilność. Dlatego 74 proc. deklaruje, że chce pracować na etacie – wynika z raportu „Work War Z”. Najważniejsze dla ankietowanych przy wyborze pracodawcy są wynagrodzenie i możliwość rozwoju, a ekologia oraz elastyczny czas pracy – wbrew obiegowym opiniom – schodzą u nich na dalszy plan. Zależy im na work–life balance i nie obawiają się o to walczyć, co jest odbierane przez inne pokolenia jako roszczeniowość. Sporo młodych pracowników deklaruje jednak problem z zaangażowaniem w swoje obowiązki, co jest poważnym wyzwaniem dla managerów.