Madox odkrywa kolejne oblicza buntu w reedycji singla „Roman Empire” [zapowiedź]
Madox w ostatnim singlu „Roman Empire” przensi słuchaczy w podróż przez mroczne imperium. Jest to pierwszy utwór zapowiadanego albumu pt. „Colours”, który ma się ukazać na początku 2025 roku.
Roman Empire „On fire” to nazwa reedycji ostatnio wydanego utworu Madoxa, która ukaże się już w najbliższy piątek tj. 06.12.2024, jako mała niespodzianka Mikołajkowa.
Setlista:
1. Roman Empire
2. Roman Empire Extended
3. Roman Empire Acapella
4. Roman Empure Instrumental
5. Roman Empire Clean Radio Edit
Link do premiery z opcją pre-save: https://e-muzyka.link/MadoxRomanEmpireOnFire
O singlu:
"Roman Empire" to swoisty hymn o emancypacji, gdzie rzymskie imperium symbolizuje to, co niszczycielskie i toksyczne, a jego upadek to triumf nad wyrządzonymi krzywdami. Artysta w tekście zamienia traumatyczne doświadczenia w siłę, kreując multiversum, gdzie opresja społeczna płonie w ogniu niezależności. Madox śpiewa wprost o swoich doświadczeniach i sposobie, w jaki przekształcają one jego ciało i krew w narzędzia oporu.
Singiel opowiada o odrzuceniu bolesnych relacji i wyzwoleniu własnego potencjału. To piosenka o rozstaniu, ale także o odzyskiwaniu siebie. Nie ma już łez ani pożegnań, tylko bunt i zdecydowane „fuck you too” skierowane do wszystkiego, co jest destrukcyjne. W utworze pojawia się także element odmienności: „moje kosmiczne DNA” – co można interpretować jako odejście od norm, zaakceptowanie swojej inności oraz unikalnej tożsamości - opowiada Madox.
Pierwotnie do singla powstał pustynny teledysk, w którym możemy wyczuć inspiracje kultowymi dziełami kinematografii t.j. Diuna, Mad Max czy Star Wars. Koncept do wideo powstał we współpracy Madoxa z Tomkiem Stanem, a za reżyserię odpowiada Wojciech Trusewicz. To pierwszy teledysk artysty, w którym możemy w pełni zobaczyć jego metamorfozę od 2019 roku. Madox w roli superbohatera, ubrany w złoto-czarną zbroję przemierza pustynny krajobraz w celu rozliczenia się z demonami przeszłości.
Zobacz teledysk:
https://www.youtube.com/watch?v=Vf1WDiW2nJE
“Roman Empire” to pierwsza współpraca Madoxa z uznanym kompozytorem Tomaszem Lubertem, twórcą hitów między innymi takich zespołów jak Virgin, Volver i Video. Za produkcję odpowiadają Wojciech Trusewicz, doświadczony producent i inżynier dźwięku oraz Peter Kveld, producent słynący z mrocznych, alternatywnych brzmień. Współpraca Madoxa z w/w osobami zaowocowała stworzeniem intensywnego, nowoczesnego utworu wyznaczającym nowe trendy muzyczne.
W 2024 Madox wydał niezależnie kompilację „ECHO” w skład, której weszły wszystkie single wydane przez artystę w latach 2024. Obecnie intensywnie pracuje nad albumem "Colours".
Madox w socialach:
Facebook: facebook.com/madoxofficial
Instagram: instagram.com/madoxofficial
X: x.com/madoxofficial
Kliknij follow i nie przegap muzycznych nowości:
YouTube: youtube.com/madox
Tidal: https://tidal.com/browse/artist/17356668
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6AypwNfEAiPfY2S4sYHeqN
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.