Magia miedzi i złota: aranżacje kuchenne z olśniewającym efektem

Małgorzata Wnorowska
Forestor
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Szukasz pomysłu na aranżację kuchni, która będzie piękna, szykowna i inna niż wszystkie? Wystarczy niewiele, aby osiągnąć olśniewający efekt. Dzięki dodatkom w kolorze złota zabudowa meblowa nabierze klasy i prawdziwie rozbłyśnie. W asyście miedzi zyska szlachetności i elegancji, a w połączeniu z metalem stworzy wyrazistą stylizację w loftowym stylu.
Matowe powierzchnie mebli, które zdążyły zawładnąć przestrzenią kuchenną, doskonale komponują się z elementami lśniącego złota, delikatnie połyskującej miedzi lub industrialnych metali, tworząc bardzo efektowne aranżacje w różnych estetykach. Urządzając kuchnię warto wykorzystać dekoracyjny potencjał metali, ponieważ zapewnią szczególną oprawę i wyjątkowy charakter zabudowy meblowej.
Szykownie z nutką luksusu
Najbardziej widowiskowo prezentują się powierzchnie w odcieniu złota.
- Złoto to najbardziej wytworny i lśniący element wyposażenia, który nie tylko przyciąga uwagę, ale podkreśla reprezentacyjny charakter zabudowy meblowej i dodaje wnętrzom niesamowitego blasku - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa.
Kuchnia w asyście złota jest szykowna i elegancka, zachwyca stylem z nutką luksusu. Błyszczące detale, niczym precjoza od jubilera, podkreślają jej wysmakowany charakter. Wystarczą drobne akcenty w postaci uchwytów meblowych czy ozdobnych przedmiotów użytkowych w kolorze złota, aby ożywić i rozświetlić wnętrze. Zgodnie z trendami możemy pozwolić sobie na większy rozmach w ich doborze. Bateria przy zlewozmywaku, lampa czy okap w kolorze złota pięknie się prezentują i dodadzą szczególnej oprawy zabudowie meblowej w każdym stylu. Bardzo gustownym dodatkiem będą również krzesła lub hokery ze stelażem czy tapicerką w tym szlachetnym kolorze. Pastelowe barwy, uniwersalna biel i dekory kamienne rozbłysną w towarzystwie złota. Doskonale współgra również z czernią, tworząc wyrafinowane i prestiżowe aranżacje.
Ociepli delikatnym połyskiem
Wdzięcznym materiałem w aranżacji kuchni jest miedź – mniej dosłowna i ekstrawagancka od złota. Jej największą zaletą, oprócz delikatnego blasku, jest ciepła, uniwersalna barwa, która pięknie komponuje się z większością popularnych dekorów. Można ją połączyć ze stylizowanymi meblami w rustykalnych dekorach drewna, prostą zabudową w industrialnym stylu czy nowoczesnymi powierzchniami w matowym wybarwieniu i odważnych kolorach. Takie duety dodadzą wnętrzu energii i świeżości. Miedź równoważy chłodniejsze barwy, będzie również idealnym dodatkiem do wnętrz urządzonych w stylu retro czy eleganckiego art deco.
- Miedź jest bardzo dekoracyjna, dlatego wystarczą uchwyty meblowe w tym kolorze, a efektownym dopełnieniem aranżacji będą ulubione dodatki w postaci miedzianych koszyków, naczyń czy świeczników – podpowiada projektantka.
Wyrazista manifestacja indywidualizmu
Nie tylko błyszczące elementy przyciągają wzrok i są wyróżniającą się ozdobą kuchni, co ucieszy miłośników bardziej stonowanych rozwiązań. Metal w wersji surowej lub pomalowany na czarno jest mniej szykowny od złota i miedzi, trudno odmówić mu jednak wyrazistości i charakteru. Sprawdzi się nie tylko w stylu loftowym, chociaż ten wprost przepada za metalowymi komponentami, ale również w bardziej zachowawczych aranżacjach, którym doda oryginalności. Stelaże półek i regałów, nowoczesne konstrukcje z metalu mocowane do sufitu, ramy krzeseł, wsparcie blatu na wyspie lub półwyspie będą z pewnością wiodącym motywem dekoracyjnym zabudowy kuchennej. Można je harmonijnie połączyć z pozostałą częścią tradycyjnej zabudowy meblowej w dekorach drewna, z którym metal idealnie się komponuje lub modnymi kolorami w matowym wybarwieniu. W tak urządzonej kuchni nie znajdziemy przepychu, podkreślimy za to potrzebę indywidualizmu i zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Mietek Szcześniak: Odremontowałem stare gospodarstwo, a na polu zrobiłem kwitnący ogród. Jestem dendrologiem amatorem, potrafię przywrócić stare drzewa do owocowania
Piosenkarz podkreśla, że kiedy tylko może, to ucieka z zatłoczonej stolicy na łono natury. Swoją ulubioną miejscówkę ma niedaleko Kalisza. Tam wyremontował stare gospodarstwo i na hektarowej działce założył imponujący ogród. Mietek Szcześniak zaznacza, że aktywność na świeżym powietrzu działa na niego niezwykle kojąco. Może się też pochwalić tym, że szczególnie potrafi zadbać o stare drzewa. Niektóre były już obumarłe, a teraz znów kwitną i wydają owoce.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Zdrowie
Doda: Udało mi się całkowicie zwalczyć przyczynę Hashimoto, a nie tylko skutki tej choroby. Nadal będę się dzielić moimi doświadczeniami i nie dam się zastraszyć

Niedawno piosenkarka podzieliła się swoim sposobem na wyleczenie się z hashimoto. Jak podkreśla, kiedy ona sama kilka lat temu usłyszała diagnozę, postanowiła zrobić wszystko, by zatrzymać rozwój przewlekłego zapalenia tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Przede wszystkim zaczęła prowadzić zdrowy styl życia i postawiła na restrykcyjną dietę. Skutecznym antidotum miały się też okazać suplementy. Jej wypowiedź wywołała spore kontrowersje. Lekarze podkreślają bowiem, że całkowite wyleczenie się z tego schorzenia nie jest możliwe, a rozwój choroby mogą powstrzymać wyłącznie leki.