Magiczny zamek w pokoju dziecka z Tikkurila krok po kroku
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Księżniczki, rycerze i pojedynki to motywy uwielbianych przez dzieci zabaw. Stworzenie bajkowego królestwa, które będzie nie tylko urzekające, ale również praktyczne, wcale nie musi być trudne. Tikkurila Kids Style, czyli paleta 24 kolorów farb wybranych specjalnie dla dzieci, pozwoli wykreować rozwijający wyobraźnię i kreatywność zamek w sypialni naszych pociech.
Pomieszczenia najmłodszych powinny pobudzać ich fantazję, dlatego zawsze warto umożliwić dzieciom wprowadzenie do aranżacji własnych pomysłów. Zamkowe mury wykonane na ścianie za pomocą farby tablicowej Tikkurila Liitu w ulubionych kolorach malucha będą idealnym miejscem dla radosnych, dziecięcych rysunków. Co więcej, farbę można zastosować również na meblach i drobnych elementach dekoracyjnych, co daje jeszcze więcej aranżacyjnych możliwości.
By stworzyć oryginalny błękitny zamek na początek ścianę należy pomalować farbą Tikkurila Optiva Satin Matt 7 w odcieniu Y353 Cumulus. Następnie przystępujemy do malowania zamkowych murów, po których da się pisać kredą. Aby je wykonać, należy narysować prostą poziomą linię na wysokości 130 cm od połogi. Będzie ona stanowić górną krawędź muru. Blanki wystarczy odrysować za pomocą złożonej kartki papieru formatu A4, przesuwając ją w bok wzdłuż zaznaczonej poziomej linii. Tak przygotowane kontury trzeba zaznaczyć przy użyciu szerokiej taśmy malarskiej i za pomocą małego wałka pomalować krawędzie farbą tablicową Tikkurila Liitu w kolorze J354 Daydream. Resztę muru wystarczy dwukrotnie wypełnić farbą, używając dużego wałka malarskiego. Ważne, by przed nałożeniem drugiej warstwy odczekać minimum 4 godziny, a taśmę malarską usunąć zaraz po zakończeniu malowania.
Aby urozmaicić wystrój, korzystając ze złotej farby Tikkurila Taika Pearl Paint, można stworzyć mieniące się zagłówki łóżek w kształcie korony. Wisienką na torcie będzie namalowanie na czubku korony drogocennych klejnotów w radosnych kolorach, np. F306 Sorbet lub H336 Candyfloss. Królewskie kosztowności będzie też przywodzić na myśl stylizowana na antyk rama lustra pomalowana na złoty odcień.
Więcej informacji wraz z instrukcją, jak zaaranżować zamek w pokoju dziecka można znaleźć pod linkiem: https://tikkurila.pl/inspiracje/magiczny-zamek.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.