Komunikaty PR

Majowe nowości w rozkładzie lotów z Wrocławia

2022-05-13  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Włoska nowość i cztery kierunki, które wracają po przerwie na wrocławskie lotnisko. W maju w rozkładzie Portu Lotniczego Wrocław znów pojawiły się nowe połączenia, które zapewniły ponad 90 proc. wypełnienia samolotów.

93 proc. – to frekwencja pasażerów na pokładzie samolotów linii Wizz Air na trasie Wrocław-Larnaka. Frekwencja, która została zliczona tylko od 3 maja, czyli od dnia, gdy przewoźnik wznowił to popularne wśród pasażerów połączenie na Cypr. Kolejnym kierunkiem, który wrócił po przerwie, jest chorwacki Zadar. Od 2 do 10 maja na tej trasie odnotowano 88 proc. wypełnienia samolotów. Nie mniejszą popularnością cieszył się również Gdańsk. Pierwsze rejsy na tej trasie z Wrocławia ruszyły 1 maja. Zapełnienie samolotów sięgnęło 83 proc.

Frekwencja w samolotach podczas tegorocznej majówki mówi sama za siebie. Pasażerowie po raz pierwszy mieli okazję, by wybrać się na majowy weekend przy zniesionych restrykcjach covidowych. Dodatkowo w letnim rozkładzie pojawiły się też nowe kierunki, a także połączenia, które wróciły na wiosnę i lato, takie jak popularny Cypr czy nasz rodzimy Gdańsk – zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Co nowego w maju?

Po przerwie do rozkładu lotów w maju wróciły cztery połączenia – Gdańsk (od 1 maja), Zadar i Sztokholm-Skavsta (od 2 maja) oraz Larnaka (od 3 maja).

Rozkładową nowością jest Turyn. Linie Ryanair uruchomiły ten kierunek po raz pierwszy 2 maja. Do Turynu polecimy z Wrocławia dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki, a bilet na lot w obie strony w terminie, np. 3-6 czerwca kosztuje 86 złotych*.

Turyn, położony u podnóża Alp, znany jest przede wszystkim fanom klubu Juventus. Jednak miasto ma do zaoferowania wiele więcej – to właśnie w Turynie znajduje się Pałac Królewski uznawany za jeden z najpiękniejszych w Europie. W mieście warto zobaczyć jego architektoniczną wizytówkę, czyli budynek Mole Antonelliana, w którym mieści się Narodowe Muzeum Kinematografii. W planie zwiedzania trzeba też koniecznie uwzględnić Bazylikę de Superga, do której można dostać się kolejką, a także urokliwy Park Valentino położony nad rzeką Pad.

Turyn, kolejny włoski kierunek z naszego lotniska, to idealny pomysł na city break. Rozłożenie lotów na piątki i poniedziałki umożliwia spędzenie aż 4 dni w Turynie przy jedynie dwóch dniach urlopu w pracy – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Jak dodaje, w tym sezonie hitem na lotnisku będą połączenia okołoweekendowe, takie jak np.: Malta, Mediolan, Kreta, Ateny, Wenecja, Rzym, Split, Rodos czy Oslo.

Osiem nowości w tym sezonie

W letnim rozkładzie lotów znajdziemy blisko 90 kierunków, z czego 8 to nowości. Z Wrocławia latają już samoloty linii Ryanair do Wenecji-Treviso, Turynu i Sztokholmu-Arlandy oraz na lotnisko Oslo-Gardermoen (Norwegian). W sierpniu wystartują cztery nowości zapowiedziane przez przewoźnika Wizz Air: Barcelona-El Prat, Tirana, Rodos i Dubrownik.

Łącznie nowy sezon obejmuje ponad 50 połączeń niskokosztowych, ponad 20 czarterowych i 7 sieciowych lotów.

*Cena za bilet ważna na dzień 13.05.2022.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Nowy najemca w Magnolia Park. Jego oferta spodoba się aktywnym klientom Biuro prasowe
2024-08-14 | 13:13

Nowy najemca w Magnolia Park. Jego oferta spodoba się aktywnym klientom

Alpine Pro dołączył do grona najemców Magnolia Park. W ofercie czeskiego producenta odzieży sportowej i outdoorowej są kurtki, buty, koszulki i akcesoria dla osób lubiących
Podróże Spokojny wypoczynek w najpiękniejszych miastach sieci Cittaslow w Türkiye
2024-08-14 | 10:00

Spokojny wypoczynek w najpiękniejszych miastach sieci Cittaslow w Türkiye

Piękne, nadmorskie prowincje w Türkiye (Turcji) przyciągają rocznie miliony turystów, oferując idylliczne trasy na spokojny i relaksujący wypoczynek w stylu
Podróże BRAK ZDJĘCIA
2024-08-14 | 07:00

Inteligentna turystyka, czyli jak nowe technologie zmieniają podróże

Branża turystyczna dynamicznie się rozwija, a liczba podróżujących na świecie ma osiągnąć 1,8 mld do 2030 roku – według danych ONZ. Wraz z tym wzrostem zapotrzebowanie na rozwiązania ułatwiające podróżowanie i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.