Komunikaty PR

Majowe spacery w Elektrowni Powiśle

2024-05-17  |  15:14
Biuro prasowe

Elektrownia Powiśle w Warszawie łączy historię sięgającą ponad 100 lat i zabytkową architekturę z nowoczesnością. Dawna miejska elektrownia, która zasilała stolicę Polski, stała się tłem dramatycznych wydarzeń podczas II wojny światowej. O tym, jakie tajemnice skrywa ten historyczny obiekt i jakie elementy udało się zachować do dziś, będą mogli przekonać się uczestnicy Majowych spacerów. Bezpłatne spotkania z przewodnikiem odbędą się 18 maja o godz. 15:00 i 16:30 – w sam raz jako rozgrzewka przed Nocą Muzeów.

Od zamknięcia w 2001 roku, kompleks Elektrowni Powiśle i otaczający go teren pozostawały niedostępne i odseparowane od miasta wysokimi murami. Po rewitalizacji i ponownym otwarciu w 2020 roku, do Warszawy przywrócono kolejny kwartał, gdzie nowoczesność i różnorodność funkcji połączyły się z zabytkową strukturą i historią. Oprócz przestrzeni biurowej, handlowej, Food Hall, Beauty Hall i apartamentów, do kompleksu w 2023 roku dodano hotel. Dziś Elektrownia Powiśle służy jako miejsce spotkań, cel zakupowy, miejsce relaksu i centrum rozrywki dla mieszkańców oraz turystów z całego świata.

Elektrownia Powiśle przez wiele lat zasilała nie tylko domy warszawiaków, ale też ulice, a nawet najważniejsze jednostki miejskie, takie jak Pałac Kultury i Nauki czy Dworzec Gdański. Elektrownia wznowiła działanie po zakończeniu wojny, by po latach prężnej działalności oficjalnie zakończyć produkcję prądu w 2001 roku. Nowy rozdział tego miejsca zaczął pisać się 15 lat później, kiedy projekt został przejęty przez Tristan Capital Partners i White Star Real Estate.

Historyczna wartość projektu była bogatym źródłem inspiracji. Każdy najdrobniejszy element potraktowany został z szacunkiem dla jego dziedzictwa. Użyto tradycyjnych metod wypalania cegieł, a przedmioty odzyskane z budynków elektrowni zostały wykorzystane do stworzenia unikatowych dekoracji wnętrz. O tym, jakie tajemnice skrywają wnętrza Elektrowni Powiśle i jakie historyczne elementy zostały zachowane, będzie można dowiedzieć się podczas Majowych Spacerów z przewodnikiem 18 maja. Tuż przed Nocą Muzeów będzie można wziąć udział w bezpłatnym godzinnym oprowadzaniu: o godz. 15:00 lub 16:30.

Wstęp na Majowe spacery jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Miejscem spotkań jest punkt informacji na poziomie 0 w Elektrowni Powiśle (przy wejściu do strefy Food Hall).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Sobota w Fuzji pełna wrażeń. Teatr w Ogrodach Anny i warsztaty z Tartarugą Biuro prasowe
2024-07-24 | 11:45

Sobota w Fuzji pełna wrażeń. Teatr w Ogrodach Anny i warsztaty z Tartarugą

Każda wakacyjna sobota w Fuzji to inne tematyczne atrakcje, dzięki którym zawsze - niezależnie od wieku i hobby - jesteśmy w stanie znaleźć coś interesującego dla siebie. Była
Hobby Fotoplastikon w Centrum Praskim Koneser. Zobaczysz w nim Warszawę z dawnych lat
2024-07-19 | 13:45

Fotoplastikon w Centrum Praskim Koneser. Zobaczysz w nim Warszawę z dawnych lat

Centrum Praskie Koneser wraz ze spółką Pałac Saski, odpowiedzialną za odbudowę zachodniej pierzei Placu Piłsudskiego przygotowało nie lada atrakcję dla wielbicieli
Hobby Caravaning, czyli urządzamy wygodny kamper
2024-07-17 | 12:00

Caravaning, czyli urządzamy wygodny kamper

Domy na kółkach cieszą się popularnością za sprawą wolności podróżowania, którą oferują. Obojętnie, czy kupujemy nowy, czy odnawiamy używany pojazd kempingowy,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.