Komunikaty PR

Majowe spacery w Elektrowni Powiśle

2024-05-17  |  15:14
Biuro prasowe

Elektrownia Powiśle w Warszawie łączy historię sięgającą ponad 100 lat i zabytkową architekturę z nowoczesnością. Dawna miejska elektrownia, która zasilała stolicę Polski, stała się tłem dramatycznych wydarzeń podczas II wojny światowej. O tym, jakie tajemnice skrywa ten historyczny obiekt i jakie elementy udało się zachować do dziś, będą mogli przekonać się uczestnicy Majowych spacerów. Bezpłatne spotkania z przewodnikiem odbędą się 18 maja o godz. 15:00 i 16:30 – w sam raz jako rozgrzewka przed Nocą Muzeów.

Od zamknięcia w 2001 roku, kompleks Elektrowni Powiśle i otaczający go teren pozostawały niedostępne i odseparowane od miasta wysokimi murami. Po rewitalizacji i ponownym otwarciu w 2020 roku, do Warszawy przywrócono kolejny kwartał, gdzie nowoczesność i różnorodność funkcji połączyły się z zabytkową strukturą i historią. Oprócz przestrzeni biurowej, handlowej, Food Hall, Beauty Hall i apartamentów, do kompleksu w 2023 roku dodano hotel. Dziś Elektrownia Powiśle służy jako miejsce spotkań, cel zakupowy, miejsce relaksu i centrum rozrywki dla mieszkańców oraz turystów z całego świata.

Elektrownia Powiśle przez wiele lat zasilała nie tylko domy warszawiaków, ale też ulice, a nawet najważniejsze jednostki miejskie, takie jak Pałac Kultury i Nauki czy Dworzec Gdański. Elektrownia wznowiła działanie po zakończeniu wojny, by po latach prężnej działalności oficjalnie zakończyć produkcję prądu w 2001 roku. Nowy rozdział tego miejsca zaczął pisać się 15 lat później, kiedy projekt został przejęty przez Tristan Capital Partners i White Star Real Estate.

Historyczna wartość projektu była bogatym źródłem inspiracji. Każdy najdrobniejszy element potraktowany został z szacunkiem dla jego dziedzictwa. Użyto tradycyjnych metod wypalania cegieł, a przedmioty odzyskane z budynków elektrowni zostały wykorzystane do stworzenia unikatowych dekoracji wnętrz. O tym, jakie tajemnice skrywają wnętrza Elektrowni Powiśle i jakie historyczne elementy zostały zachowane, będzie można dowiedzieć się podczas Majowych Spacerów z przewodnikiem 18 maja. Tuż przed Nocą Muzeów będzie można wziąć udział w bezpłatnym godzinnym oprowadzaniu: o godz. 15:00 lub 16:30.

Wstęp na Majowe spacery jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy. Miejscem spotkań jest punkt informacji na poziomie 0 w Elektrowni Powiśle (przy wejściu do strefy Food Hall).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery Biuro prasowe
2024-12-19 | 11:30

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Mistrzostwa Świata Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE) w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń szachowych na świecie, zadebiutują w
Hobby Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów
2024-12-19 | 11:00

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Sukces parków Majaland Momentum Leisure w Polsce to więcej niż rozwój firmy. To symbol ogromnego potencjału branży rekreacyjnej w kraju i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Hobby Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
2024-12-05 | 14:00

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn

Już w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach 11:00 – 18:00 wspólnie z 33’45’’ recordstore zapraszamy do Galerii Turzy na przedświąteczną Giełdę Winyli!

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.