Komunikaty PR

Mammobus przed Atrium Mosty

2022-12-05  |  08:23
Biuro prasowe

Atrium Mosty wspiera ważną akcję prozdrowotną skierowaną do kobiet i zachęca je do skorzystania z bezpłatnej mammografii. W piątek, 9 grudnia, mieszkanki Płocka i okolic będą mogły wykonać badanie profilaktyczne w mammobusie, który stanie przed centrum handlowym.

 

Regularne badania to podstawa. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Najskuteczniejszą formą wczesnej profilaktyki raka piersi jest mammografia, która pozwala w porę podjąć właściwą terapię i  daje szansę powrotu do zdrowia. Od wielu lat bezpłatne badania przeprowadzane są w całej Polsce w  ramach ogólnopolskiej akcji profilaktyki raka piersi „Łączy Nas Kobiecość”. W tegoroczną inicjatywę włączyło się także Atrium Mosty.

 

-  Dbanie o własne zdrowie i najbliższych nam osób, to priorytet, dlatego z przyjemnością wspieramy akcję i gorąco zachęcamy do udziału w niej mieszkanki. Bezpłatne badania profilaktyczne to ważna i zacna inicjatywa. Mamy świadomość, że im więcej kobiet skorzysta z mobilnego laboratorium i przebada się, tym większe prawdopodobieństwo wykrycia choroby i podjęcia właściwego leczenia. Mammografia jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym dla zdrowia, a jego wynik może uratować życie - mówi Magdalena Chęcielewska, dyrektor Atrium Mosty.

 

Płocczanki będą mogły poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym już 9 grudnia. Tego dnia na parkingu Atrium Mosty, od strony ul. Tysiąclecia 2A zaparkuje mammobus, który będzie czynny w godz. 9.00-15.00. Z bezpłatnej mammografii mogą skorzystać kobiety w wieku 50 - 69 lat, które w ciągu 2 ostatnich lat nie wykonały takiego badania. Dla pań, spoza grupy refundowanej, oferowane są badania odpłatnie w kwocie 100 zł.

 

Mammobus wyposażony jest w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny, podlegający bieżącym testom i kontrolom jakości. Nad prawidłowością wykonywanych badań czuwa wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem. Rejestracji na badanie można dokonać telefonicznie pod numerem 42/ 254 64 17 lub online na stronie www.medica.org.pl. Do rejestracji należy przygotować nr PESEL oraz nr telefonu kontaktowego.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie Atrium Mosty: https://atrium-mosty.pl/.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Cukrzyca typu 2 u pacjentów onkologicznych – na co zwracać uwagę? Biuro prasowe
2023-02-07 | 09:50

Cukrzyca typu 2 u pacjentów onkologicznych – na co zwracać uwagę?

Cukrzyca typu 2 u pacjentów onkologicznych – na co zwracać uwagę?   W Polsce na cukrzycę choruje ok. 3 miliony osób[1]. To przewlekła choroba, w
Zdrowie Pierwsza tegoroczna zbiórka krwi przed centrum handlowym Westfield Arkadia
2023-02-03 | 13:30

Pierwsza tegoroczna zbiórka krwi przed centrum handlowym Westfield Arkadia

Z danych RCKIK wynika, że w Warszawie obecnie odnotowujemy niedobory większości grup krwi w zgromadzonych zapasach. Bardzo niskie są zapasy grup: AB Rh-, a niskie A Rh+, 0 Rh+
Zdrowie PROFILAKTYKA TO NAJLEPSZA TAKTYKA
2023-02-03 | 09:00

PROFILAKTYKA TO NAJLEPSZA TAKTYKA

Co roku ponad 20 tysięcy Polek słyszy diagnozę raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. [1] Przy okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Psychologia

Telekomunikacja

Polacy chętnie angażują się w lokalne inicjatywy społeczne. Przybywa też miejsc, w których mogą to robić

Społecznicy stanowili w 2021 roku 45 proc. dorosłych Polaków, angażowali się w prace organizacji obywatelskich i działali na rzecz społeczności lokalnych lub osób potrzebujących – podaje Fundacja Orange za badaniami CBOS. Takie zaangażowanie, jak podkreślają eksperci, buduje zaufanie społeczne, które w Polsce wciąż jest na dość niskim poziomie. Dlatego cenne są wszelkie inicjatywy, które będą wspierać skalę działań społecznikowskich. Temu mają służyć m.in. Pracownie Orange, które są przestrzenią aktywizacji lokalnych społeczności, miejscem spotkań, ale też warsztatów podnoszących kompetencje cyfrowe i społeczne. Do 30 kwietnia mieszkańcy miejscowości liczących do 40 tys. mieszkańców mogą zgłosić się do nowej edycji programu.

Przemysł spożywczy

Słodki olej alternatywą dla cukru w kryształkach. Produkt pozwoli kilkudziesięciokrotnie zredukować spożycie cukru

Izraelski technolog żywności opracował sposób na redukcję ilości cukru potrzebnej do słodzenia produktów spożywczych. W czasie prac nad słodkim olejem rybnym, który miałby poprawić smak suplementów dla dzieci, odkrył, że zastosowaną w nim technologię można przenieść na inny produkt – słodzik. Słodki olej jest znacznie słodszy niż cukier w kryształkach. Oznacza to, że wysokosłodzone produkty będą mogły być w przyszłości zdrowsze. Ich cena będzie jednak wyższa, ponieważ potrzebny będzie nie tylko alternatywny słodzik, ale i wypełniacz, a obie te funkcje łączył w sobie dotychczas właśnie cukier.