Marynistyczne klimaty we wnętrzach
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Wakacyjne pomysły związane z morzem są nie tylko sposobem na ciekawe spędzenie wolnego czasu, ale też stanowią prosty i sprawdzony przepis na odmianę wnętrza. Marynistyczne akcenty bowiem, niczym za sprawą czarodziejskiej różki, wprowadzają niebanalny szyk i świeżość nawet do niewyróżniających się wnętrz.
Pomalowana na biało farbą Jedynka Perfekcyjna Plus sypialnia wyposażona w meble z naturalnego drewna będzie idealną bazą do tworzenia morskiej aranżacji. Nadającym ton akcentem kolorystycznym będzie granatowa narzuta, wyeksponowana na tle błękitnej pościeli. Marynistyczny styl podkreślą akwarele przedstawiające podwodny świat, utrzymane w tej samej kolorystyce. Poszukujący oryginalnych pomysłów mogą pokusić się też o zawieszenie półki-huśtawki na linach, która będzie dodatkowo nadawać żeglarski charakter wnętrzu. Kwiaty doniczkowe, najlepiej w dużej liczbie, wzmocnią naturalność aranżacji niczym z rajskiej wyspy.
Zakochani w letnim klimacie mogą przenieść styl morskich inspiracji także do klasycznych wnętrz. Utrzymany w bieli elegancki salon zyska marynistyczną nutę i przytulność dzięki prostemu i nieingerującemu w dotychczasowe dekoracje zabiegowi, jak wprowadzenie pluszowego fotela w granacie. Będzie on stanowił miejsce relaksu, a jednocześnie ważny akcent kolorystyczny, harmonijnie komponując się z wyszukanymi rzeźbami narzucającymi stylistykę aranżacji, a jednocześnie przełamując nieco jej poważny styl.
Granatowe akcenty sprawdzą się także we wnętrzach o mniej formalnej stylistyce. Kluczem do udanego wystroju będzie w tym przypadku biała baza uzupełniona jedynie o poduszki w biało-granatowe geometryczne printy. Kontrastując z bielą mebli i ścian w salonie pomalowanych farbą Jedynka Perfekcyjna, dodadzą one stylizacji wyrazistości i szyku. Zaletą takiej aranżacji jest także łatwość zmiany – wymiana tekstyliów czy obudowy lampy pozwoli na szybką metamorfozę salonu.
Więcej pomysłów na zmiany dekoracyjne we wnetzrach można znaleźć na stronie: www.farbyjedynka.pl/pl/inspiracje.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.