Komunikaty PR

Marzysz o ucieczce od fali letnich upałów, ale nie wiesz dokąd?

2024-04-11  |  13:00
Biuro prasowe

Sezon wakacyjny zbliża się nieubłagalnie, a to może oznaczać falę upałów. Ci, którzy woleliby uniknąć wysokich temperatur mogą wybrać alternatywne destynacje, o przyjemnej i umiarkowanej aurze. Na pierwszy rzut oka, niektóre z nich mogą wydawać się dużo droższe od dobrze znanego Polakom południa Europy. Czy oby na pewno? Kiwi.com wzięła pod lupę Szwajcarię - co ciekawe Polacy już dziś znaleźli się w top 5 narodowości, które najczęściej będą tam podróżować w tym roku, głównie do Zurychu i Bazylei. W porównaniu z 2023 rokiem liczba rezerwacji wzrosła o ponad 48%.

 

Chłodniejsza alternatywa na lato

Wśród kierunków wschodzących na liście top letnich destynacji coraz większym zainteresowaniem cieszą kraje, takie jak Holandia, Wielka Brytania, Skandynawia czy właśnie Szwajcaria. Dotychczas dla wielu były to kierunki aspirujące, głównie z bucket listy. Jednak jak pokazują analizy Kiwi.com, ich popularność sukcesywnie rośnie.

Wyszukiwarka tanich lotów i firma travel tech, Kiwi.com, wzięła pod lupę Szwajcarię, która w ostatnim czasie odnotowuje wzrosty popularności. W porównaniu z 2023 rokiem liczba rezerwacji z Polski wzrosła o ponad 48%, pozycjonując ten kraj w top 5 najczęściej odwiedzanych przez polskich użytkowników w tym roku.

 

Ile czasu spędzamy na miejscu i ile płacimy za bilet?

 

Jak wynika z analiz Kiwi.com, użytkownicy z Polski najczęściej podróżują do Szwajcarii z Warszawy i Krakowa. Najpopularniejsze trasy to Warszawa-Zurych i Warszawa-Bazylea oraz Kraków-Bazylea. Podróżni rezerwujący bilety powrotne spędzają na miejscu średnio 5 dni. W porównaniu z ubiegłym rokiem mniej podróżujących decyduje się na krótkie wyjazdy, trwające do 3 dni, z kolei więcej wybiera pobyty trwająca od 4-6 dni, a co dziesiąty (11%) na miejscu spędza od 7 do 10 dni.

 

Kiwi.com wskazuje również niewielki spadek cen lotów w porównaniu z 2023 rokiem. W tym roku średnia cena wynosi 142 EURO, podczas gdy rok temu była na poziomie 155 EURO.

 

Na co można liczyć odwiedzając Szwajcarię?

 

  • Na przyjemną pogodę - Szwajcaria jest sezonowo przewidywalna, z ciepłym latem i mroźną zimą, ale nagłe załamania pogody nie należą do rzadkości. W nocy temperatury w górach mogą znacząco spaść nawet po bardzo upalnym dniu – a w sierpniu na dużych wysokościach śnieg nie jest niczym niezwykłym. Dlatego warto mieć przy sobie zestaw odzieżowy na każdą ewentualność.
  • Na malownicze krajobrazy - kto nie marzy o tym, aby udać się w podróż szwajcarską koleją przez Alpy?!
  • Na dogodną siatkę połączeń lotniczych - Zurych i Bazylea to dogodne porty lotnicze, aby udać się w dalszą podróż. A fani kolei z łatwością dostaną się np. do sąsiadujących Włoch czy Francji.

 

O Kiwi.com

Kiwi.com to wiodąca globalna firma z branży technologii turystycznych z siedzibą w Czechach. Innowacyjny algorytm Kiwi.com umożliwia użytkownikom znajdowanie lepszych opcji tras i cen, których inne wyszukiwarki nie widzą, wykonując miliardy kontroli cen dziennie dla 95% globalnych zasobów lotów. Każdego dnia w witrynie Kiwi.com i kanałach partnerskich przeprowadzanych jest 100 milionów wyszukiwań. Dziennie średnio sprzedaje się ponad 70 000 miejsc.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute? Biuro prasowe
2025-04-17 | 12:20

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

Oferty first minute stają się coraz częstszym wyborem osób planujących wypoczynek z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. W przeciwieństwie do ofert last minute zakup wakacji first
Podróże 20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!
2025-04-11 | 14:40

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Corendon Airlines wraz ze swoimi pasażerami świętuje 20-lecie działalności w przestworzach W 2025 roku Corendon Airlines świętuje 20-lecie swojej działalności i zaprasza
Podróże Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
2025-03-19 | 12:00

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mateusz Waligóra, znany polski podróżnik i eksplorator, dokonał kolejnego niezwykłego wyczynu – przejechał zimą mongolską część pustyni Gobi na rowerze.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Problemy społeczne

Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways​ wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.