Maska IIR Batist Medical z potwierdzoną filtracją wirusów na poziomie powyżej 99
Alfa Communications
ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Nanomaska firmy Batist Medical, jako pierwsza maska typu IIR w Polsce i Europie, otrzymała certyfikat amerykańskiego laboratorium Nelson Labs, potwierdzający filtrację wirusową na poziomie ponad 99%. Wraz z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na koronawirusa, szczególną uwagę należy przykładać do ochrony osobistej, pamiętając o zachowaniu dystansu społecznego, stosowaniu dezynfekcji oraz najlepszej jakości maski ochronnej.
Jedne z najczęściej używanych masek to maski chirurgiczne, czyli typu IIR. Normy europejskie wymagają, aby miały one skuteczność filtracji bakteryjnej co najmniej 98%. Norma jednak nie mówi nic o skuteczności filtracji wirusowej, dlatego dotychczas maski IIR nie miały badań w tym zakresie.
Nanomaski IIR Batist Medical to pierwsze tego rodzaju maski z potwierdzoną filtracją wirusową na poziomie powyżej 99%. Badania masek podjęła się najbardziej znana jednostka certyfikująca tego typu produkty, czyli amerykańskie laboratorium Nelson Labs. „Rekomenduję nanomaski do codziennego użytku. Są one zgodne z normą EN 14683, a więc posiadają odporność na przesiąkanie przez potencjalnie skażone substancje płynne. Stwarzają barierę dla aerozoli, są więc najskuteczniejszym środkiem ochrony przed rozprzestrzenianiem się drobnoustrojów, a filtr z nanowłókna stanowi dodatkową ochronę przed wirusami, w tym COVID-19” – powiedział Leszek Garbacz, ekspert ds. ochrony osobistej firmy Batist Medical.
Nanomaski firmy Batist Medical mają nie tylko bardzo wysoki poziom filtracji, ale także potwierdzone działanie przez minimum 4 godziny. „Nie do przecenienia jest fakt, że są to maski przyjazne dla kieszeni, a poziom ochrony oraz komfort oddychania mają co najmniej porównywalny z dużo droższymi maskami FFP2 i FFP3” - dodał Ireneusz Reszel, ekspert ds. dezynfekcji Batist Medical.
Więcej informacji na temat maski chirurgicznej IIR i jej możliwości filtracyjnych można znaleźć na stronie https://www.batist.com/pl/maska-z-filtrem-z-nanowlokna/.
***
BATIST Medical Polska Sp. z o.o. to polski oddział czeskiej firmy, posiadającej swoje oddziały również na Słowacji, w Niemczech, w Portugalii i w Hiszpanii.
Batist Medical a.s. zajmuje się produkcją i dystrybucją wyrobów medycznych i ochronnych wysokiej jakości. Więcej informacji: https://www.batist.com/pl/produkty-i-uslugi/.
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.