Materiały eksperckie nt. zasad mycia i dezynfekcji rąk
Weber Shandwick
ul. Cybernetyki 19
02-677 Warszawa
ooo|webershandwick.pl| |ooo|webershandwick.pl
600000000
webershandwick.com
Zagrożenie chorobą COVID-19 wywoływaną przez nowy wirus SARS-CoV-2 staje się coraz poważniejsze. Priorytetem w obecnej sytuacji jest więc rzetelne informowanie Polaków na temat sposobów ochrony przed koronawirusem.
Dlatego firma Schulke, mająca ponad 130 lat doświadczenia w obszarze profilaktyki zakażeń szpitalnych, a w swoim portfolio posiadająca preparaty dezynfekcyjno-myjące i antyseptyczne dla całego obszaru medycznego, w tym popularny octenisept, we współpracy z ekspertami przygotowała krótki materiał wideo nt. zasad mycia i dezynfekcji rąk. Warto obejrzeć wideo (link poniżej), a następnie podzielić się tym materiałem z bliskimi, by wspólnie promować wśród Polaków wiedzę w zakresie właściwej higieny rąk.
Do pobrania dostępne są również dwie infografiki prezentujące krok po kroku poprawne wykonywanie tych czynności.
Link do wideo: https://vimeo.com/397156225/9726e05863
KONTAKT:
Michał Gierałtowski
e-mail: schulke.polska@schuelke.com.
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.