Komunikaty PR

Mazda partnerem wirtualnej serii FIA Gran Turismo

2020-05-22  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Wyspiańskiego 4/5
01-577 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Do pobrania RXVGT3 ( 3.97 MB )

Mazda została niedawno oficjalnym partnerem wirtualnej serii wyścigowej FIA Gran Turismo Championship, rozgrywanej przy użyciu gry symulacyjnej Gran Turismo SPORT na PlayStation®4 wydawcy Sony Interactive Entertainment (SIE). Jednocześnie, Mazda zapowiedziała przedstawienie modelu koncepcyjnego – wirtualnego samochodu wyścigowego Mazda RX-Vision GT3 Concept, opracowanego przy współpracy z firmą Polyphony Digital. Gracze z całego świata, entuzjaści gry Gran Turismo SPORT będą mogli jeździć tym samochodem i cieszyć się jego prowadzeniem na wszystkich torach wyścigowych dostępnych w ramach gry – już od piątku 22 maja 2020 r.

RX-Vision GT3 Concept jest wirtualnym samochodem wyścigowym, który pojawi się w grze Gran Turismo SPORT. Bazuje na modelu Mazda RX-Vision, w stosunku do którego został zmodyfikowany zgodnie z regulaminem FIA dla pojazdów wyczynowych klasy GT3.

Podstawa, na której się opiera, czyli Mazda RX-Vision, jest modelem koncepcyjnym, przedstawionym na Salonie Samochodowym Tokyo Motor Show w październiku 2015 r. Pojazdem tym Mazda podjęła wyzwanie stworzenia najpiękniejszego samochodu sportowego o klasycznym układzie napędowym (czyli z silnikiem z przodu i napędem na tylne koła) przy użyciu języka stylistycznego Kodo – Dusza Ruchu. Mazdę RX-Vision napędza Skyactiv-R – silnik Wankla następnej generacji. Model ten ukazuje wizję samochodu sportowego, którą japoński producent ma nadzieję urzeczywistnić w przyszłości.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY RX-VISION GT3 CONCEPT

  • Wykorzystanie pięknych form oryginalnego pojazdu z długim przodem i krótkim tyłem. Efekt dodatkowo wzmocniony przez większą szerokość nadwozia i szerszy rozstaw kół.
  • Silnik w położeniu przednio-centralnym i układ przeniesienia napędu typu transaxle (ze skrzynią biegów przy tylnej osi) zapewnia idealny rozkład mas pomiędzy osie: przód/tył 48:52.
  • Doskonałe własności aerodynamiczne są dostrojone z myślą o jakości prowadzenia i kontroli pracy opon.
  • Źródłem napędu jest silnik Wankla Skyactiv-R z 4 wirującymi tłokami, osiągający moc maksymalną 570KM
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Toyota Gazoo Racing sponsorem eSports WRC. Dla zwycięzcy najnowszy GR Yaris Biuro prasowe
2020-06-02 | 15:00

Toyota Gazoo Racing sponsorem eSports WRC. Dla zwycięzcy najnowszy GR Yaris

Sponsoring cyklu eSports WRC oraz nagroda główna dla zwycięzcy, a także współpraca przy promocji oficjalnej gry WRC 9 – Toyota Gazoo Racing coraz prężniej działa w
Motoryzacja Nowy Lexus GX trafia do Europy
2020-06-02 | 13:00

Nowy Lexus GX trafia do Europy

W zeszłym roku zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, teraz wjeżdża do Europy. Odświeżony Lexus GX debiutuje właśnie na wybranych europejskich rynkach. W czasach popularności SUV-ów
Motoryzacja Mio MiVue C512- nowy standard wśród wideorejestratorów do 300 zł.
2020-05-31 | 01:00

Mio MiVue C512- nowy standard wśród wideorejestratorów do 300 zł.

Solidne wykonanie, szklana optyka zapewniająca wysoką jakość nagrań i niska cena to trzy cechy, które wyróżniają zapowiadany przez Mio nowy model wideorejestratora – Mio

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Tomasz Jacyków: Po koronawirusie przyjdzie kolejna groźna choroba. Nasza planeta zmaga się ze szkodliwą działalnością ludzką i reaguje w taki sposób

Pomimo rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa oraz pogłębiającego się kryzysu stylista stara się zachować spokój. Tłumaczy, że strach paraliżuje działanie i zaburza racjonalny ogląd sytuacji. Trzeba więc z nim walczyć. Tomasz Jacyków podkreśla również, że pandemia wpłynie na wiele aspektów ludzkiego życia. Trudno obecnie przewidzieć wszystkie jej skutki, należy więc uzbroić się w cierpliwość i przygotować na to, że świat nie będzie już taki jak dotychczas.

 
 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Serwis specjalny

Siłownie i kluby fitness szykują się na przyjęcie klientów od 6 czerwca. Z ich usług tuż po otwarciu chce skorzystać 9,5 mln Polaków

W trakcie lockdownu 43 proc. Polaków ograniczyło swoją aktywność fizyczną, głównie ze względu na zamknięcie obiektów sportowych. Prawie 40 proc. nie podjęło żadnej aktywności w ciągu ostatnich 30 dni – wynika z badania MultiSport Index Pandemia. Optymistyczne jest jednak to, że 85 proc. Polaków, czyli ok. 27 mln osób, zamierza ćwiczyć częściej po zakończeniu pandemii, a aż 9,5 mln planuje skorzystać z obiektów sportowo-rekreacyjnych tuż po ich ponownym otwarciu. Siłownie, baseny i kluby fitness przygotowują się już do przyjęcia klientów w nowym reżimie sanitarnym, co nastąpi od 6 czerwca.

 

Uroda

Stres związany z pandemią koronawirusa może powodować łysienie. W ostatnim czasie do trychologów zgłasza się coraz więcej osób z tym problemem

Jedną z częstych przyczyn wypadania włosów jest permanentny stres. Lęk i życie w napięciu negatywnie wpływają na kondycję całego organizmu, a co za tym idzie – osłabiają włosy i powodują liczne problemy skóry głowy. Włosy są bowiem barometrem odzwierciedlającym ogólny stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Czynnikiem, który napędza stres, jest pandemia koronawirusa, która spowodowała, że wielu osobom od kilku tygodni stale towarzyszą stres i niepewność. W ostatnich dniach do gabinetów trychologów zgłasza się coraz więcej osób z problemem utraty włosów.