Mazda zachęca do podróżowania po Polsce w stylu slow
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Dobiega końca sezon wakacyjnych wyjazdów, tak bardzo wyczekiwanych po okresie przymusowej izolacji. Z uwagi na liczne ograniczenia i ze względów bezpieczeństwa, wielu Polaków wybrało w tym roku wypoczynek w Polsce. Niezdecydowani, którzy jeszcze nie wiedzą gdzie wybrać się na letni odpoczynek lub choćby weekendowy reset, znajdą liczne propozycje tras i miejsc wartych odwiedzenia w przewodniku www.slowroad.pl, tworzonym pod patronatem Mazda Motor Poland.
„Mazda w ramach projektu Slow Road od pięciu lat popularyzuje turystykę samochodową w duchu slow, czyli podróżowanie widokowymi, a nie najszybszymi trasami, z dala od miejsc zatłoczonych i głośnych, zdecydowanie bliżej natury. Wygląda na to, że w tym roku taki sposób spędzania wolnego czasu wyjątkowo przypadł do gustu Polakom.” – podkreśla Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland. „Ze względu na sytuację epidemiczną Polacy doceniają miejsca kameralne, otwierają się na regionalne atrakcje i odkrywają zaskakujące dla nich miejsca w odległości zaledwie kilku godzin jazdy od domu. To dla nich powstały propozycje tras na jedno- lub kilkudniowe wycieczki w ramach Slow Road, by jazda samochodem dawała przyjemność podróżowania.” – dodaje.
W tym roku na stronie www.slowroad.pl pojawiły się także rekomendacje miejsc i tras dla podróżujących, którzy wolą namiot niż noclegi w domach gościnnych czy agroturystycznych pensjonatach. Polska, a szczególnie jej wschodnia część, idealnie nadaje się dla osób, które chcą rozpocząć przygodę z podróżowaniem z namiotem dachowym. Takie rozwiązanie pozwala na spędzenie nocy niemal w dowolnym miejscu, tam, gdzie legalnie można dojechać samochodem. Redaktor Slow Road dotarł kompaktowym SUV-em Mazdą CX-30 z dwuosobowym namiotem dachowym w miejsca, które niedostępne są dla standardowych kamperów czy samochodów z przyczepami kempingowymi. W czasie tegorocznej podróży udowodnił, że w Polsce da się spędzić wolny czas bez skrupulatnego planowania i rezerwowania miejsc noclegowych i każdego dnia poznawać nowe okolice. Biwakujący turyści znajdą także sporo typowych pól namiotowych nad Biebrzą, Narwią czy Bugiem, a podlaskie puszcze – Augustowska, Knyszyńska czy Białowieska to także raj dla szukających ciszy i spokoju z dala od cywilizacji.
Niezależnie od długości tras, które planujemy pokonać podczas weekendowych lub wakacyjnych podróży, z namiotem dachowym, przyczepą lub tylko ze swoimi bagażami zawsze warto zadbać o przygotowanie samochodu przed wyjazdem. Eksperci Mazdy przygotowali podstawowe rady dla zmotoryzowanych turystów:
Po pierwsze, warto zastanowić się czy rzeczywiście musimy jechać tak daleko? Na stronie www.slowroad.pl można wyszukać trasy i miejsca polecane w każdym województwie i wybrać te najmniej znane, najbliżej nas. By odpocząć, zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego nie trzeba przemierzać setek kilometrów. Wystarczy spojrzeć przychylnie na mapę i swoje plany. Wśród inspiracji gdzie wybrać się na odpoczynek autorzy przewodnika Slow Road polecają niezwykłe miejsca nad wodą. Obok Jeziora Śniardwy, Solińskiego czy Czarnego, odpoczynek w duchu slow znajdziemy w Biebrzańskim Parku Narodowym, nad Odrą we Wrocławiu czy nad Zalewem Sulejowskim.
Po drugie, niezależnie od długości wybranej trasy przed podróżą zawsze należy sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach, stan koła zapasowego, poziom płynów eksploatacyjnych: oleju, płynu hamulcowego, płynu AdBlue czy płynu do spryskiwaczy. Przed podróżą warto dokonać przeglądu klimatyzacji, która w tym roku w autoryzowanych salonach Mazdy jest dodatkowo ozonowana.
W razie potrzeby dokonania przeglądu lub naprawy samochodu, warto korzystać z usług autoryzowanych stacji obsługi, które – jak w przypadku sieci dealerskiej Mazdy w Polsce – oferują nie tylko rezerwację terminów online, ale także możliwość zdalnego kontaktu z doradcą serwisowym i autoryzację usług przez innowacyjną usługę SkyVideo.
Bezpieczeństwo i komfort podróżowania to zawsze efekt dobrego przygotowania i planowania, a radość z odkrywania nieznanych miejsc będzie tym większa, im bardziej zwolnimy i spróbujemy dostrzec, to co dla nas najważniejsze.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.
Bankowość
Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych
W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.