Komunikaty PR

Mazda zachęca do zwiedzania Polski w rytmie slow

2024-08-14  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Do pobrania SlowRoad ( 0.64 MB )

Góry czy morze? Zaskakującą odpowiedzią na ten odwieczny dylemat wakacyjny może być... wyprawa na wschód. Autorski przewodnik po Polsce SlowRoad by Mazda przygotowany z myślą o zmotoryzowanych turystach zachęca do odkrywania naszego kraju na nowo o każdej porze roku.

Podróżowanie samochodem po Polsce w rytmie slow, czyli uważnie i świadomie, z dala od popularnych turystycznych atrakcji oraz zatłoczonych dróg może być wspaniałym sposobem na odkrywanie nowych, ciekawych miejsc, nawet w końcówce wakacji. To właśnie samochód jako środek transportu oferuje szeroki wachlarz turystycznych doznań w duchu zrównoważonych podróży. W tym roku autorzy przewodnika Slow Road by Mazda znaleźli nietypowy sposób, jak rozstrzygnąć odwieczny dylemat: w góry czy nad morze i zdecydowanie polecają wschodnie rejony Polski, które oferują atrakcyjne, dzikie rejony, jak Puszcza Knyszyńska:

https://slowroad.pl/trasy/polska-polnocno-wschodnia/mazda-do-puszczy-knyszynskiej/

lub zabytkowe urokliwe staromiejskie zaułki, np.: w Zamościu:

https://slowroad.pl/blog/z-mazda-do-zamoscia/

 

Warto przypomnieć, że niezależnie od wybranego kierunku podróżowanie samochodem ma szereg niepodważalnych atrybutów:

 

1. Swoboda i niezależność

Możesz wybrać nieoczywistą trasę dojazdu i zrobić przerwę w miejscu, które Cię zainteresuje, czy po prostu nacieszyć oczy pięknymi widokami. Brak konieczności dostosowywania się do rozkładu jazdy lub rezerwowania biletów na określony dzień i godzinę daje poczucie niezależności – bezcenne szczególnie podczas wakacyjnych podróży. Co więcej, gdy w wakacyjną podróż wybierzesz się ikonicznym roadsterem – Mazdą MX-5, to poczucie niezależności i swobody podwaja się z każdym przejechanym kilometrem. Jeśli szukasz inspiracji, gdzie warto pojechać autem z odkrytym dachem to polecamy artykuł:

https://slowroad.pl/blog/5-idealnych-tras-samochodowych-dla-roadstera/

 

2. Komfort i bezcenna wygoda

Twój samochód to Twój drugi dom na kołach. Możesz spakować go tak, jak lubisz, ale jeśli podróżujesz prawdziwie w duchu slow to zabierz z sobą tylko niezbędne rzeczy. Podróżowanie samochodem wolnym od nadmiarowych bagaży i korzystanie z akcesoriów turystycznych wielokrotnego użytku czynią podróż bardziej przyjazną dla środowiska, a w upalne sierpniowe dni warto poszukać jeszcze ochłody w cieniu drzew nad brzegiem urokliwych jezior i zalewów wodnych:

https://slowroad.pl/blog/10-niezwyklych-miejsc-nad-woda-w-polsce/

 

3. Ekonomiczne rozwiązanie

Podróżowanie samochodem może być ekonomicznym wyborem, zwłaszcza jeśli podróżujesz z pasażerami. Koszty paliwa oraz ewentualne opłaty za autostrady czy parkingi często są niższe, niż suma opłat za bilety autokarowe lub kolejowe dla każdej osoby osobno. A gdy dodatkowo wybierzesz się w podróż autem, które pozwala na komfortowe podróżowanie nawet pięciu osobom z bagażami, a pali 5,4l/100 km, jak Mazda CX-60 e-Skyactiv D[1], to satysfakcja z każdej podróży jest gwarantowana.

https://slowroad.pl/blog/gorska-przygoda/

 

4. Odkrywanie mniej znanych miejsc

Samochód daje możliwość odkrywania miejsc, do których trudno dotrzeć innymi środkami transportu. Małe miasteczka, ukryte zakola rzek, pensjonaty na uboczu często są dostępne tylko dla zmotoryzowanych turystów. By dojazd do „miejsc na krańcu świata” był pewny i bezpieczny, warto podróżować autem z napędem na wszystkie koła. Taki wariant napędu klienci Mazdy mogą wybrać w Maździe 3, CX-5, CX-30 oraz CX-60.

https://slowroad.pl/blog/bieszczady-suv-em/

 

5. Przygoda i spontaniczność

Podróżowanie samochodem otwiera Cię na możliwość zmiany planów, w zależności od nastroju czy pogody. Czasami najbardziej niezapomniane doświadczenia wynikają ze spontanicznych decyzji. Pamiętaj, że celem podróżowania w duchu slow jest delektowanie się samą podróżą, a nie pośpiech w dotarciu do celu.

Autorzy przewodnika polecają choćby 7 urokliwych miejsc – polskich miejscowości uzdrowiskowych, które śmiało można wybrać, jako nieoczywisty cel weekendowej podróży:

https://slowroad.pl/blog/7-uzdrowisk-w-polsce-ktore-warto-zobaczyc/

„Wakacyjne podróże samochodem to nie tylko sposób na dotarcie do celu, ale także część przygody, którą warto przeżyć. Swoboda, komfort, ekonomia i możliwość dotarcia w nowe miejsca sprawiają, że turyści odkrywają Polskę na nowo.” – zauważa Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.

A gdy już cel wakacyjnej czy weekendowej podróży został osiągnięty warto pamiętać, by cieszyć się wzajemną bliskością i ograniczyć czas spędzany z telefonem w ręku. Czas spędzany w duchu slow jest zdecydowanie off-line. Autorzy przewodnika Slow Road by Mazda polecają aktywny wypoczynek i połączenie turystyki samochodowej z rowerową:

https://slowroad.pl/blog/rowerem-elektrycznym-po-gorach/

W nowych miejscach warto też poznawać regionalne smaki, celebrować wspólne posiłki i szukać nowych inspiracji. To odpowiednia pora, by zwiedzać regionalne muzea, czy czasowe wystawy oraz dokumentować swoją podróż: dziennik, szkicownik lub folder ze zdjęciami pomogą zachować wspomnienia na dłużej.

 


[1] Spalanie Mazda CX-60 e-Skyactiv D 3,3 l, 254KM – 5,4 l/100 km
https://www.mazda.pl/skonfiguruj/MAZDA%20CX-60/5WGN/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.