Komunikaty PR

Mazda zachęca do zwiedzania Polski w rytmie slow

2024-08-14  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Estoria PR
Estoria PR

Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Do pobrania SlowRoad ( 0.64 MB )

Góry czy morze? Zaskakującą odpowiedzią na ten odwieczny dylemat wakacyjny może być... wyprawa na wschód. Autorski przewodnik po Polsce SlowRoad by Mazda przygotowany z myślą o zmotoryzowanych turystach zachęca do odkrywania naszego kraju na nowo o każdej porze roku.

Podróżowanie samochodem po Polsce w rytmie slow, czyli uważnie i świadomie, z dala od popularnych turystycznych atrakcji oraz zatłoczonych dróg może być wspaniałym sposobem na odkrywanie nowych, ciekawych miejsc, nawet w końcówce wakacji. To właśnie samochód jako środek transportu oferuje szeroki wachlarz turystycznych doznań w duchu zrównoważonych podróży. W tym roku autorzy przewodnika Slow Road by Mazda znaleźli nietypowy sposób, jak rozstrzygnąć odwieczny dylemat: w góry czy nad morze i zdecydowanie polecają wschodnie rejony Polski, które oferują atrakcyjne, dzikie rejony, jak Puszcza Knyszyńska:

https://slowroad.pl/trasy/polska-polnocno-wschodnia/mazda-do-puszczy-knyszynskiej/

lub zabytkowe urokliwe staromiejskie zaułki, np.: w Zamościu:

https://slowroad.pl/blog/z-mazda-do-zamoscia/

 

Warto przypomnieć, że niezależnie od wybranego kierunku podróżowanie samochodem ma szereg niepodważalnych atrybutów:

 

1. Swoboda i niezależność

Możesz wybrać nieoczywistą trasę dojazdu i zrobić przerwę w miejscu, które Cię zainteresuje, czy po prostu nacieszyć oczy pięknymi widokami. Brak konieczności dostosowywania się do rozkładu jazdy lub rezerwowania biletów na określony dzień i godzinę daje poczucie niezależności – bezcenne szczególnie podczas wakacyjnych podróży. Co więcej, gdy w wakacyjną podróż wybierzesz się ikonicznym roadsterem – Mazdą MX-5, to poczucie niezależności i swobody podwaja się z każdym przejechanym kilometrem. Jeśli szukasz inspiracji, gdzie warto pojechać autem z odkrytym dachem to polecamy artykuł:

https://slowroad.pl/blog/5-idealnych-tras-samochodowych-dla-roadstera/

 

2. Komfort i bezcenna wygoda

Twój samochód to Twój drugi dom na kołach. Możesz spakować go tak, jak lubisz, ale jeśli podróżujesz prawdziwie w duchu slow to zabierz z sobą tylko niezbędne rzeczy. Podróżowanie samochodem wolnym od nadmiarowych bagaży i korzystanie z akcesoriów turystycznych wielokrotnego użytku czynią podróż bardziej przyjazną dla środowiska, a w upalne sierpniowe dni warto poszukać jeszcze ochłody w cieniu drzew nad brzegiem urokliwych jezior i zalewów wodnych:

https://slowroad.pl/blog/10-niezwyklych-miejsc-nad-woda-w-polsce/

 

3. Ekonomiczne rozwiązanie

Podróżowanie samochodem może być ekonomicznym wyborem, zwłaszcza jeśli podróżujesz z pasażerami. Koszty paliwa oraz ewentualne opłaty za autostrady czy parkingi często są niższe, niż suma opłat za bilety autokarowe lub kolejowe dla każdej osoby osobno. A gdy dodatkowo wybierzesz się w podróż autem, które pozwala na komfortowe podróżowanie nawet pięciu osobom z bagażami, a pali 5,4l/100 km, jak Mazda CX-60 e-Skyactiv D[1], to satysfakcja z każdej podróży jest gwarantowana.

https://slowroad.pl/blog/gorska-przygoda/

 

4. Odkrywanie mniej znanych miejsc

Samochód daje możliwość odkrywania miejsc, do których trudno dotrzeć innymi środkami transportu. Małe miasteczka, ukryte zakola rzek, pensjonaty na uboczu często są dostępne tylko dla zmotoryzowanych turystów. By dojazd do „miejsc na krańcu świata” był pewny i bezpieczny, warto podróżować autem z napędem na wszystkie koła. Taki wariant napędu klienci Mazdy mogą wybrać w Maździe 3, CX-5, CX-30 oraz CX-60.

https://slowroad.pl/blog/bieszczady-suv-em/

 

5. Przygoda i spontaniczność

Podróżowanie samochodem otwiera Cię na możliwość zmiany planów, w zależności od nastroju czy pogody. Czasami najbardziej niezapomniane doświadczenia wynikają ze spontanicznych decyzji. Pamiętaj, że celem podróżowania w duchu slow jest delektowanie się samą podróżą, a nie pośpiech w dotarciu do celu.

Autorzy przewodnika polecają choćby 7 urokliwych miejsc – polskich miejscowości uzdrowiskowych, które śmiało można wybrać, jako nieoczywisty cel weekendowej podróży:

https://slowroad.pl/blog/7-uzdrowisk-w-polsce-ktore-warto-zobaczyc/

„Wakacyjne podróże samochodem to nie tylko sposób na dotarcie do celu, ale także część przygody, którą warto przeżyć. Swoboda, komfort, ekonomia i możliwość dotarcia w nowe miejsca sprawiają, że turyści odkrywają Polskę na nowo.” – zauważa Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.

A gdy już cel wakacyjnej czy weekendowej podróży został osiągnięty warto pamiętać, by cieszyć się wzajemną bliskością i ograniczyć czas spędzany z telefonem w ręku. Czas spędzany w duchu slow jest zdecydowanie off-line. Autorzy przewodnika Slow Road by Mazda polecają aktywny wypoczynek i połączenie turystyki samochodowej z rowerową:

https://slowroad.pl/blog/rowerem-elektrycznym-po-gorach/

W nowych miejscach warto też poznawać regionalne smaki, celebrować wspólne posiłki i szukać nowych inspiracji. To odpowiednia pora, by zwiedzać regionalne muzea, czy czasowe wystawy oraz dokumentować swoją podróż: dziennik, szkicownik lub folder ze zdjęciami pomogą zachować wspomnienia na dłużej.

 


[1] Spalanie Mazda CX-60 e-Skyactiv D 3,3 l, 254KM – 5,4 l/100 km
https://www.mazda.pl/skonfiguruj/MAZDA%20CX-60/5WGN/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Estoria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu! Biuro prasowe
2024-08-07 | 10:00

Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu!

Już 25 sierpnia na lotnisku w Toruniu odbędzie się oficjalna 4. runda Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych. Wydarzenie, organizowane przez Fast VAG i Polski Związek Motorowy,
Motoryzacja Znamy wyniki najnowszego Rankingu miast przyjaznych kierowcom
2024-08-07 | 10:00

Znamy wyniki najnowszego Rankingu miast przyjaznych kierowcom

Rankingowe kryteria  Jak co roku dziewiętnaście miast podzielono na dwie grupy – powyżej oraz poniżej 300 tys. mieszkańców. Następnie porównano dane zebrane w
Motoryzacja Fotoradary – jak działają i gdzie można sprawdzić ich lokalizację?
2024-08-01 | 10:00

Fotoradary – jak działają i gdzie można sprawdzić ich lokalizację?

Funkcjonowanie fotoradarów w Polsce Fotoradary w Polsce często ustawiane są w rejonach, w których w przeszłości występowała duża liczba wypadków lub wykroczeń. O

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Media

Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki

Zdaniem Tomasza Jacykowa w letnich stylizacjach możemy sobie pozwolić na więcej, ale trzeba pamiętać, że szorty, koszulki bez ramiączek, mocno wycięte topy i zwiewne spódniczki zamiast podkreślać atuty sylwetki, mogą tylko uwypuklić jej mankamenty i niedoskonałości. W konsekwencji źle dobrane wakacyjne zestawienia zamiast zachwycać, budzą niesmak. Poza tym coś, co idealnie pasuje na plażę, niekoniecznie musi dobrze wyglądać na ulicy. Stylista z uwagą śledzi bieżące trendy i jak przyznaje, bardzo podoba mu się chociażby eksponowanie bielizny i czynienie jej ważnym elementem codziennych stylizacji.

Prawo

Ostatni moment na przyjęcie standardów ochrony małoletnich w placówkach pracujących z dziećmi. Przepisy mają pomóc walczyć ze zjawiskiem przemocy wobec najmłodszych

15 sierpnia mija termin wprowadzenia standardów ochrony małoletnich (SOM) we wszystkich instytucjach pracujących z dziećmi. Poza oczywistymi placówkami, takimi jak szkoły, przedszkola czy kluby sportowe, obowiązek ten dotyczy także np. hoteli czy szpitali. Wdrożenie przez te instytucje odpowiednich procedur zapobiegawczych i interwencyjnych ma doprowadzić docelowo do zmniejszenia skali przemocy i nadużyć wobec najmłodszych. – Standardy ochrony małoletnich przez to, że są obowiązkowe i dotyczą tak wielu organizacji i instytucji, będą prawdziwą zmianą społeczną, o ile świadomie podejdziemy do ich przygotowania i wdrażania – podkreśla Agata Sotomska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.