Mazda zachęca do zwiedzania Polski w rytmie slow
Estoria PR
Rudzka 5A/3
01-689 Warszawa
poczta|estoria.pl| |poczta|estoria.pl
+48 600 800 004
estoria.pl
Góry czy morze? Zaskakującą odpowiedzią na ten odwieczny dylemat wakacyjny może być... wyprawa na wschód. Autorski przewodnik po Polsce SlowRoad by Mazda przygotowany z myślą o zmotoryzowanych turystach zachęca do odkrywania naszego kraju na nowo o każdej porze roku.
Podróżowanie samochodem po Polsce w rytmie slow, czyli uważnie i świadomie, z dala od popularnych turystycznych atrakcji oraz zatłoczonych dróg może być wspaniałym sposobem na odkrywanie nowych, ciekawych miejsc, nawet w końcówce wakacji. To właśnie samochód jako środek transportu oferuje szeroki wachlarz turystycznych doznań w duchu zrównoważonych podróży. W tym roku autorzy przewodnika Slow Road by Mazda znaleźli nietypowy sposób, jak rozstrzygnąć odwieczny dylemat: w góry czy nad morze i zdecydowanie polecają wschodnie rejony Polski, które oferują atrakcyjne, dzikie rejony, jak Puszcza Knyszyńska:
https://slowroad.pl/trasy/polska-polnocno-wschodnia/mazda-do-puszczy-knyszynskiej/
lub zabytkowe urokliwe staromiejskie zaułki, np.: w Zamościu:
https://slowroad.pl/blog/z-mazda-do-zamoscia/
Warto przypomnieć, że niezależnie od wybranego kierunku podróżowanie samochodem ma szereg niepodważalnych atrybutów:
1. Swoboda i niezależność
Możesz wybrać nieoczywistą trasę dojazdu i zrobić przerwę w miejscu, które Cię zainteresuje, czy po prostu nacieszyć oczy pięknymi widokami. Brak konieczności dostosowywania się do rozkładu jazdy lub rezerwowania biletów na określony dzień i godzinę daje poczucie niezależności – bezcenne szczególnie podczas wakacyjnych podróży. Co więcej, gdy w wakacyjną podróż wybierzesz się ikonicznym roadsterem – Mazdą MX-5, to poczucie niezależności i swobody podwaja się z każdym przejechanym kilometrem. Jeśli szukasz inspiracji, gdzie warto pojechać autem z odkrytym dachem to polecamy artykuł:
https://slowroad.pl/blog/5-idealnych-tras-samochodowych-dla-roadstera/
2. Komfort i bezcenna wygoda
Twój samochód to Twój drugi dom na kołach. Możesz spakować go tak, jak lubisz, ale jeśli podróżujesz prawdziwie w duchu slow to zabierz z sobą tylko niezbędne rzeczy. Podróżowanie samochodem wolnym od nadmiarowych bagaży i korzystanie z akcesoriów turystycznych wielokrotnego użytku czynią podróż bardziej przyjazną dla środowiska, a w upalne sierpniowe dni warto poszukać jeszcze ochłody w cieniu drzew nad brzegiem urokliwych jezior i zalewów wodnych:
https://slowroad.pl/blog/10-niezwyklych-miejsc-nad-woda-w-polsce/
3. Ekonomiczne rozwiązanie
Podróżowanie samochodem może być ekonomicznym wyborem, zwłaszcza jeśli podróżujesz z pasażerami. Koszty paliwa oraz ewentualne opłaty za autostrady czy parkingi często są niższe, niż suma opłat za bilety autokarowe lub kolejowe dla każdej osoby osobno. A gdy dodatkowo wybierzesz się w podróż autem, które pozwala na komfortowe podróżowanie nawet pięciu osobom z bagażami, a pali 5,4l/100 km, jak Mazda CX-60 e-Skyactiv D[1], to satysfakcja z każdej podróży jest gwarantowana.
https://slowroad.pl/blog/gorska-przygoda/
4. Odkrywanie mniej znanych miejsc
Samochód daje możliwość odkrywania miejsc, do których trudno dotrzeć innymi środkami transportu. Małe miasteczka, ukryte zakola rzek, pensjonaty na uboczu często są dostępne tylko dla zmotoryzowanych turystów. By dojazd do „miejsc na krańcu świata” był pewny i bezpieczny, warto podróżować autem z napędem na wszystkie koła. Taki wariant napędu klienci Mazdy mogą wybrać w Maździe 3, CX-5, CX-30 oraz CX-60.
https://slowroad.pl/blog/bieszczady-suv-em/
5. Przygoda i spontaniczność
Podróżowanie samochodem otwiera Cię na możliwość zmiany planów, w zależności od nastroju czy pogody. Czasami najbardziej niezapomniane doświadczenia wynikają ze spontanicznych decyzji. Pamiętaj, że celem podróżowania w duchu slow jest delektowanie się samą podróżą, a nie pośpiech w dotarciu do celu.
Autorzy przewodnika polecają choćby 7 urokliwych miejsc – polskich miejscowości uzdrowiskowych, które śmiało można wybrać, jako nieoczywisty cel weekendowej podróży:
https://slowroad.pl/blog/7-uzdrowisk-w-polsce-ktore-warto-zobaczyc/
„Wakacyjne podróże samochodem to nie tylko sposób na dotarcie do celu, ale także część przygody, którą warto przeżyć. Swoboda, komfort, ekonomia i możliwość dotarcia w nowe miejsca sprawiają, że turyści odkrywają Polskę na nowo.” – zauważa Szymon Sołtysik, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.
A gdy już cel wakacyjnej czy weekendowej podróży został osiągnięty warto pamiętać, by cieszyć się wzajemną bliskością i ograniczyć czas spędzany z telefonem w ręku. Czas spędzany w duchu slow jest zdecydowanie off-line. Autorzy przewodnika Slow Road by Mazda polecają aktywny wypoczynek i połączenie turystyki samochodowej z rowerową:
https://slowroad.pl/blog/rowerem-elektrycznym-po-gorach/
W nowych miejscach warto też poznawać regionalne smaki, celebrować wspólne posiłki i szukać nowych inspiracji. To odpowiednia pora, by zwiedzać regionalne muzea, czy czasowe wystawy oraz dokumentować swoją podróż: dziennik, szkicownik lub folder ze zdjęciami pomogą zachować wspomnienia na dłużej.
[1] Spalanie Mazda CX-60 e-Skyactiv D 3,3 l, 254KM – 5,4 l/100 km
https://www.mazda.pl/skonfiguruj/MAZDA%20CX-60/5WGN/

Wygraj przejazd supersamochodem na lotnisko! Easy Parking i Cylindersi zapraszają do konkursu

Nowego Mercedesa zamówisz w kolorze „Beczki” swojego dziadka albo wymarzonego klasyka

Specjalna oferta i dodatkowe rabaty na SUV-y i crossovery Toyoty. Wybiera je już połowa klientów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.