Meble tworzone z misją. Offecct.
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Meble szwedzkiej marki Offecct to wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy cenią klasykę i prostotę w najlepszym wydaniu. Markę charakteryzuje połączenie ponadczasowego designu z troską o środowisko naturalne i klimat.
Firma Offecct powstała w 1990 roku z inicjatywy Kurta Tingdala i Andersa Englunda w szwedzkim mieście Tibro. Od 2017 roku współpracuje z liderem na rynku meblowym, grupą Flokk. Twórcy połączyli klasyczny styl z nowoczesnością – wieloletnią tradycję rękodzieła i współpracę z najznamienitszymi projektantami. Fenomen wyjątkowych mebli Offecct tkwi w poszanowaniu natury i drugiego człowieka. Ideą marki jest zrównoważona produkcja wysokogatunkowych mebli, nad powstawaniem których czuwają doświadczeni fachowcy. Materiały pozyskiwane są z certyfikowanych źródeł od lokalnych dostawców, a projekty – realizowane i testowane na miejscu.
Filozofią Offecct jest produkcja elementów wystroju, które sprawiają, że wnętrza są wyjątkowe. Marka współpracuje z projektantami światowej sławy i jest otwarta na nowatorskie rozwiązania. W 2020 roku, we współpracy z Jinem Kuramoto i Teruhiro Yanagiharą, czołowymi japońskimi designerami, stworzyła Maki i Osaka – unikatowe meble, łączące szwedzkie i japońskie umiłowanie minimalizmu. Fotel Maki jest inspirowany sposobem, w jaki zwija się sushi, co widoczne jest w otwartej konstrukcji tego prostego, acz dającego szerokie pole wyobraźni mebla, a stoliki i pufy Osaka są proste, świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz i nadają się do recyklingu, co jest zgodne z proekologicznymi dążeniami firmy.
Ze względu na stały rozwój, w ramach firmy funkcjonuje Offecct Lab – miejsce eksperymentów twórczych, w którym powstał niejeden niezależny projekt. Zarazem marka stara się odpowiadać na zapotrzebowania rynku poprzez współtworzenie przyjaznych i pięknych miejsc spotkań. Meble Offecct wypełniają przestrzenie edukacyjne, hotele czy bary. Niezależnie jednak od charakteru instytucji, klasyczne i ponadczasowe projekty Offecct sprawdzają się znakomicie w różnorodnych miejscach.
W trosce o zasoby naszej planety, Offecct rozszerzyło swoją działalność o Offecct Lifecircle oraz Offecct ReUsed. W ramach projektów marka wspiera innowacyjne myślenie o recyklingu poprzez podarowanie meblom drugiego życia – oferuje zakup mebli powystawowych lub zamienionych przez klientów, czyszczenie i wymianę tapicerki, a także szyte na miarę pokrowce. Marka udowadnia, że dzięki wysokiej jakości wykonania i doskonałym materiałom jej produkty mogą ozdabiać wnętrza i zachwycać użytkowników przez długie lata.
Więcej na https://www.flokk.com/pl-pl/poland

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.