Mega klocki i mega zabawa, czyli ferie w Porcie Łódź

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Choć za oknem zimy brak, Port Łódź – jak co roku – zadba o to, by dzieci nie nudziły się podczas zimowej przerwy w nauce. Oprócz morskich przestrzeni w Port Łódź Junior i wystawy w Kosmoparku, która czeka na małych gości jeszcze przez cały styczeń, będzie można oddać się niesamowitej zabawie wśród wielkich klocków, z których powstaną niepowtarzalne konstrukcje. Port Łódź zaprasza na mega ferie z mega klockami!
Strefa pełna ogromnych magnetycznych i piankowych klocków wystartuje w Porcie Łódź już w najbliższą sobotę, 14 stycznia, i potrwa do końca ferii, czyli do 29 stycznia. Kreatywnej zabawie będzie można oddać się każdego dnia z wyjątkiem niedziel niehandlowych w godzinach 12:00-20:00, a wstęp do strefy będzie bezpłatny.
Przestrzeń Atrium zlokalizowana obok sklepu IKEA na czas ferii zimowych zamieni się w 3 strefy zabaw. W każdej z nich na najmłodszych czekać będą inne atrakcje. W pierwszej strefie pojawi się wielki labirynt zbudowany z 2 tysięcy klocków, który dzieci będą pokonywać na czas. Znajdą się tu też piankowe klocki do budowania na wykładzinie, z których pod okiem animatorów stworzyć będzie można budowle w oparciu o fotografie, a nawet zbudować swój własny dom marzeń. Druga strefa stanie się królestwem miękkich i magnetycznych klocków Jelly Heap, dzięki którym powstaną budowle ograniczone tylko wyobraźnią młodych konstruktorów! Starożytne miasto, igloo, czy zamek księżniczki – to tylko niektóre pomysły, które z pomocą animatorów, będą mogły zostać zrealizowane w trzeciej ze stref – Giga Blocks. Tutaj powstawać będzie również tworzona przez wszystkich uczestników zabawy jak najwyższa konstrukcja cała zbudowana z pianowych klocków!
Na najmłodszych gości Centrum (w wieku 3-10 lat) czeka również sala zabaw Port Łódź Junior. Za symboliczną opłatą 10 zł/2h można tu przeżyć niezapomniane przygody. W podwodnym świecie na dzieci czekają olbrzymie morskie stworzenia. Od ogromnego wieloryba, przez którego paszczę można dostać się do kolejnych atrakcji, po czterometrowe kraby, pilnujące basenu wypełnionego po brzegi kulkami oraz wesołą ośmiornicę – strażniczkę podwodnej łodzi. Zjeżdżalnie, małpi gaj czy wielki piracki statek uzupełniają listę niesamowitych atrakcji, które dostarczą milusińskim ekscytujących przeżyć. Na tych, którzy od morskich głębin, wolą deski estrady, czeka z kolei interaktywny ekran, który spełni marzenia najmłodszych o zostaniu gwiazdą muzyki. W Port Łódź Junior dzieci miło spędzą czas pod okiem wykwalifikowanych opiekunów, którzy zadbają o ich bezpieczeństwo.
Nie lada gratka czeka też na tych, którzy od podwodnego świata wolą patrzeć w rozgwieżdżone niebo. Do 27 stycznia w Porcie Łódź wciąż można odwiedzać interaktywną wystawę Kosmopark. Ponad 1000 mkw. gwiezdnej przygody czeka na dzieci i dorosłych obok sklepu TKMaxx. Symulatory lotu prawdziwych astronautów, warsztaty kosmiczne czy multimedialne badanie struktury Układu Słonecznego to tylko niektóre atrakcje, które przyciągają na wystawę całe rodziny. Wizytę można zwieńczyć zdjęciem w stroju astronauty, co dla miłośników kosmosu z pewnością będzie świetną pamiątką po odbytej międzygwiezdnej podróży. Bilet kupić można bezpośrednio w Porcie Łódź przy wejściu na wystawę lub online - TUTAJ.
Po ogromie przeżytych emocji warto wybrać się ze swoją pociechą do strefy gastronomicznej Portu Łódź. Czekają tu liczne restauracje i cukiernie, w których każdy z pewnością znajdzie coś pysznego dla siebie. To będzie idealne zwieńczenie dnia pełnego przygód!

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.