Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc
Wielkanoc w górach zapowiada się nader ciekawie. Otwarty we wrześniu 2024 roku hotel Mercure Szczyrk Resort zaprasza na niezapomniane wrażenia i błogi relaks w samym sercu Beskidu Śląskiego. Najdłuższy hotel w Europie oferuje 447 pokoi, dwie restauracje, dwa bary, strefę spa oraz strefę basenową z atrakcjami dla dzieci.
Wiosenna oferta luksusowego hotelu może zachęcić Polaków do spędzenia świąt wielkanocnych inaczej niż zwykle. Mercure Szczyrk Resort oferuje pakiety pobytowe, które zawierają zakwaterowanie i dostęp do określonych hotelowych atrakcji. Tych ostatnich jest sporo: sala fitness przystosowana do ćwiczeń siłowych i cardio, strefa Water & Fun z basenami i zjeżdżalniami wodnymi, strefa Hot & Chill z saunami i jacuzzi, czy wreszcie Pure Spa z ekskluzywnymi gabinetami. Świąteczny posiłek będzie można zjeść w restauracji Seasons lub restauracji Flame, która serwuje dania grillowane nad ogniem. Wielkanoc w górach docenią także młodsi członkowie rodziny, na których czekają sale z zabawkami i grami zręcznościowymi.
Hotel w górach dla całej rodziny
Mercure Szczyrk Resort to hotel przyjazny dzieciom i rodzinie, co jest szczególnie ważne w przypadku świątecznych wypadów. Wystarczy spojrzeć na dostępne opcje zakwaterowania. Pokoje typu Classic Queen Family, Privilege Queen Family, Superior, Junior Suite i Executive Suite zapewniają łóżko typu queen size (160x200) i sofę do spania dla dwóch osób. Z kolei w pokojach Privilege Queen i Privilege Twin Plus może zatrzymać się trzyosobowa rodzina (pokoje te zawierają dodatkową sofę dla jednej osoby). Niektóre pokoje mają wydzieloną sypialnię, co może zainteresować rodziców starszych dzieci. Hotel zapewnia również podstawowe udogodnienia dla najmłodszych pociech, tj. krzesełka do karmienia i łóżeczka turystyczne z pościelą.
Świąteczny klimat na wysokości 660 m n.p.m.
Wielkanoc w górach może mieć wyjątkową oprawę. Mercure Szczyrk Resort znajduje się bowiem dość wysoko, bo 660 m n.p.m. Co ważne, okna hotelu są skierowane w stronę Skrzycznego (1257 m n.p.m.). Tym sposobem każdy gość, z każdego pokoju, może podziwiać najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Rozległą panoramę można oglądać również podczas kąpieli w basenie lub gasząc pragnienie w barze WOW. Górski klimat można odczuć także w barze Luna z widokowym tarasem i kominkami. O położeniu hotelu przypominają również dekoracje (niektóre ręcznie wykonane), które nawiązują do góralskich wzorów i lokalnego rękodzieła, w tym słynnych koronek koniakowskich.
Wielkanoc w górach, czyli Polacy coraz chętniej spędzają święta poza domem
Mercure Szczyrk Resort został otwarty we wrześniu 2024 roku i ma już za sobą pierwsze święta Bożego Narodzenia. O ile jednak grudniowe święta chętnie spędzamy w domu lub u rodziny, o tyle Wielkanoc coraz częściej staje się kolejnym długim weekendem, który wykorzystujemy na krótki wypoczynek w kraju lub za granicą. Jeśli chodzi o krajowe wypady, Polacy najczęściej wybierają morze, a następnie duże miasta i góry. Choć Wielkanoc w górach najczęściej kojarzy się z Zakopanem, to Szczyrk w Beskidzie Śląskim może być równie dobrą opcją. Niewysokie Beskidy zachęcają do aktywnego wypoczynku z dziećmi, a szczyrkowskie sanktuaria (drewniany kościół św. Jakuba, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski) zapewnią uroczystą oprawę najważniejszych świąt w roku.
O hotelu Mercure Szczyrk Resort
Mercure Szczyrk Resort to 9-kondygnacyjny hotel o długości 330 metrów, który może poszczycić się mianem najdłuższego obiektu hotelowego na naszym kontynencie. Hotel powstał w miejscu dawnego ośrodka wypoczynkowego Huty Katowice, czyli słynnego niegdyś Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo”. Wygląd hotelu nawiązuje do poprzedniego obiektu, jednak jego gabaryty są znacznie bardziej imponujące. Oprócz 447 pokoi w obiekcie znajduje się 12 sal konferencyjnych, które łącznie mogą pomieścić około 1000 osób. Największy hotel w Szczyrku może się pochwalić również własnym lądowiskiem dla helikopterów.
Więcej informacji na temat obiektu można uzyskać ze strony: https://mercureszczyrk.pl
Źródło informacji: Mercure Szczyrk Resort

Na co zwrócić uwagę, wybierając oferty first minute?

20 lat Corendon Airlines – jubileuszowe niespodzianki na pokładzie!

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.