Komunikaty PR

NAJDROŻSZA I NAJSTARSZA KOLEKCJA WHISKY THE MACALLAN W SPRZEDAŻY W POLSCE

2021-04-16  |  10:00
Biuro prasowe

NAJDROŻSZA I NAJSTARSZA KOLEKCJA WHISKY THE MACALLAN 
TRAFIŁA DO SPRZEDAŻY W POLSCE

Słynna The Red Collection w ostatnich dniach trafiła na polski rynek. Jest to nowa linia wybitnych i wyjątkowo rzadkich szkockich whisky typu single malt, która swym charakterem i doskonałością oddaje głęboki szacunek marki dla tradycji i rzemieślniczego kunsztu. Zainspirowana niezwykłym znaczeniem koloru czerwonego w całej historii marki, The Red Collection obejmuje zestaw stałych edycji whisky The Macallan oraz okazjonalne wydania specjalne. Tym razem są to wersje najstarsze na świecie.

Kolor czerwony ma głęboki i długotrwały związek z destylarnią The Macallan. Począwszy od Alexandra Reida, który założył destylarnię w 1824 roku. Jego nazwisko po szkocku oznaczało „ten rudy” i było kojarzone z bardzo charakterystycznym kolorem włosów. W 1903 roku, ówczesny właściciel destylarni Roderick Kemp, stworzył odrębną luksusową gamę oferowanych przez siebie whisky o nazwie - The Macallan Choice Old Range. Butelki te były pakowane w skrzynie z wyróżniającymi się czerwonymi napisami. Dzięki temu można było z łatwością odróżnić je od klasycznej edycji whisky, opisywanej czarnymi literami. Prawie osiem dekad później, w 1980 roku, czerwony kolor ponownie stał się wyróżnikiem najstarszych wydawanych roczników: 1938, 1940 oraz 1950. Allan Shiach, który w tamtych latach pełnił funkcję  prezesa The Macallan, ozdobił każdą z tych butelek czerwoną wstążką, by podkreślić ich unikalność i godny podziwu wiek.

Sercem najnowszej serii The Red Collection są 40-letni, 50-letni i 60-letni The Macallan. To najstarsze whisky będące w cyklicznej ofercie destylarni. Jednak każde z tych wydań będzie dostępne tylko w ograniczonych ilościach na całym świecie. W zestawie pojawiają się „gościnnie”, także wysokoprocentowe edycje specjalne, rozpoczynające się od 71-letniego, 74-letniego i 78-letniego The Macallan. Te niezwykle rzadkie single malty należą do najstarszych szkockich whisky na świecie, a 74-letnie i 78-letnie whisky są najstarszymi destylatami, jakie kiedykolwiek zostały zabutelkowane przez destylarnię.

- Stworzenie The Red Collection było niesamowitym przywilejem. Dzięki perspektywicznej i innowacyjnej wizji poprzednich opiekunów The Macallan, którzy wiele dekad temu rozpoczęli leżakowanie tych niezwykłych beczek, byliśmy w stanie stworzyć tak niezwykłą kolekcję whisky. Każda cenna kropla oferuje wyjątkową okazję do poznania dziedzictwa marki The Macallan. Niezwykła elegancja i bogate smaki wariantów tworzących The Red Collection są bezpośrednim rezultatem kunsztu, wiedzy i umiejętności pielęgnowanych przez naszych mistrzów odpowiedzialnych za komponowanie whisky, w przeszłości i obecnie – mówi Kirsteen Campbell, Master Whisky Maker w The Macallan.

Każda butelka z The Red Collection zapakowana jest w ręcznie robioną skrzynkę, wykonaną z dębu europejskiego pochodzącego ze zrównoważonych źródeł. Ten sam dąb wykorzystywany jest do produkcji beczek, w których dojrzewa whisky The Macallan. Każda skrzynka wewnątrz wykończona jest miękką czerwoną skórą, dostarczoną przez firmę Bridge of Weir Leather, która tworzy tapicerki dla najlepszych i najbardziej luksusowych marek samochodów, również pochodzącą ze źródeł dbających o zrównoważoną produkcję i o jak najbardziej ekologiczny proces produkcji.

W tym roku 4 z 6 butelek należących do serii The Red Collection, trafiły również do Polski, były to 40-, 71-, 74- oraz najstarsza 78-letnia whisky. Stało się to niepowtarzalnym wydarzeniem na rodzimym rynku. Do tej pory do oficjalnej sprzedaży w naszym kraju jeszcze nigdy nie trafiła whisky, która leżakowała w beczkach aż 78 lat.

Sugerowane przez producenta ceny detaliczne za poszczególne butelki z The Red Collection, kształtują się w przedziałach jak poniżej:

  • 40-letni The Macallan – 60 000 zł
  • 50-letni The Macallan – 200 000 zł
  • 60-letni The Macallan – 250 000 zł
  • 71-letni The Macallan – 300 000 zł
  • 74-letni The Macallan – 320 000 zł
  • 78-letni The Macallan – 350 000 zł

Należy jednak wziąć pod uwagę, że ze względu na kolekcjonerski charakter tej serii, poszczególne warianty mogą osiągnąć znacznie wyższe kwoty. 

Warto również wspomnieć, że na aukcję renomowanego domu aukcyjnego Sotheby’s, trafił unikalny zestaw 6 butelek The Red Collection. Etykiety zdobiące butelki zaprojektował hiszpański artysta - Javi Aznarez, którego elektryzujące grafiki pojawiły się w wielu produkcjach hollywoodzkich. Istnieją tylko dwa zestawy ozdobione przez tego artystę. Pierwszy z nich pozostaje w kolekcji destylarni The Macallan, a dochód ze sprzedaży drugiego na aukcji został przekazany dla fundacji City Harvest London, która zajmuje się zbieraniem funduszy na działalność polegającą na przekazywaniu nadwyżek jedzenia ludziom potrzebującym w Londynie. Zestaw 6 wyjątkowych butelek, według estymacji, miał zostać sprzedany za minimum 200 000 funtów. Finalna cena okazała się wielokrotnie przewyższyć te szacunki. Licytacja zakończyła się kwotą 756 400 funtów, co przełożyło się na prawie 2 500 000 posiłków dla potrzebujących.

To nadzwyczajny rok dla polskich miłośników whisky The Macallan. Po wielu latach nieobecności, na półki sklepowe wróciła w oficjalnym imporcie seria Sherry Oak, będąca kompozycją destylatów leżakujących wyłącznie w beczkach po hiszpańskiej sherry z dębu europejskiego, na razie tylko w  wersji 12-letniej. Do Polski dotarła także najnowsza, kolejna już edycja The Macallan Classic Cut 2020, po raz pierwszy będąca połączeniem whisky leżakujących w beczkach po sherry oraz po bourbonie, z zawartością alkoholu na poziomie 55%. W klasycznym portfolio dostępne są także edycje 12-letnie oraz 15-letnie z serii Double Cask, będące kompozycją destylatów leżakujących wyłącznie w beczkach poddanych sezonowaniu w sherry, wykonanych z dębu europejskiego oraz amerykańskiego.

Wyłącznym dystrybutorem whisky The Macallan w Polsce jest firma United Beverages - jeden z wiodących importerów i największy dystrybutor alkoholi w Polsce oraz jeden z 3 największych producentów wódki w naszym kraju. W oferowanym asortymencie, poza marką The Macallan, znajdują się takie renomowane marki whisky jak Famous Grouse, Bushmills, Label 5, William Peel, Highland Park, Sexton,  Bunnahabhain i wiele innych.   

Więcej informacji: www.themacallan.com

Introducing The Macallan Red Collection - YouTube

O marce The Macallan:

Destylarnia założona w 1824 roku w północnej Szkocji nad brzegami rzeki Spey jest znana na całym świecie jako ikona wśród wyjątkowych whisky single malt. Najwyższa jakość oraz niepowtarzalny charakter trunku, kryje w sobie bezkompromisowe dążenie do doskonałości co wciąż pozostaje kluczową wartością dla marki od momentu jej utworzenia przez Alexandra Reida. W 2018 roku The Macallan rozpoczął nowy rozdział w swojej historii oddając do użytku nową i najnowocześniejszą destylarnię, zaprojektowaną przez najsłynniejszych architektów na świecie, którzy czerpali inspirację z otaczających krajobrazów szkockich wzgórz, promując zarazem zrównoważone funkcjonowanie dla otaczającego środowiska, jak i odpowiedzialność ekologiczną. Nowa destylarnia powstała na terenie posiadłości należącej do destylarni w bezpośredniej bliskości domu Easter Elchies zbudowanym w 1700 roku będącym nieodzownym duchowym symbolem marki The Macallan, który do dzisiaj pozostaje charakterystycznym elementem etykiety zdobiącej każdą butelkę powstającą w tym miejscu. Do destylarni należy wiele rekordów Guinnessa otrzymanych za najdroższą whisky na świecie. Ostatni rekord ustanowiła butelka The Macallan z serii Fine & Rare destylowana w roku 1926. Została sprzedana w październiku 2019 roku na aukcji w Londynie za kwotę 1,5 miliona funtów ( ok. 8 mln zł) 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Mężczyzna Klasyki motoryzacji zagoszczą na warszawskim placu Konesera Biuro prasowe
2021-05-27 | 11:00

Klasyki motoryzacji zagoszczą na warszawskim placu Konesera

Kultowe samochody, legendarne motocykle, parada ulicami stolicy, panel dyskusyjny z udziałem ekspertów i ambasadorów wydarzenia: Marcina Prokopa, Marka Siudyma i Aleksandry Kutz. To
Mężczyzna Toyota GT86 jakiej nie znacie. Kuba Przygoński odsłania sekrety Diabła
2021-03-23 | 17:00

Toyota GT86 jakiej nie znacie. Kuba Przygoński odsłania sekrety "Diabła"

Toyota GT86 tchnęła motorsportowego ducha w japoński koncern, a samo auto szybko zyskało status kultowego zarówno wśród fanów tuningu, jak i w motorsporcie.
Mężczyzna Idealny prezent dla majsterkowicza
2020-12-17 | 12:15

Idealny prezent dla majsterkowicza

Wybieranie świątecznych podarunków często stanowi niemały problem. Udany prezent powinien być użyteczny i zgodny z zainteresowaniami obdarowywanego. W przypadku pasjonatów

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Paula Tumala: Moje córeczki karmiłam piersią tylko przez trzy miesiące. Niestety mój organizm nie nadążał produkować pokarmu dla dwóch dziewczynek

Modelka podkreśla, że zależało jej na tym, by móc jak najdłużej karmić piersią swoje córeczki. Niestety jej organizm nie nadążał z produkcją pokarmu dla bliźniczek, które miały spory apetyt. Tumala zachęca jednak inne kobiety do tego, żeby, jeśli mają takie możliwości, nie rezygnowały zbyt szybko z karmienia tylko dlatego, że ktoś je krytykuje lub wyśmiewa. Podkreśla też, że mleko matki to prawdziwa „bomba witaminowa" dla dziecka i żaden zamiennik nie jest w stanie zaoferować mu tylu składników odżywczych.

Muzyka

Piotr Lato: Nie uda mi się pojechać w żadną trasę. Planuję jeden duży koncert

Wokalista zyskał rozpoznawalność dzięki udziałowi w pierwszej edycji programu „Big Brother”. Po 20 latach od premiery kontrowersyjnego show Lato wydał swój debiutancki album pod tytułem „Dust Bowl Desert Night Fantasies”. Cieszy się, że dzięki zmniejszeniu obostrzeń pandemicznych będzie mógł zaprezentować nowy materiał podczas koncertów. Tłumaczy jednak, że nie zamierza ruszyć w tradycyjną trasę, ponieważ jego podejście do koncertowania w trakcie ostatnich miesięcy znacznie się zmieniło.

Finanse

Nieruchomości premium zyskały dzięki pandemii. Nabywcy szukają atrakcyjnych lokalizacji, większych metraży i dostępu do tarasu lub ogródka

Dobrze zlokalizowane nieruchomości o wysokim standardzie okazały się szczególnie odporne na rynkowe wahania spowodowane pandemią. Zainteresowanie wykazywali nie tylko inwestorzy, którzy ten segment traktują jako dobrą lokatę kapitału, lecz także klienci, którzy dla siebie szukają większych metraży. Pandemia wyraźnie zmieniła preferencje nabywców: ważniejszy stał się dostęp do zieleni i naturalnego światła, a także własny balkon lub taras. Odporność rynku premium pokazują m.in. dane KPMG na temat segmentu luksusowych nieruchomości. Rekord padł w Stanach Zjednoczonych, gdzie w III kwartale ub.r. sprzedaż nieruchomości premium wzrosła aż o ponad 60 proc. r/r.