Mieszkanie – pewna lokata kapitału
Inwestowanie w nieruchomości to rozwiązanie, które zawsze przynosi korzyści. Dobra lokata kapitału, niesłabnący popyt w sektorze najmu, a także coraz modniejszy flipping na rynku pierwotnym to tylko kilka z argumentów. Jak korzystnie wybrać nieruchomość? Liczy się lokalizacja, funkcjonalność lokalu i cena.
Badania z kwartału na kwartał dowodzą, że zainteresowanie wynajmem nie słabnie. Do Poznania przybywa studentów, młodych rodzin, które nie posiadają zdolności kredytowej, by nabyć własne M oraz obcokrajowców. W takich przypadkach sprawdzą się kompaktowe mieszkania, o funkcjonalnym układzie przy relatywnie niewielkiej powierzchni. Śródka OdNowa 2 to projekt posiadający zarówno małe przestrzenie, jak i większe dwu-, a nawet trzy- i czteropokojowe lokale. Metraż waha się od 27 do 80 mkw. Układ mieszkań jest funkcjonalny, daje swobodę aranżacyjną, a cena przystępna. Rozpoczyna się już od 231 tys. zł brutto. – Kupując w Poznaniu nieruchomość pod wynajem możemy być pewni, że klientów nie zabraknie. Śródka OdNowa 2 posiada mieszkania, które sprawdzą się jako lokata kapitału. Projekt wygrywa zarówno w kategorii cena, jak i lokalizacja. Do atutów można dorzucić również darmową, przypisaną do mieszkań, komórkę lokatorską i, także darmowe, boksy rowerowe – podkreśla Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.
Korzystna cena Śródki OdNowa 2 skłania również do inwestowania w szybki zysk, określany mianem fippingu. Kupno mieszkania, wyremontowanie go relatywnie tanio, a następnie sprzedanie z zyskiem. – Inwestujących oszczędności na rynku pierwotnym jest coraz więcej. Część z nich decyduje się na szybki zysk. Kupuje więc najtańsze lokale, w stanie surowym, zajmuje się ich wykończeniem i wystawia na sprzedaż – zaznacza Michał Wawrzyniak.
Umiejscowienie Śródki OdNowa 2 jest na tyle uniwersalne, że stanowi dobre rozwiązanie dla studentów czy rodzin z dziećmi. W jego sąsiedztwie mieszczą się szkoły różnych szczebli edukacyjnych. Atutem są też tereny rekreacji, takie jak Jezioro Maltańskie, Ostrów Tumski oraz Termy Maltańskie, a do tego prowadząca tuż przy inwestycji droga rowerowa na Śródkę i Wartostradę. Dogodna komunikacja miejska umożliwia łatwe dostanie się w każdą stronę miasta czy to do centrum, czy na jego obrzeża.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.
Edukacja
Miliony młodych biorą udział w międzynarodowej wymianie akademickiej. Celem jest udział w niej 23 proc. studentów z UE

Mobilność edukacyjna jest jednym z istotnych punktów w agendzie instytucji UE. W ubiegłym roku Rada UE wydała w tym obszarze zalecenia „Europa w ruchu”, w którym wskazała nowy cel na 2030 rok. Chodzi o to, by odsetek absolwentów w UE, którzy skorzystali z zagranicznej mobilności edukacyjnej, wynosił co najmniej 23 proc. Jak podkreślają przedstawiciele Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, mobilność edukacyjna to korzyści zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej oraz samej instytucji naukowej czy uczelni.
Motoryzacja
Kajra: Samochody mogą służyć nam latami. Mamy ze Sławomirem trzydziestoletniego golfa III, który wygląda, jakby wczoraj zszedł z linii produkcyjnej

Piosenkarka wyznaje zasadę, że jeżeli coś się zepsuło, to trzeba próbować to naprawić, a nie od razu wyrzucać do kosza, generując kolejne śmieci. Dlatego też nie kupuje coraz nowszych modeli telefonów tylko po to, by móc pochwalić się modnym gadżetem. Wraz z mężem mają natomiast słabość do kultowych wręcz modeli samochodów i o ten, który jest w ich garażu, dbają jak o prawdziwą perełkę.