Komunikaty PR

“Mikołajki dla Tymka” białostoccy szefowie kuchni zapraszają na wyjątkową kolac

2022-11-21  |  01:00
Biuro prasowe

Sześciu kucharzy, trzech sommelierów, sześć popisowych dań i mnóstwo dobra, którego nie da się tak łatwo policzyć. Już 6 grudnia o godzinie 18.00 w restauracji Regiment Hotelu Traugutta3 odbędzie się wyjątkowa kolacja charytatywna organizowana przez “Szefów po godzinach”. Cel? Zebranie funduszy na leczenie 15-miesięcznego Tymka, cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. 


Tymek podczas porodu doznał silnego niedotleniania, w konsekwencji czego cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne. Obecnie wymaga intensywnej rehabilitacji  przy użyciu specjalistycznych urządzeń, które krok po kroku przywracają mu sprawność. Systematyczne ćwiczenia są jego szansą na lepsze, bardziej samodzielne życie. 


Mimo choroby, Tymek jest uśmiechniętym, radosnym chłopcem. Swoją pozytywną energią zaraził “Szefów po godzinach”, nieformalną grupę zrzeszającą przedstawicieli podlaskiej branży gastronomicznej, którzy postanowili zorganizować mikołajkową kolację degustacyjną i wesprzeć rodzinę chłopca w walce o lepsze jutro. 


– Aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, wystarczy zasilić zbiórkę na portalu Siepomaga.pl, a następnie przesłać potwierdzenie na adres recepcja@hoteltraugutta3.pl Cegiełka za osobę wynosi 300 zł. Na gości czeka sześć wyśmienitych dań, serwowanych w towarzystwie win wybranych przez najlepszych sommelierów w Polsce. Podczas kolacji będzie można wylicytować także m.in. udział w warsztatach sushi, warsztatach kawowych czy trening personalny i wiele innych – zachęca Magdalena Matejczuk, współorganizatorka Mikołajek dla Tymka. 


Dla uczestników gotować będą: Ewelina Łapińska (finalistka Top Chefa), Bartosz Łukaszewicz (Pawilon Towarzyski), Maciej Tomaszewski (Sztuka Mięsa), Tomasz Siwkowski (Restauracja Regiment), Sebastian Wilczek (Dobroczynna Bistro) oraz Łukasz Mularczyk (Sztuka Mięsa Rzeźnik). O wina zadbają natomiast: Łukasz Czajkowski, Paweł Białęcki i Andrzej Strzelczyk. Kolację poprowadzi Kuba Pilat. 


– To niepowtarzalna szansa, aby spróbować świetnej kuchni, spędzić mikołajkowy wieczór w świetnej atmosferze, a przy okazji realnie pomóc choremu Tymkowi. Chcemy, aby 6 grudnia był dla niego dniem pełnym pozytywnych emocji, a jego rodzicom przyniósł mnóstwo powodów do radości. Wiemy, że na Białostoczan zawsze można liczyć, bo wśród nas nie brakuje ludzi o ogromnych sercach. Udowodnili to już w zeszłym roku, podczas naszej pierwszej kolacji “Szefów po godzinach”. Mamy nadzieję, że powtórzymy ten sukces – mówi Ewelina Łapińska, współorganizatorka wydarzenia.  


***


Mikołajki dla Tymka


6 grudnia 2022 r., godzina 18:00


Hotel Traugutta3, ul. Romualda Traugutta 3, 15-145 Białystok


Link do zbiórki: MIKOŁAJKI DLA TYMKA


Mail: recepcja@hoteltraugutta3.pl


Więcej szczegółów i licytacje: FACEBOOK

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato!

Warszawa, 7 sierpnia 2024 r. Mamo, tato – zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Blisko 62% dzieci z wadą wzroku w wieku 3 – 15 lat ma zdiagnozowaną
Zdrowie Rola snu w efektywności treningowej
2024-08-07 | 11:00

Rola snu w efektywności treningowej

Sen stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Jego rola w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia i wpływ na efektywność treningów jest nie do przecenienia.
Zdrowie Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap
2024-08-07 | 08:00

Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap

Naukowcy są na etapie rekrutacji pacjentów do udziału w projekcie REFSAL. Niekomercyjne badanie kliniczne może zmniejszyć odsetek dzieci chorych na przemijający szybki oddech noworodka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.