Komunikaty PR

Minimalizm z industrialną nutą w podwarszawskim Józefosławiu

2021-06-10  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Nowoczesny, loftowy, pełen odważnych rozwiązań… Tak można opisać dom w Józefosławiu, w którym zamieszkała rodzina z dwójką dorastających synów. Za realizację odpowiedzialna była pracownia Decoroom. Projekt wnętrz przygotowała architekt Małgorzata Kasperek, natomiast stylizację stworzyła architekt Sylwia Palczewska. W efekcie powstała przestrzeń pełna charakteru i dobrego wzornictwa.

Dom tworzą dwa piętra z antresolą, garażem i poddaszem użytkowym. Zagospodarowanie takiej przestrzeni (ponad 170 metrów kwadratowych) i stworzenie spójnej, efektownej aranżacji stanowiło nie lada wyzwanie. Właściciele podjęli decyzję o powierzeniu projektu pracowni projektowej Decoroom. W stworzeniu wymarzonego miejsca do życia inwestorów wspierała architekt Małgorzata Kasperek. Za dobór mebli ruchomych odpowiadała architekt Sylwia Palczewska.

Kuchnia szyta na miarę

W tym pomieszczeniu zastosowano zabudowy wykonane na wymiar, wykorzystując maksymalnie dostępną przestrzeń. Minimalistyczne, półmatowe fronty bez uchwytów idealnie korespondują z nowoczesnym charakterem domu. Zostały uzupełnione efektownymi blatami Nero Zimbabwe z efektem mokrego kamienia. W pasie roboczym wdrożono perforowaną blachę, pokrytą szkłem. Kuchnię od pozostałej części domu oddziela półwysep wraz ze stołkami barowymi. W projekcie tej części domu uczestniczyła architekt Wioleta Cieślik, kierownik działu Decoroom Kitchen, która zaprojektowała pomieszczenie na miarę potrzeb czteroosobowej rodziny.

Loft oswojony

W salonie architektka zdecydowała się na zastosowanie odważnych kolorystycznych akcentów w postaci kanap, krzeseł i poduszek dekoracyjnych, które ożywiają wnętrze. Atutem tego pomieszczenia są duże przeszklone drzwi i okna wychodzące na ogród, które nie tylko umożliwiają nieograniczony dostęp do naturalnego światła, ale także zacierają granicę między wnętrzem i przestrzenią zewnętrzną. Podłogę zdobi warstwowa dębowa deska Barlinecka, która stanowiła bazę do aranżacji meblami. Surowość industrialnej aranżacji złagodzono barwnymi meblami z welurową tapicerką. Ważnym elementem są tu spiralne, metalowe schody, których stopnie wykonano z perforowanej blachy.

Prace na wysokościach

Schody w salonie prowadzą na antresolę, na której stworzono miejsce do pracy. W jej węższej części znajdującej się nad salonem, architektka zastosowała przeszkloną podłogę, uatrakcyjniając domową przestrzeń w niepowtarzalny sposób. Podobnie jak w salonie, tu również króluje styl industrialny. Czarna, metalowa balustrada, regały na książki w tym samym kolorze i szkło nawiązują do estetyki dominującej w całym domu. W gabinecie natomiast postawiono na wygodny, elegancki fotel ze skóry wraz z podnóżkiem.

Oaza spokoju

W sypialni również pobrzmiewają industrialne echa. Ściany zdobi dekoracyjny tynk przywodzący na myśl beton. Pośrodku znajduje się proste, czarne łóżko oraz stoliki nocne w loftowym stylu. Strefę przechowywania zorganizowano w zabudowie, która powstała na jednej ze ścian. Aby optycznie powiększyć pomieszczenie oraz zaoszczędzić przestrzeń, architekta zastosowała interesujący zabieg. Do łazienki prowadzą lustrzane przesuwne drzwi na szynie. Łazienka to prawdziwa oaza spokoju. Po lewej stronie znajduje się prysznic typu walk-in z wzorzystymi płytkami na podłodze. Po prawej stronie umieszczono umywalki oraz regał wraz z pralką. Neutralne, jasne barwy i kafle imitujące drewno na jednej ze ścian dodają tu przytulności. Całość jest minimalistyczna i spójna z pozostałymi częściami domu.

O projekcie

  • Powierzchnia: 174 m2
  • Lokalizacja: Józefosław
  • Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Małgorzata Kasperek / Decoroom
  • Projekt zabudowy kuchennej i meblowej: Architekt wnętrz Wioleta Cieślik / Decoroom Kitchen
  • Dobór mebli ruchomych: Architekt wnętrz Sylwia Palczewska / Decoroom
  • Zdjęcia i stylizacja: Marta Behling, Pion Poziom – fotografia wnętrz

Więcej na: https://www.decoroom.eu/

Facebook: https://www.facebook.com/decoroom.eu/

Instagram: https://www.instagram.com/decoroom_eu/

O DECOROOM

Pracownia Architektury Wnętrz DECOROOM jest obecna na rynku od 12 lat i z wieloma sukcesami na koncie pozycjonuje się jako jeden z pionierów usługi kompleksowego wykończenia mieszkania „pod klucz”. Swoich klientów zaprasza do wyjątkowego biura połączonego z showroomem w samym centrum Warszawy. Zespół DECOROOM tworzą doświadczeni architekci, zaufane ekipy wykończeniowe, działy realizacji i dział DECOROOM KITCHEN, który zajmuje się kompleksowym wykończeniem zabudowy kuchennej i meblowej. Wszyscy nieustannie dbają o to, aby dostarczać klientom jak najwyższy poziom obsługi. Firma współpracuje z czołowymi przedstawicielami branży wykończeniowej, a swój wizerunek w branży zbudowała dzięki wysokim standardom wykonywanej usługi jak i współpracy z klientem. W ofercie Decoroom znajdziemy 3 pakiety: Standard, Premium oraz Designer, które odpowiadają potrzebom najbardziej wymagających klientów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.